Aktualizacja oprogramowania telefonu.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Android 6.0

Post autor: Krzysiek_Plus »

SACZI, nie otrzymaliśmy jeszcze w tej sprawie żadnych informacji od producenta sprzętu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatus1005
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2013, o 07:37

Re: Android 6.0

Post autor: agatus1005 »

Krzysiek_Plus pisze:SACZI, nie otrzymaliśmy jeszcze w tej sprawie żadnych informacji od producenta sprzętu.

A ja dostałam taka wiadomość od Huawei
"Agato, pojawienie się aktualizacji w brandowanych telefonach zależne jest od operatora sieci. Polecamy kontakt z serwisem, który może zaktualizować Twój telefon" ,
Więc sadzę ze Plus po prostu ma w nosie swoich klientów i ma gdzieś aktualizacje, jak mam w pełni korzystać ze swojego telefonu jak mam problem z rozmowami, wada ta jest wielokrotnie wymieniana, wyszła aktualizacja, która to naprawia, ale Plus ma to w nosie. Po co brandować telefony jak później nie wprowadzają aktualizacji.
Może ktoś z obsługi w końcu się zainteresuje i wyśle jakaś aktualizacje a nie tkwię ciągle w B160 i nawet nie mogę swobodnie rozmawiać przez telefon.
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Właśnie , też dowiedziałem się że Huawei przekazuję aktualizację ile jeszcze trzeba czekać aż wy ją wprowadzicie? Już dawno wersja na Huawei P8 Lite jest B170 , a nawet B200 a my siedzimy z b160 , porażka , konkurencja już dawno ma b170 , czy na Androida 6.0 też będziemy tyle czekać , już niedługo wychodzi a Huawei napisało że brandowane telefony też dostaną aktualizację tylko później i mam nadzieję że tak będzie
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Android 6.0

Post autor: Magda_Plus »

agatus1005, maciek12304 wysłałam zapytanie. Czekam na informacje zwrotne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
agatus1005
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2013, o 07:37

Re: Android 6.0

Post autor: agatus1005 »

Czekam na informacje.
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Huawei P8 Lite dostał dziś Android 6.0!, już oficjalnie :) i Huawei zaczął rozsyłać aktualizację do telefonów nie brandowanych , napisał : Nowy Android 6.0 jest już dostępny dla niebrandowanych urządzeń P8 Lite. Dla sprzętów brandowanych aktualizacja pojawi się już niebawem. Prosimy o cierpliwość :) , czekam na Androida 6.0 :)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Android 6.0

Post autor: Magda_Plus »

Przesłałam ponowną prośbę udzielenie odpowiedzi w sprawie aktualizacji dla modelu P8 Lite.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Dzisiaj dostałem informację od Huawei, w sprawie aktualizacji do Androida 6.0 dla telefonów brandowanych o to co napisali: "Macieju, oczywiście, że ją otrzymasz :) Rozesłaliśmy już do operatorów pakiety z Androidem. Czekaj cierpliwie. Pozdrawiamy!" tak więc ile około będę czekał na nowego Androida 6.0 ?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Android 6.0

Post autor: Magda_Plus »

maciek12304 zgodnie z tym, co sam napisałeś, w pierwszej kolejności udostępniana jest aktualizacja dla aparatów posiadających oprogramowanie typu "open". Później dopiero najnowsza wersja oprogramowania jest udostępniana dla osób mających telefony "brandowane".

Z reguły nowa wersja oprogramowania "brandowanego" jest "wypuszczana" około miesiąca później po udostępnieniu najnowszej opcji "open".
Niestety, nie dysponuję informacją odnośnie terminu dostarczenia, dla naszych Klientów aktualizacji Androida 6.0 dla modelu Huawei P8 Lite.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Tak, Huawei P8 Lite z wolnego rynku dostał oficjalnego Androida 6.0 wczoraj , Huawei powiedziało że rozesłało już operatorom pliki do aktualizacji a więc teraz czekam tylko na was , mam nadzieję że nie będę musiał długo czekać na nowego Androida i w ten miesiąc się wyrobicie ;) bo telefon ten jest bardzo popularny :) jak bedzie pani znała bliższy termin to proszę o odpowiedź w przyszłym czasie.
agatus1005
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2013, o 07:37

Re: Android 6.0

Post autor: agatus1005 »

No zobaczymy czy zostanie wypuszczona jakaś aktualizacja. Bo do dnia dzisiejszego na mój nie przyszła żadna nawet b170. Poczekam chwilę a jak nie to poprosze serwis by to zrobił . to przynajmniej zdejmą mi brand i będzie spokój.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Android 6.0

Post autor: Magda_Plus »

maciek12304, agatus1005 póki co, termin nie jest nam znany, niemniej mam nadzieję, że w niedługim czasie będziecie mogli korzystać z nowej wersji Androida.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Ja mam nadzieję że aktualizacja pojawi się w przeciągu maksymalnie miesiąca, Huawei wysłało wam już pliki tak więc nie macie już dużo do zrobienia , nie zależy już od producenta ;) i będziemy się cieszyli najnowszym androidem :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Android 6.0

Post autor: Krzysiek_Plus »

maciek12304 pisze:Huawei wysłało wam już pliki tak więc nie macie już dużo do zrobienia , nie zależy już od producenta ;)
Operator tylko dokonuje testów i dostosowuje oprogramowanie do swoich potrzeb, następnie przesyła tą wersje do producenta sprzętu, który po zrealizowaniu swoich testów udostępnia dopiero aktualizacje użytkownikom. Ten termin jest dalej zależny od producenta.

Więcej na temat procesu aktualizacji znajdziesz tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... pl#p113490
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciek12304
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 25 mar 2016, o 14:20

Re: Android 6.0

Post autor: maciek12304 »

Dobrze, ale na aktualizację mogę liczyć ? I po prostu mam nadzieję że dłużej niż miesiąc nie będę musiał czekać :)
Zablokowany