JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dddora
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2015, o 12:51

ja+rodzina

Post autor: dddora »

Mam zwykły abonament.Czy w związku z tym mogę dobrać kartę sim dla członka rodziny w ramach "ja+ rodzina" czy to trzeba podpisać zupełnie inną umowę?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, o 08:33 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: połączenie wątków dot. tego samego tematu.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

dddora warunkiem skorzystania z oferty jest zawarcie umowy w promocji dotyczącej oferty Ja+Rodzina. Jeśli numer, który posiadasz jest kupiony poza tą opcją wówczas zakup kolejnego numeru nie będzie możliwy w abonamencie rodzinnym. Skorzystanie z tej opcji wymaga zawarcia umowy na numer główny oraz dobór umów na numery dodatkowe.

Chyba, że numer, jaki kupisz teraz zostanie numerem głównym, a posiadany przez Ciebie obecnie numer zostanie dodatkowym w ramach ewentualnego przedłużenia umowy (jeśli masz możliwość podpisania już kolejnego kontraktu).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
qpiec100
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2015, o 23:18

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: qpiec100 »

Jak działa Pakiet Atlantycki w tej ofercie - jest dostępny tylko dla głównego numeru, czy dla wszystkich?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

qpiec100 czekamy na informacje zwrotne dotyczące Twojego pytania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bialasek09
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016, o 15:08

Pytanie o oferte Ja + Rodzina za 99,90

Post autor: bialasek09 »

Pytanie bo już różne odpowiedzi na czatach dostawałem, a czytanie wszystkich regulaminów to droga przez mękę:

Mam pytanie odnosnie oferty JA+ RODZINA – TYLKO SIM 99,99
1. PYTANIE:
W moim przypadku, przenosze numer z oragne (umowa jest na czas nieokreslony - bo termin minął w sierpniu zeszłego roku), drugi numer byłby dołączony z abonamentu z Plusa (umowa za miesiąc sie skonczy), trzeci numer byłby przeniesiony z NJu mobile na karte>
Czy numery zostaną te co są czy będą nowe?
Czy jest taka możliwość i czy abonament przez 6 miesiecy byłby za 0 zł.

2. Pytanie:
Czy w ofercie JA+ RODZINA – TYLKO SIM 99,90 jest HBO 2 miesiące gratis?

3. Pytanie:
Czy oferta JA+ RODZINA – TYLKO SIM daje uprawnienia do znizki na kolejne usługi w smart dom (czyli jak mi się zamarzy telewizja cyfrowego Polsatu)?

4. Pytanie:
Czy można do tego abonamentu dobrać telefon na raty?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2016, o 15:46 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: zagloba2001 »

Witam,

zawarłem już umowę na numer główny, numer jest aktualnie w fazie przenoszenia, świadczenie usług na warunkach taryfy JA+rodzina rozpocznie się dokładnie z dniem 17 maja tego roku.
Mam trzy pytania związanych z numerami dodatkowymi:
1. Ponieważ numer główny jest przenoszony z sieci T-Mobile, gdzie była umowa abonamentowa, to przysługuje mi 6 miesięcy abo gratis. Czy dodanie numeru dodatkowego, jako już istniejącego i przenoszonego z usługi Plus Na kartę nie znuluje tej zniżki? No bo rozumiem, że abonament gratis na 6 miesięcy przyznawany jest dla karty głównej i pochodzenie numerów dodatkowych nie ma tutaj znaczenia?
2. Numer, który chcę przenieść z oferty Plus na kartę nie został zarejestrowany, tzn. jest aktywny i doładowany, ale nigdy go nie rejestrowałem - w sensie danych osobowych. Czy przed przeniesieniem go do JA+rodzina powinienem go jakoś przypisać do swoich danych osobowych? Jeśli tak, to w jaki sposób?
3. Oprócz karty głównej, będę miał dwa numery dodatkowe - ten przenoszony z Plusa na kartę i jeszcze jeden, przenoszony z sieci T-Mobile. Rozumiem, że obydwa będą traktowane jako pierwsze dwie karty dodatkowe, w związku z czym opłata za korzystanie z nich = 0 zł? Dopiero dokupienie trzeciej karty i kolejnych będzie się wiązało z opłatą 25 zł miesięcznie?
To chyba na ten moment tyle, dzięki i pozdrawiam
Jakub
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

bialasek09 pisze:Czy numery zostaną te co są czy będą nowe?
Masz możliwość przeniesienia swoich numerów z innej sieci oraz skonwertowanie numeru Plusa do opcji abonamentowej. Na czas przenoszenia numerów z innych sieci do Plusa dostaniesz numery tymczasowe.
bialasek09 pisze:Czy jest taka możliwość i czy abonament przez 6 miesiecy byłby za 0 zł.
Tak, pod warunkiem, że numery przenoszone będą numerami abonamentowi.
bialasek09 pisze:Czy w ofercie JA+ RODZINA – TYLKO SIM 99,90 jest HBO 2 miesiące gratis?
Tak, zgodnie z tym regulaminem.
bialasek09 pisze:Czy oferta JA+ RODZINA – TYLKO SIM daje uprawnienia do znizki na kolejne usługi w smart dom (czyli jak mi się zamarzy telewizja cyfrowego Polsatu)?
Sprawdzam informacje, wrócę z odpowiedzią.
bialasek09 pisze:Czy można do tego abonamentu dobrać telefon na raty?
Tak. Ta opcja jest dostępna w punktach sprzedaży lub poprzez kontakt z infolinią handlową.
zagloba2001 pisze:zawarłem już umowę na numer główny, numer jest aktualnie w fazie przenoszenia, świadczenie usług na warunkach taryfy JA+rodzina rozpocznie się dokładnie z dniem 17 maja tego roku.
W jaki sposób zawarłeś umowę? Czy było to realizowane na odległość?
zagloba2001 pisze:Czy dodanie numeru dodatkowego, jako już istniejącego i przenoszonego z usługi Plus Na kartę nie znuluje tej zniżki?
Nie. 6 miesięcy abonamentu gratis będzie przyznane, jeśli numer przenoszony do Plusa jest w opcji abonamentowej (dotyczy to również kart dodatkowych, jeśli numery dodatkowe są też przenoszone z opcji abonamentowej).
zagloba2001 pisze:Czy przed przeniesieniem go do JA+rodzina powinienem go jakoś przypisać do swoich danych osobowych?
Nie ma takiego obowiązku.
zagloba2001 pisze: Rozumiem, że obydwa będą traktowane jako pierwsze dwie karty dodatkowe, w związku z czym opłata za korzystanie z nich = 0 zł? Dopiero dokupienie trzeciej karty i kolejnych będzie się wiązało z opłatą 25 zł miesięcznie?
Tak, dopiero od zakupu 3 umowy dodatkowej będzie naliczane 25 zł abonamentu za każdą nową umowę aż do ósmej umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: zagloba2001 »

zagloba2001 pisze:zawarłem już umowę na numer główny, numer jest aktualnie w fazie przenoszenia, świadczenie usług na warunkach taryfy JA+rodzina rozpocznie się dokładnie z dniem 17 maja tego roku.
Magda_Plus pisze:W jaki sposób zawarłeś umowę? Czy było to realizowane na odległość?
W salonie Plusa.
zagloba2001 pisze:Czy dodanie numeru dodatkowego, jako już istniejącego i przenoszonego z usługi Plus Na kartę nie znuluje tej zniżki?
Magda_Plus pisze:Nie. 6 miesięcy abonamentu gratis będzie przyznane, jeśli numer przenoszony do Plusa jest w opcji abonamentowej (dotyczy to również kart dodatkowych, jeśli numery dodatkowe są też przenoszone z opcji abonamentowej).
No właśnie tego nie bardzo łapię. Weźmy jeszcze raz od początku:
- numer główny zostanie przeniesiony z T-Mobile z usługi abonamentowej. Procedura już trwa.
- gdy numer główny będzie już przeniesiony i będzie funkcjonował w Plusie, jako pierwszy numer dodatkowy przeniosę kolejny numer z T-Mobile, a jako drugi dodatkowy przeniosę numer z "Plusa na kartę".
Jak w tej sytuacji wyglądać będzie kwestia abonamentu za free na pół roku?
bialasek09
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2016, o 15:08

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: bialasek09 »

Magda_Plus pisze:
bialasek09 pisze:Czy oferta JA+ RODZINA – TYLKO SIM daje uprawnienia do znizki na kolejne usługi w smart dom (czyli jak mi się zamarzy telewizja cyfrowego Polsatu)?
Sprawdzam informacje, wrócę z odpowiedzią.
Czekam na informację ;-)
Magda_Plus pisze:
bialasek09 pisze:Czy jest taka możliwość i czy abonament przez 6 miesiecy byłby za 0 zł.
Tak, pod warunkiem, że numery przenoszone będą numerami abonamentowi.
Czyli teoretycznie przeniec lepiej 2 numery z abonametu i miec te 6 msc za 0 zł a z tym na karte poczekac i pozniej placic normalnie.?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

zagloba2001 rozumiem, że nie masz przyznanego numeru tymczasowego?
zagloba2001 pisze: No właśnie tego nie bardzo łapię. Weźmy jeszcze raz od początku:
- numer główny zostanie przeniesiony z T-Mobile z usługi abonamentowej. Procedura już trwa.
- gdy numer główny będzie już przeniesiony i będzie funkcjonował w Plusie, jako pierwszy numer dodatkowy przeniosę kolejny numer z T-Mobile, a jako drugi dodatkowy przeniosę numer z "Plusa na kartę".
Jak w tej sytuacji wyglądać będzie kwestia abonamentu za free na pół roku?
Numer główny dostaje 6 miesięcy abonamentu gratis z racji, że migracja do Plusa nastąpiła z opcji abonamentowej, zgodnie z Regulaminem promocji "Ja+Rodzina - Tylko SIM" cyt.:
"W ramach Promocji Abonent spełniający warunki opisane w § 1 ust. 1 lit. e), tj. MNP z ofert abonamentowych otrzyma opust 100% na abonament przez 6 pierwszych pełnych okresów rozliczeniowych od rozpoczęcia świadczenia Usług w ramach umowy głównej."

Numery dodatkowe, zgodnie z punktem 4 § 2 PAKIETY TARYFOWE I INNE UPRAWNIENIA ABONENTA regulaminu promocji „Ja+ Rodzina (dodatkowa) – Tylko SIM” mają cyt.:
"W ramach Promocji Abonent spełniający warunki opisane w § 1 ust. 1 lit. e), tj. MNP z ofert abonamentowych otrzyma opust 100% na abonament przez 6 pierwszych pełnych okresów rozliczeniowych od rozpoczęcia świadczenia Usług w ramach umowy dodatkowej. Abonent spełniający warunki opisane w § 1 ust. 1 lit. a) lit. b), lit. c) i lit. f) tj. Nowy Klient, Obecny Klient, Konwertujący z ofert na kartę, Konwertujący z oferty MIX otrzyma opust 100% na abonament przez pierwszy pełny okres rozliczeniowy od rozpoczęcia świadczenia Usług w ramach umowy dodatkowej."
bialasek09 pisze:Czekam na informację ;-)
Oto odpowiedź: tylko umowa główna w promocji "Ja+Rodzina" może być umową uprawniającą do przystąpienia do Programu smartDOM. Żadna z pozostałych dodatkowych umów z "Ja+ Rodzina" nie będzie brana pod uwagę.
bialasek09 pisze:Czyli teoretycznie przeniec lepiej 2 numery z abonametu i miec te 6 msc za 0 zł a z tym na karte poczekac i pozniej placic normalnie.?
Decyzja w tej sprawie należy do Ciebie, sprawdź część postu jaką skierowałam do zagłoby2001.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: zagloba2001 »

Magda_Plus pisze:rozumiem, że nie masz przyznanego numeru tymczasowego?
Tak, dokładnie - przeniesienie numeru bez opcji numeru tymczasowego.
Magda_Plus pisze: Numer główny dostaje 6 miesięcy abonamentu gratis z racji, że migracja do Plusa nastąpiła z opcji abonamentowej, zgodnie z Regulaminem promocji
No tak, ale przyjmując że dwie pierwsze dodatkowe karty i tak mam za 0 zł, to o przyznaniu darmowego abonamentu na pół roku dla karty głównej decyduje to, że numer główny jest przenoszony z abonamentu u innego operatora?
Czyli to, skąd pochodzą numery dodatkowe w mojej sytuacji nie ma znaczenia?
Chodzi mi tylko o to, czy będę miał darmowy abonament za 0 zł na pierwsze 6 miesięcy przyjmując, że:
- karta główna jest przenoszona z usługi abonamentowej u innego operatora
- pierwsza karta dodatkowa będzie z numerem migrowanym z "JA+karta"
- druga karta dodatkowa będzie z numerem przenoszonym od innego operatora (abonament)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

zagloba2001 już udzieliłam Ci odpowiedzi na Twoje pytania. :->
Dla potwierdzenia, dla każdego numeru objętego promocją "Ja+Rodzina":
zagloba2001 pisze:Chodzi mi tylko o to, czy będę miał darmowy abonament za 0 zł na pierwsze 6 miesięcy przyjmując, że:
- karta główna jest przenoszona z usługi abonamentowej u innego operatora
Tak.
zagloba2001 pisze: pierwsza karta dodatkowa będzie z numerem migrowanym z "JA+karta"
Dostaniesz 1 miesiąc abonamentu gratis (zgodnie z cytowanym przeze mnie zapisem regulaminowym).
zagloba2001 pisze:druga karta dodatkowa będzie z numerem przenoszonym od innego operatora (abonament)

Dla tej umowy dostaniesz też 6 miesięcy abonamentu gratis.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: zagloba2001 »

Magda_Plus pisze:już udzieliłam Ci odpowiedzi na Twoje pytania. :->
pierwsza karta dodatkowa będzie z numerem migrowanym z "JA+karta"
Dostaniesz 1 miesiąc abonamentu gratis (zgodnie z cytowanym przeze mnie zapisem regulaminowym).
Przepraszam, ale nadal nie kumam zasad. Przecież dwie pierwsze karty dodatkowe są "wliczone" w abonament karty głównej, czyli w moim wypadku 129,99 zł przez cały okres trwania umowy (24 miesiące). Jak mam zatem rozumieć, że otrzymam 1 miesiąc abonamentu gratis dla tej jednej karty dodatkowej? Przecież wszystkie trzy karty traktujemy jako jedną całość, bo na tym polega "fenomen" oferte JA + Rodzina :)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

zagloba2001 ale na każdą z nich podpisujesz oddzielną umowę. Karty dodatkowe mają abonament w taryfie Ja+35 (35 zł), ale pierwsze dwie umowy dodatkowe będą korzystały z rabatu na abonament, w wyniku czego opłata miesięczna dla nich będzie wynosiła 0 zł (jeśli włączysz e-fakturę) lub 10 zł (bez e-faktury) z VAT.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zagloba2001
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 15:51

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: zagloba2001 »

Magda_Plus pisze: zagloba2001 ale na każdą z nich podpisujesz oddzielną umowę. Karty dodatkowe mają abonament w taryfie Ja+35 (35 zł), ale pierwsze dwie umowy dodatkowe będą korzystały z rabatu na abonament, w wyniku czego opłata miesięczna dla nich będzie wynosiła 0 zł (jeśli włączysz e-fakturę) lub 10 zł (bez e-faktury) z VAT.
To abonament na dwie pierwsze karty dodatkowe w wsyokości 0 zł nie obowiązuje przez całą umowę?
Zapewniał mnie o tym pracownik salonu Plusa w Łodzi, z którym podpisywałem umowę na kartę główną.
Według niego przez cały okres umowy, czyli 24 miesiące za pierwsze dwie dodatkowe karty nie jest pobierany abonament.
ODPOWIEDZ