Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Joanna_Plus »

rybak16,

jak widać w podlinkowanym przeze mnie wątku, ma znaczenie. Jeżeli nadawca wiadomości, otrzymuje raport doręczenia, oznacza to, że wiadomość jest dostarczona przez siec.
rybak16 pisze:W moim przypadku nie docierają one do urządzenia.
Jeżeli aplikacja nie pomoże, to sugeruję skopiować ważne dane i kontakty i przywrócić ustawienia fabryczne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rybak16
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2015, o 12:26

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: rybak16 »

Posiadam 3 aplikacje zdolne odczytywać smsy i do dzisiaj wszystkie były w każdej widoczne. Od rana nie dostaje nigdzie żadnych smsów. Postaram się podłączyć w tryb developerski i z logów wyczytać czy jakiekolwiek informację do urządzenia docierają.

Edycja:

użyłem innego telefonu i nie doszło również. raport doręczenia tym razem również się nie pojawił. Wcześniej raz dotarło potwierdzenie i 3 następne razy nie dotarło.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2015, o 14:36 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Joanna_Plus »

rybak16,

mam informację od techników - aktualnie mogą występować problemy z odbieraniem wiadomości SMS. Prześlij mi proszę numer swojego telefonu przez ten formularz dołączę go do zgłoszenia technicznego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: KamilPowerLte »

Ten sam klops. Brak SMS-ów przychodzących. Już kiedyś miałem ten sam cyrk na moim koncie i pomogło wysłanie sms-a konfiguracyjnego. Dodatkowo padło LTE (kod błędu 3254) więcej tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 36#p165136
Jeśli to jest tym razem jakaś większa awaria to poczekam, ale jeśli znowu coś się popsuło na moim koncie to proszę niezwłocznie wysłać do mnie sms-a konfiguracyjnego. Żadne wiadomości do mnie nie dochodzą, już mi żona o to niezłą awanturę zrobiła. Właśnie wysłałem do siebie sms-a z numeru Orange i dalej nic do mnie nie dochodzi.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte, w sprawie SMS odpowiedziałem: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 42#p165139
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kulek
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2015, o 12:10

Nie dochodzą sms.

Post autor: Kulek »

Witam, nie dochodzą do mnie sms z sieci wysyłane przez Plusa. Np gdy chcę wygenerować hasło do plus online to w punkcie generują mi hasło i nie dochodzi. Podobnie jest z sms od różnych numerów komórkowych. Niektóre dochodzą bez problemu, ale inne nie dochodzą sms a jak ktoś dzwoni to jest komunikat że numer jest niedostępny. Numery które nie mogą się dodzwonić/wysłać sms nie są na czarnej liscie/lub liście osób blokowanych, telefon został zresetowany do ustawień fabrycznych i też nic nie pomogło.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2015, o 10:11 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki – ten sam temat.
art
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 8 lis 2013, o 23:24
Lokalizacja: Podkarpacie/Mazowsze

Re: Nie dochodzą sms.

Post autor: art »

Witaj, ja Ci nie pomogę raczej ;-) ale gdybyś napisał więcej, np. czy to nowa aktywacja, czy ten problem nagle wystąpił, czy zmieniałeś numer, kartę, telefon etc., może dałoby się coś więcej zrobić. Specjaliści na Forum będą dostępni w poniedziałek od godz. 10:00. Możesz spróbować skonfigurować telefon wg instrukcji dostępnej na stronie http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon , to nic nie kosztuje :-) Jeśli to nie pomoże, możesz też skontaktować się z BOK, konsultant wyśle do Ciebie smsa i sprawdzi zdalnie, albo jakoś tak, nie znam się ;-) czy dochodzą wiadomości. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Kulek,

jaki model telefonu posiadasz?
Kulek pisze:ale inne nie dochodzą sms a jak ktoś dzwoni to jest komunikat że numer jest niedostępny.
Sytuacja występuje w 2 i 3G? Czy wówczas nadawca SMS-a otrzymuje raport doręczenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kulek
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2015, o 12:10

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Kulek »

Samsung galaxy Ace4. Włączona jest sieć 2 i 3G. transmisja danych w telefonie też uruchomiona. Nadawca wiadomości nie otrzymuje potwierdzenia doręczenia.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

Kulek czy możesz przełożyć swoją kartę SIM do innego telefonu i sprawdzić jej działanie w przypadku wysłania do Ciebie SMS-ów? Z kolei do swojego aparatu włóż inną kartę SIM i sprawdź jak inna karta SIM współpracuje z Twoim telefonem w kwestii odbierania SMS-ów. W ten sposób będzie można wykluczyć czy problem leży po stronie Twojej karty SIM czy aparatu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kulek
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2015, o 12:10

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Kulek »

Ta karta sim w innym telefonie też nie działa. To znaczy jest taka samo z sms i dodzwonieniem się do mnie. A gdy kartę sim z innej sieci włożyłam do telefonu to wszystko działało poprawnie, czyli błąd jest po stronie karty sim. I osoba która wysyła wiadomości sms które nie dochodzą nie otrzymuje potwierdzenia dostarczenia wiadomości.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Joanna_Plus »

Kulek,
Kulek pisze:Ta karta sim w innym telefonie też nie działa.
Jaki to był model telefonu?
Od kiedy zaobserwowałeś taką sytuację? Wcześniej nie było takich problemów?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kulek
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2015, o 12:10

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Kulek »

Sony Xperia E4. Taka sytuacja występowała od momentu podpisania umowy od 13.3.2015r. nowy numer aktywowany w sieci.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

Kulek podaj nam swój numer telefonu przez formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jzatorska
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 8 cze 2014, o 11:56

Nie dostaję SMSów

Post autor: Jzatorska »

Mam problem z otrzymywaniem SMSów:
1. od co najmniej miesiąca nie dochodzą do mnie SMSy w biblioteki o konieczności odbioru zarezerwowanych książek
2. od co najmniej miesiąca nie dochodzą do mnie SMSy o konieczności odbioru zakupionego towaru w paczkomatach Poczty Polskiej lub InPostu
3. od 3 miesięcy nie otrzymuję SMSów z informacją o płatności za abonament Plusa.
Tyle udało mi się ustalić. Mam telefon Microsoft Lumia 535. Zaczyna to być problematyczne.
Co mam z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2015, o 12:13 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połaczenie wątkow ten sam temat.
ODPOWIEDZ