Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Kamilf1987 »

Wiadomo coś nowego?
Bardzo mi zależy by szybko dołączyć do testów bo zasięg plusa mam w domu tragiczny i jest to jedyna szansa aby normalnie korzystać z telefonu.
Przy okazji - na moim koncie pojawił się też drugi numer, który też chciałbym zapisać na testy tej usługi, bo podobnie jak w moim przypadku wifi calling dla tego numeru to jedyna szansa na normalne korzystanie z telefonu w domu. Oczywiście zgłoszenie dla drugiego numeru też zostało już wyslane.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Basia_Plus »

Kamilf1987,

przepraszam za czas oczekiwania. Wysłałam interwencję w Twojej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Kamilf1987 »

Dziękuję Wam BARDZO za pomoc, faktycznie aplikacja się aktywowała i faktycznie działa tak jak powinna w zasięgu wifi. Moje problemy z zasięgiem właśnie się skończyły :)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Basia_Plus »

Kamilf1987,

dziękujemy za wiadomość. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaska251
Starszy Plusmaniak
Posty: 185
Rejestracja: 3 lut 2014, o 09:58

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: kaska251 »

Kamilf1987 pisze:Dziękuję Wam BARDZO za pomoc, faktycznie aplikacja się aktywowała i faktycznie działa tak jak powinna w zasięgu wifi. Moje problemy z zasięgiem właśnie się skończyły :)
Pan już ma zasięg i szczęśliwy a u nas dalej martwa cisza.Wydzwania Plus z ofertami a jak niby człowiek ma skorzystać jak nawet zasięgu nie ma.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Kamilf1987 »

kaska251 pisze: Pan już ma zasięg i szczęśliwy a u nas dalej martwa cisza.Wydzwania Plus z ofertami a jak niby człowiek ma skorzystać jak nawet zasięgu nie ma.
Nie droga Pani, nie mam zasięgu, tak się składa że w moim domu i jego okolicy jest jakaś zasiegowa dziura i odbierany sygnał nie pozwala na korzystanie z telefonu. Dlatego też zapisałem numer swój i żony do testowania usługi wifi calling, Internet domowy z którego mam wifi oplacam u innego operatora i zasięg jego jest w tym miejscu niemal idealny.
Zamiast zalic się bez sensu na forum, sugeruję uzupełnić wiedzę na temat technologii o której wspomniałem, zapisać się na testy i cieszyć się rozmowami z telefonu po wifi. Innej opcji nie ma, wątpię by plus specjalnie dla Pani postawił nowego Btsa, a juz napewno nie zbudują go konsultanci z forum.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kaska251
Starszy Plusmaniak
Posty: 185
Rejestracja: 3 lut 2014, o 09:58

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: kaska251 »

Kamilf1987 pisze:
kaska251 pisze: Pan już ma zasięg i szczęśliwy a u nas dalej martwa cisza.Wydzwania Plus z ofertami a jak niby człowiek ma skorzystać jak nawet zasięgu nie ma.
Nie droga Pani, nie mam zasięgu, tak się składa że w moim domu i jego okolicy jest jakaś zasiegowa dziura i odbierany sygnał nie pozwala na korzystanie z telefonu. Dlatego też zapisałem numer swój i żony do testowania usługi wifi calling, Internet domowy z którego mam wifi oplacam u innego operatora i zasięg jego jest w tym miejscu niemal idealny.
Zamiast zalic się bez sensu na forum, sugeruję uzupełnić wiedzę na temat technologii o której wspomniałem, zapisać się na testy i cieszyć się rozmowami z telefonu po wifi. Innej opcji nie ma, wątpię by plus specjalnie dla Pani postawił nowego Btsa, a juz napewno nie zbudują go konsultanci z forum.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nikt tu się nie żali ani nie wymaga cudów po to jest forum aby konsultanci pomogli rozwiązać problem bo to nie tylko u mnie jest brak zasięgu.Nie każdy jest fenomenem znajacym się na nowej technologii.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Kamilf1987 »

Odbiegamy trochę od tematu, ale odpowiem, w innym temacie w którym też pisaliśmy oboje, dotyczącym zasięgu, zdaje mi się że konsultanci odpowiedzieli Pani, że nie ma w Jastkowie żadnej awarii. Na zasięg ma wpływ wiele rzeczy, u mnie np po wymianie dachu na domu na blachodachówkę zasięg stracił 3 kreseczki z 4, u poprzedniego operatora oczywiscie. W plusie nie miałem zasięgu niemal wogole od dnia w którym przeniosłem numer.
Nie uważam się za fenomen, nie znam się też zbytnio na samych technologiach z dziedziny gsm, niemniej w dobie Internetu zdobycie wiedzy na temat poprawiania zasięgu, czy choćby minimalizowania wpływu jego braku na samo korzystanie ze smartfona jest na wyciągnięcie ręki.
Z tego co zauważyłem jest Pani tak ogarnięta osoba że, potrafi korzystać z forum, wyszukanie informacji nt wifi calling nie powinno więc sprawić trudności, sama rejestracja w testach usługi to wypełnienie raptem 3 pół - imię, nazwisko i numer telefonu.
Wierzę też że ściągnięcie aplikacji wifi calling + ze sklepu Google też Pani nie przerosnie.
Myślę że w obecnej sytuacji jest to najlepsze co może Pani zrobić, skoro nie ma awarii i operator nie planuje modernizacji nadajników w pobliżu.
W razie czego służę pomocą.
Pozdrawiam z Puław ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Donia
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017, o 17:38

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Donia »

Witam wszystkich, z racji tego że mam tragiczny zasięg chciałam dołączyć do testów,
niestety ale mimo tego że zapisywałam się już dwukrotnie nie dostałam żadnego smsa o aktywacji.
Bardzo mi na tym zależy bo nie mogę się nigdzie dodzwonić, możecie coś na to poradzić ?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Donia,

zaproszenia do testów wysyłane są raz w tygodniu. Kiedy wysyłałaś zgłoszenie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Donia
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2017, o 17:38

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Donia »

Będzie to już trzy tygodnie jak pierwszy raz wysyłałam zgłoszenie.
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Kamilf1987 »

Aplikacja wifi calling + na telefonie Lenovo k6 Note, kupionym w waszej sieci zostaje zatrzymana co 5 minut, nie da sie z niej korzystac, wysylalem raporty systemowe ze 3 razy ale nadal nie rozwiazano problemu.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Marta_Plus »

Donia,
spróbuję zweryfikować sprawę, tym samym prześlij mi proszę nr telefonu poprzez ten formularz.

Kamilf1987,
jeśli tę kwestię zgłaszałeś, to poczekaj proszę na rozwiązanie tej sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: Kamilf1987 »

Marto - tak zglaszalem, na telefonie z androidem jak aplikacja zamyka się sama z siebie wyskakuje zwykłe minut informujący o tym z opcją "wyślij raport", czy jakoś tak.
Wysłałem bodaj że 2-3 takie zgłoszenia, myślę że trafiają bezpośrednio do dewelopera, ale pewien nie jestem bo nie dostałem żadnej informacji czy wogole ktokolwiek to odczytał to raz, a druga sprawa, nawet jeśli odczytał to czy cokolwiek z tym zrobi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
cineo
PlusManiak
Posty: 94
Rejestracja: 21 lis 2013, o 22:19

Re: WiFi Calling już w Plusie! Przetestuj!

Post autor: cineo »

Witam serdecznie,
A ja już w tamtym roku zgłaszałem akces do WIfi calling w Plusie i nic z tego :(.
W tamtym tygodniu ponownie wypełniłem formularz i też nic z tego.
Pomożecie? :):):)
Pozdrawiam
Marcin.
ODPOWIEDZ