JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: habish »

Rabat jest przyznawany tylko jeśli przenosisz numer z abonamentu lub mixa.
fenixx
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2015, o 23:18

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: fenixx »

Witam.

Podpisałem 2 dni temu umowę na ww. ofertę.

Pierwsza karta poszła dla żony, druga dla mnie a trzecia miała być tylko do internetu.

Po paru godzinach używania internetu przyszedł sms że limit został przekroczony i internet zamulił. Okres rozliczeniowy do 17 zatem pomyślałem że zużyłem cały limit (podejrzewam że limit 20GB został podzielony równo na dni od dnia podpisania umowy do końca okresu rozliczeniowego proporcjonalnie).

Teraz z ciekawości włożyłem do modemu kartę z mojego telefonu i o dziwo internet chodzi z pełną mocą?

Jak to działa?

Czy pakiet 20BG jest podzielony dla każdej karty po 1/3? Nie rozumie jak to funkcjonuje.

Po przełożeniu kart dostałem na każdą kartę taki sms: "Zlecenie włączenia usługi dawcy limitu przyjęto do realizacji. Plus"
Awatar użytkownika
iPrzemo
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 10 sty 2013, o 15:23
Lokalizacja: ….

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: iPrzemo »

W innej usłudze miałem podobne "kuku" z minutami, które były proporcjonalne do okresu - do każdego dnia. Ale bardzo ciekawi mine ta oferta. Dla mine była by rewelacyjna, ale jak czytam zaczynam mieć obawy i to duże….
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, o 00:06 przez iPrzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
iPrzemo
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 10 sty 2013, o 15:23
Lokalizacja: ….

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: iPrzemo »

Basia_Plus pisze:dipsy007,

po okresie karencji umowa przechodzi na czas nieokreślony, taryfa pozostaje bez zmian.
Jeżeli przy podpisywaniu umowy otrzymałeś dodatkowe bonusy, to będą one obowiązywały tylko przez okres umowy, później zostaną wyłączone. Informacje o otrzymanych zniżkach będą dostępne w warunkach umowy.
Basiu, warto wyjaśnić wszystkim piszącym i czytającym (jestem klientem od 1998 roku i miałem już wiele umów i korzystałem z wielu PROMOCJI) że to jest PROMOCJA.
Więc jeżeli PROMOCJA opiewa na okres 24 m-cy i się skończy przechodzimy na warunki UMOWY ogólne nie zawsze takie same jak w PROMOCJI. Warunki umowy ogólnej którą podpisujemy są inne od promocji.
Jakiś czas temu miałem incydent z przedstawiciele biznesowym. Uratował całość przedstawiciel na wyższym stanowisku. Jednak wszystko opierało się o PROMOCJĘ zaś reszta po terminie itp.. warunki ... była w umowie głównej której nie otrzymałem podpisując promocję.
Stąd warto podreślić i wszystkim powiedzieć to są PROMOCYJNE WARUNKI.
W świetle prawa Promocja (umowa promocyjna) a Umowa to dwie inne rzeczy.

REGULAMIN PROMOCJI „JA+ RODZINA – TYLKO SIM” („REGULAMIN PROMOCJI”) WERSJA Z DNIA 07.10.2015 R.
§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Promocja „Ja + Rodzina – Tylko SIM” („Promocja”) jest organizowana przez Polkomtel sp. z o.o.

2. Promocja obowiązuje od 07.10.2015 r. do odwołania.

5. W ramach Promocji Abonent może zawrzeć jedną umowę główną oraz maksymalnie osiem umów dodatkowych.

6. W ramach Promocji:
a. dla pierwszych dwóch umów dodatkowych Abonent otrzyma rabat na abonament w
wysokości 25 zł („Rabat”),
….
16. Do świadczenia usług w ramach Umów/Aneksów zawartych przed 25.12.2014 r., których warunki Abonent zmienił za pomocą środków porozumiewania się na odległość, zgodnie z ust. 1 ppkt (i), w zakresie nieuregulowanym Regulaminem Promocji stosuje się postanowienia dotychczasowego Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL sp. z o.o. dla Abonentów.

Regulamin promocji:
http://www.plus.pl/documents/16/5198114 ... 102015.pdf

Zgoda, dodatkowe bonusy po okresie promocji kończą się ...
Awatar użytkownika
iPrzemo
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 10 sty 2013, o 15:23
Lokalizacja: ….

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: iPrzemo »

macanari pisze:Witam,

Przeniosłem umowę z orange do Państwa powinienem dostać 6 miesięcy abonamentu za darmo, a po otwarciu dzisiejszego rachunku tak się nie stało... zamiast tylko opłaty aktywacyjnej oraz za karte sim dostałem do zapłacenia 109.99... ?
Może mi ktoś z Patwa wytłumaczyć dlaczego tak się stało, że nie dostałem rabatu ?
Jak pamiętam od 1998 roku PLUS GSM zawsze pobiera opłatę za okres aktualny i miesięc do przodu - ZAWSZE jak pamiętam. Stąd firma jest tak rentowna bo, ja mając abonament od 05.10.2015 do 04.11.2015 zapłaciłem już za okres 05.11.2015 do 04.12.2015 i tak wszyscy w Plus. Więc może stąd wynika opłata, choć jej nie powinno być ?
macanari
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 lis 2015, o 09:56

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: macanari »

Sprawa została już wyjaśniona w salonie.... ktoś nie zaznaczył w systemie że numer został przeniesiony (przynajmniej tak mi Pan w salonie powiedział)... dodatkowo bałagan polegał na tym że w umowie którą podpisałem miałabyć e-faktura a jej nie było ale po wizycie w salonie wszystko wraca do normy :)
fenixx
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2015, o 23:18

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: fenixx »

Widze że Ci w PLUSie nie nadążają w tym co robią, mam wrażenie że nie panują nad tym wszystkim.

W moim przypadku internet wrócił do normy (czemu nie wiem) ale pojawił się kolejny problem.

Czemu mam naliczoną kwotę za smsy na efakturze skoro miały być za darmo? Żadne to premium, konkursowe czy inne. Normalne sms wiekszości do plusa, orange i playa.

Najciekawsze jest to ze na mojej karcie są naliczone mms za 3,20 a nigdy mms nie wysyłałem. A na karcie żony są to same sms za 4,16.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

fenixx rozumiem, że masz na numerze głównym działa u Ciebie abonament Ja+rodzina 109,99 zł?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bart2002
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2014, o 13:42

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Bart2002 »

Witam,
Jestem klientem Plusa od kilku lat. Mam dwa pytania 1. Czy mogę skorzystać z oferty Ja + Rodzina przedłużając dotychczasową umowę jeżeli obecnie mam dwa numery w plusie na abonament (umowy są już po okresie promocyjnym, a więc na czas nieokreślony) i trzeci numer byłby jako nowy? Jeżeli tak to na jakich warunkach? 2. Czy możliwe jest przeniesienie do tej taryfy również numeru z innej sieci (abonament) jeżeli jego obecnym właścicielem jest inny członek mojej rodziny (ojciec, brat).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Magda_Plus »

Witaj Bart2002,
Bart2002 pisze:1. Czy mogę skorzystać z oferty Ja + Rodzina przedłużając dotychczasową umowę jeżeli obecnie mam dwa numery w plusie na abonament (umowy są już po okresie promocyjnym, a więc na czas nieokreślony) i trzeci numer byłby jako nowy? Jeżeli tak to na jakich warunkach?
Tak, konieczne jest to, abyś wybrał promocje dedykowane przy przedłużaniu umowy właśnie opcji JA+RODZINA. Ponadto wszystkie numery powinny być na tym samym koncie. Jeśli tak nie jest, to ich przeniesienie nastąpi automatycznie po włączeniu promocji.
Bart2002 pisze: 2. Czy możliwe jest przeniesienie do tej taryfy również numeru z innej sieci (abonament) jeżeli jego obecnym właścicielem jest inny członek mojej rodziny (ojciec, brat).
Tak, pod warunkiem, że dany numer zostanie przerejestrowany na Ciebie jeszcze przed przeniesieniem go do Plusa. Tylko właściciel numeru może dokonać zmiany operatora.

http://www.plus.pl/oferta-rodzinna/prze ... a-rodzinna – tutaj znajdziesz opis oferty oraz zasady jej działania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
eee987bb
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2013, o 05:56

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: eee987bb »

http://www.plus.pl/documents/16/5399881 ... 151103.pdf

W ramach Promocji Abonent spełniający warunki opisane w § 1 ust. 1 lit. e), tj. MNP z ofert abonamentowych otrzyma opust 100% na abonament przez 6 pierwszych pełnych okresów rozliczeniowych od rozpoczęcia świadczenia Usług w ramach umowy głównej
§ 1 ust. 1 lit. e)
Klientów korzystających z możliwości przeniesienia przydzielonego numeru w ruchomej publicznej sieci telefonicznej z sieci innego dostawcy usług telekomunikacyjnych, na którym są świadczone usługi telekomunikacyjne na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej (usługi typu mix i abonament) do sieci Polkomtel („MNP z ofert abonamentowych”),
OK to jest jasne.
Jasne jest też to, że po przeniesieniu nr z oferty postpaid dostaję jedną kartę sim i rabat 0zł 6 miesięcy.
Co się dzieje w momencie gdy przenoszę dwa pozostałe numery 'dodatkowe' z oferty prepaid?
Tracę rabat 0zł 6miesięcy?
Dostaje rabat tylko na jeden numer? 'główny'


Druga sprawa?

http://plusbank.pl/oferta-dla-ciebie/ko ... konto-plus
https://plusbank.pl/elfinder/files/komu ... 1435745989
Dla kogo jest ta oferta?
Dla posiadaczy jednej usługi?
Dla posiadaczy kilku usług?
Czy ja+ rodzina się łapie do promocji bonus plus?


I jeszcze coś. Ile wynosi aktywacja nr dodatkowych w ja+ rodzina?
Każdy konsultant udziela innych informacji :-(
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Ewa_Plus »

eee987bb,

eee987bb pisze:Co się dzieje w momencie gdy przenoszę dwa pozostałe numery 'dodatkowe' z oferty prepaid?
Tracę rabat 0zł 6miesięcy?
Dostaje rabat tylko na jeden numer? 'główny'
rabat jest przyznawany tylko jeśli przenosisz numer z abonamentu lub mixa. Nie ma znaczenia że numery dodatkowe będą przeniesione z oferty pre-paid.
eee987bb pisze:Dla kogo jest ta oferta?
wystarczy, że posiadasz lub założysz konto w Plus banku
eee987bb pisze:Dla posiadaczy jednej usługi?
Dla posiadaczy kilku usług?
Rabat zostanie przyznany na jeden numer.
eee987bb pisze:I jeszcze coś. Ile wynosi aktywacja nr dodatkowych w ja+ rodzina?
Opłata aktywacyjna wynosi 49 PLN.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
eee987bb
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2013, o 05:56

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: eee987bb »

rabat jest przyznawany tylko jeśli przenosisz numer z abonamentu lub mixa. Nie ma znaczenia że numery dodatkowe będą przeniesione z oferty pre-paid.
Numer główny - play postpaid
Dwa numery dodatkowe - play prepaid.

To będzie ten rabat czy nie będzie?
Opłata aktywacyjna wynosi 49 PLN.
Numerów dodatkowych też? W salonie zostałem poinformowany główny 49zł, dodatkowe 9zł/sztuka.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: Ewa_Plus »

eee987bb,
- na każdy numer podpisujesz odrębną umowę. Rabat na abonament z tytułu przeniesienia numeru dotyczy tylko umowy, która będzie w Twoim przypadku numerem głównym.
Jeśli chodzi o opłaty aktywacyjne w przypadku umów na numery dodatkowe, to czy mógłbyś podać konkretną nazwę promocji, w której byłyby podpisywane? Są takie w których opłata aktywacyjna wynosi 49 zł i są takie w których 9 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
eee987bb
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2013, o 05:56

Re: JA + Rodzina - Trzy karty SIM, jeden niski rachunek

Post autor: eee987bb »

Nie widzę innej promocji poza:
http://www.plus.pl/oferta-rodzinna/przenies-numer

i jej regulaminem
http://www.plus.pl/documents/16/5662551 ... _12_01.pdf
w którym nie ma nic o aktywacji dodatkowych nr.
- na każdy numer podpisujesz odrębną umowę. Rabat na abonament z tytułu przeniesienia numeru dotyczy tylko umowy, która będzie w Twoim przypadku numerem głównym.
No ok, czyli rabat mam na umowę na 99,90 z efakturą do której mogę dobrać dwa dodatkowe nr (za darmo w ramach abonamentu)
Czy jak dobiorę te dwa nr z prepaid z innej sieci to nie skasują one rabatu na głównym nr? Doczekam się konkretnej odpowiedzi?

Regulaminy macie strasznie niejasne w tej kwestii.
ODPOWIEDZ