brak zasięgu LTE

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Magda_Plus »

Klucznikdj bardzo się cieszę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nexpl9
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2016, o 13:25

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Nexpl9 »

Witam
wczoraj rodzice dali mi karte sim z internetem 25gb mieli go w tablecie który dostali w salonie plus ale ze z niego praktycznie nie korzystają gdyż są podłączenie do wi-fi w domu, ja posiadam tel z dualsim i moje pytanie jest takie dlaczego zasiag LTE nie działa w moim telefonie gdy dane są uruchomione na karcie sim z internetem 25gb a sms i połączenie są z mojego nr. dodam że zmieniłem ustawienia preferowane lte/wcdma/gsm mam na karcie z 25gb a gsm na swoim nr.
Zasięg lte jest odbierany przez mu tel gdyż jak ustawię dane na swoją karte to wszystko działa jak należy, problem jest z kartą 25gb i nie wiem dlaczego, dodam również że na tym tablecie z kartą 25gb zasięg LTE jest i też wszystko działa
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Nexpl9,
Nexpl9 pisze:ja posiadam tel z dualsim i moje pytanie jest takie dlaczego zasiag LTE nie działa w moim telefonie gdy dane są uruchomione na karcie sim z internetem 25gb a sms i połączenie są z mojego nr. dodam że zmieniłem ustawienia preferowane lte/wcdma/gsm mam na karcie z 25gb a gsm na swoim nr.
czy sprawdzałeś kartę SIM z pakietem internetowym 25 GB w innym aparacie? Czy przekładałeś tą kartę do innego gniazda w telefonie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nexpl9
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2016, o 13:25

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Nexpl9 »

Tak sprawdzałem w innym aparacie.. Lte działa na tym tablecie od plusa normalnie ale jak przekładam kartę do swojego tel to nie mam Lte.. Tak przekładałem karty z gniazd do gniazd nic nie pomaga. Czy to możliwe by karta sim była przypisana do tego tabletu i Lte działało tylko na nim?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Magda_Plus »

Nexpl9 mam takie pytanie, czy Twój telefon jest telefonem kupionym w sieci Plus i czy na pewno działa w LTE (wspominałeś o tym w swoim poprzednim poście)? Czy ten inny aparat w jakim sprawdzałeś kartę SIM jest telefonem działającym w LTE? Karta SIM, na której opcja LTE jest uaktywniona będzie działała w tej technologii, również w innych urządzeniach pod warunkiem, że są one przeznaczone do LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nexpl9
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2016, o 13:25

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Nexpl9 »

Tak mój telefon jak i tablet jest kupiony w salonie sieci plus.. i działa na nim LTE

Dokładniej:

rodzice przedłużając umowę dostali tablet z nowym numerem nową kartą sim.. i na tym tablecie LTE działa bez problemowo, ale że rodzice nie używają tabletu nigdzie poza domem to oddali mi tą kartę sim by mógł z niej korzystać.
Posiadam Telefon LGG4s i na tym telefonie mam swój prywatny numer z którego korzystam na codzień i na nim też działa mi LTE bez problemowo , problem zaczyna się gdy wkładam kartę tą kartę z internetem 25gb od rodziców do bądź jakiego gniazda w moim telefonie (LG G4S - jest to aparat z dualsim) Ustawienia są ustawione tak by transmisja danych była przez karte sim z internetem 25gb a połączenia i sms przez moją karte sim i właśnie tu LTE nie działa..

Dodam że jak przestawię ustawienia na to by moja prywatna karta sim wysyłała dane transmisyjne to LTE mi działa
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Basia_Plus »

Nexpl9,

prześlij numer telefonu lub numer karty SIM z internetem 25GB przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andrzej.n
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 lut 2016, o 21:32

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: andrzej.n »

Sprawdziłem działanie Lte i niestety bez sukcesu. Dalej maksymalnie mam 3G H+
andrzej.n
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 lut 2016, o 21:32

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: andrzej.n »

Dziękuję :-D dzisiaj Internet przestał działać a po resecie od razu wskoczyło LTE.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Ewa_Plus »

andrzej.n,
- właśnie miałam Cię poprosić o wyłącznie i włączenie telefonu, ale widzę że już to zrobiłeś :-D
Ciesze się, że LTE już Ci śmiga :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dr184
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2009, o 20:44

LTE - nie możesz dodać tej usługi

Post autor: dr184 »

Mam problem z aktywacją LTE. Korzystam z taryfy Perfekt Konto i moja karta teoretycznie powinna obsługiwać LTE, ale przy próbie wysłania AKT LTE dostaję zwrotkę: Niestety nie możesz dodać tej usługi. Sprawdź w regulaminie.
Widziałem gdzieś na stronie, że dla mojej taryfy LTE powinno być dostępne. Dodatkowo na moim numerze w Plus Online usługa jest aktywna, a mimo to telefon nie chce się podłączyć do LTE :-/
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: LTE - nie możesz dodać tej usługi

Post autor: Basia_Plus »

dr184,
dr184 pisze: Dodatkowo na moim numerze w Plus Online usługa jest aktywna, a mimo to telefon nie chce się podłączyć do LTE :-/
jaki APN, masz ustawiony w telefonie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dr184
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2009, o 20:44

Re: LTE - nie możesz dodać tej usługi

Post autor: dr184 »

Apn: plus
Typ uwierzytelnienia: PAP
Typ apn: default
Reszta pusta. Telefon LG G2 mini.
Jak próbuje ręcznie wybrać LTE Plus na liście sieci to mnie nie chce zarejestrować w sieci i podłącza do 3G.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2016, o 07:50 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: Magda_Plus »

dr184 podeślij mi numer telefonu poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
damiano 2609
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2016, o 22:28

Re: brak zasięgu LTE

Post autor: damiano 2609 »

Witam, czy ja też mógłbym prosić o pomoc? Mam taki sam problem jak użytkownik dr184, że widzi sieć Plus Lte ale nie można się do niej zarejestrować.
ODPOWIEDZ