Aktualizacja oprogramowania telefonu.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Piciak
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 cze 2016, o 11:26

Re: Android 6.0

Post autor: Piciak »

Witam,

kiedy można spodziewać się aktualizacji androida 6.0 na Galaxy S5? T-Mobile oraz Orange już mają (odpowiednio 9 maj i 1/2 czerwca) a od wczoraj 6.0 trafiło do posiadaczy telefonów zakupionych na wolnym rynku.

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Android 6.0

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Piciak ,

wysłałam zapytanie. Wrócę z odpowiedzią jak otrzymam info zwrotne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dex2l
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:01

Re: Android 6.0

Post autor: dex2l »

Z3 Compact dostał aktualizację! Miało być w tym miesiącu i jest :-D
sebi96
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2016, o 15:04

6.0.1 Aktualizacja

Post autor: sebi96 »

Witam.
Mam pytanie odnośnie aktualizacji dla Samsunga Galaxy S5. Już od dłuższego czasu telefon jest aktualizowany, nowy android jest dostępny dla Polski (XEO), dla sieci orange oraz t-mobile. Wie ktoś może kiedy sieć Plus wypuści nowe oprogramowanie? Bo to, że aktualizację wypuścicie jako ostatnia sieć to już chyba jest pewne...
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, o 08:24 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- ten sam temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Android 6.0

Post autor: Basia_Plus »

Witaj sebi96, Piciak,

termin aktualizacji dla Samsunga Galaxy S 5 nie jest nam znany, niemniej mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie można korzystać z nowej wersji Androida.
Natomiast jeżeli chodzi Galaxy S5 neo to aktualizacja powinna się pojawić w pierwszej połowie lipca.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Witam :) czy znany jest już termin wprowadzenia aktualizacji Androida 6.0 na Huawei P8 Lite, czy wiadomo tylko tyle że w pierwszej połowie lipca?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Android 6.0

Post autor: Basia_Plus »

maciek12304,
Krzysiek_Plus pisze:Z informacji jakie udało nam się uzyskać aktualizacja dla modelu P8 lite, zostanie udostępniona przez producenta najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca, termin może jeszcze ulec zmianie.
O czasie udostępnienia aktualizacji decyduje producent.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krzysiek B.
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2016, o 08:58

Re: Android 6.0

Post autor: Krzysiek B. »

Witam,
pozwólcie, że się przyłączę do tej rozmowy o Androidzie 6. Mam telefon Galaxy Note 4. Wg informacji Samsunga powieniem mieć nowego Androida już od kwietnia ale nie mam. Mój kolega, który posiada identycznie taki sam telefon (porównaliśmy modele, procesory itd.) jest szczęśliwym posiadaczem Androida 6 od maja, co więcej już dostał aktualizację do wersji 6.0.1.
Pytanie moje: "Jak to się ma do tego co pisał specjalista Plus-a o tym, że producent decyduje o aktualizacji?" :-/ Dlaczego użytkownicy T-Mobile i Orange z takimi samymi aparatami już dostali Androida 6 a ci z Plus-a nie? :?: Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Specjaliści Plus mają jakąś wyuczoną regułkę, którą powtarzają tak "na zamknięcie ust" pytającym. :-/
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Android 6.0

Post autor: Magda_Plus »

Krzysiek B. pisze:Mam telefon Galaxy Note 4. Wg informacji Samsunga powieniem mieć nowego Androida już od kwietnia ale nie mam.
Magda_Plus pisze: Dox10PL pojawienie się aktualizacji dla Samsunga Galaxy Note 4 planowane jest na lipiec. Nie dysponuję dokładnym terminem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Piciak
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2016, o 11:26

Re: Android 6.0

Post autor: Piciak »

Krzysiek B. pisze:Witam,
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Specjaliści Plus mają jakąś wyuczoną regułkę, którą powtarzają tak "na zamknięcie ust" pytającym. :-/
Też mam takie wrażenie. Nawet w salonie PLUS powiedziano mi, że oni (PLUS) nie ma wpływu na datę aktualizacji tylko producent.

Nie wiem jak na twój telefon, ale na moją S5 dnia 24.06 wypuszczono androida 6.0 w wersji XEO (dla telefonów z wolnego obiegu), więc w ostateczności można wgrać androda przez Odina.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Android 6.0

Post autor: Magda_Plus »

Piciak ponowiłam zapytanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: Android 6.0

Post autor: SACZI »

dex2l pisze:Z3 Compact dostał aktualizację! Miało być w tym miesiącu i jest :-D
Też mam ten telefon i mimo tego, że pytałem się o aktualizacje, po zainstalowaniu nowej wersji jestem zawiedziony!
Telefon jest z tzw górnej półki, a na szóstce zaczęły być widoczne najzwyklejsze lagi interfejsu.
Bateria trzyma odrobinę lepiej niż na 5.1.1, ale i tak 2 dni nie jestem w stanie osiągnąć.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po pierwsze, użytkownik nie decyduje, jaką wersje oprogramowania używa na swoim telefonie, po drugie, nie ma możliwości wyłączenia komunikatów o aktualizacji, co jest wybitnie irytujące!
Osobiście chętnie przesiadłbym się z powrotem na 4.4.4, który działał najszybciej i najstabilniej.
Uwagi dotyczą niestety, każdego producenta telefonów.
Krzysiek B. pisze:... Dlaczego użytkownicy T-Mobile i Orange z takimi samymi aparatami już dostali Androida 6 a ci z Plus-a nie? :?:..
Odpowiedź jest banalna - KASA.
TM i Orange są operatorami międzynarodowymi i to jednymi z najwięszych na świecie.
Dysponują zakupowym potencjałem wielokrotnie większym niż nasz rodzimy Plus.
Dlatego taki Samsung, HW, czy LG najpierw "obsługuje" tych międzynarodowych, a dopiero później lokalnych, a takim niestety jest PLUS.

Krzysiek B. pisze:...Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Specjaliści Plus mają jakąś wyuczoną regułkę, którą powtarzają tak "na zamknięcie ust" pytającym. :-/
Bo Zygi płaci im nie za odpowiadanie na pytania upierdliwych klientów, a za SPRZEDAŻ ;)
Niestety, sad but true :)
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Mówiliście że Android 6.0 na Huawei P8 Lite trafi w pierwszej połowie lipca, a tymczasem mija już prawie pierwsza połowa a aktualizacji nie ma, i chyba będę czekał cały rok albo jeszcze dłużej, tragedia plus
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Android 6.0

Post autor: Basia_Plus »

maciek12304,
maciek12304 pisze:Mówiliście że Android 6.0 na Huawei P8 Lite trafi w pierwszej połowie lipca,
Krzysiek_Plus pisze:Z informacji jakie udało nam się uzyskać aktualizacja dla modelu P8 lite, zostanie udostępniona przez producenta najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca, termin może jeszcze ulec zmianie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Brytanpl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2016, o 11:14

Re: Android 6.0

Post autor: Brytanpl »

Oczywiście, że termin może ulec zmianie, gdyż odpowiedź była przesłana w celu mydlenia oczu.
Huawei P8 Lite z brandingiem Plusa dostał tylko jedną aktualizację do wersji B160. Aby zaktualizować go do androida 6.0 musielibyśmy posiadać aktualizację B170 (aktualną wersję można podejrzeć w ustawieniach w aktualizacji lub aplikacji aktualizator), której nie chciało się Plusowi udostępniać w swoim brandingu. Teraz prawdopodobnie to jest główna przyczyna opóźnień, ponieważ trzeba scalić aktualizację oprogramowania do B170 z aktualizacja do Androida 6.0 (B564).

Utwierdza mnie to wszystko w postanowieniu, że to ostatnia umowa z Plusem gdzie w umowie znajduje się "świetny telefon" z "długoterminowym wsparciem". Bo wsparcia nie ma praktycznie żadnego w stosunku do oferowanych telefonów bez brandingu. Lepiej wziąć tańszą umowę bez telefonu (na których Plus i tak zarabia w cenie abonamentu).

A kopiowanie i przeklejanie już raz udzielonych odpowiedzi to pójście na łatwiznę i jest to po prostu nieeleganckie. Wygląda to tak, że 11 lipca nikomu już się nie chce sprawdzać kiedy faktycznie pojawi się aktualizacja, bo przecież sprawdzano to w czerwcu i kiedyś tam ma być, w bliżej nieokreślonym czasie począwszy od połowy lipca....
Zablokowany