Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
chuckyy
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 sty 2016, o 08:48

Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: chuckyy »

Mam mega problem. Właśnie jestem w Tajlandii. Wyjechałem na urlop. Mój telefon nie chce połączyć się z żadną dostępną siecią komórkową. Automatycznie nie łączy się wcale, przy próbie ręcznej pojawia się komunikat: "Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią". Telefon Samsung sg6 edge kupiony we wrześniu, karta SIM nowa, również z września. Nie mam żadnej możliwości kontaktu z plusem, bo telefon jest nieaktywny, a na eboka można zalogować się tylko po podaniu hasła sesji, które przychodzi na... nieaktywny telefon. Brawo!!!
Płacę abonament 130 zł, taryfa biznesowa a czuję się teraz gorzej jak użytkownik plusa na kartę, który płaci 10 zł miesięcznie. Nie mam bowiem żadnej możliwości kontaktu z oddziałem, żadnej możliwości pomocy, a przez 12 dni pozostanę bez kontaktu ze światem!!!
SKANDAL!!!!
Proszę o pilną informację co możemy z tym zrobić i jak rozwiązać problem zdalnie!!!
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: habish »

A roaming masz aktywny?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: Magda_Plus »

chuckyy tak jak zapytał patryk7588, czy masz zdjęte blokady na roaming i połączenia międzynarodowe? Jeśli nie, to możesz je zdjąć samodzielnie poprzez aplikacje mobilną Plus online (http://www.plus.pl/uslugi/aplikacja-plus-online). W tym wypadku wystarczy dostęp do Wi-fi (o ile jest to możliwe). Logowanie się do aplikacji mobilnej poprzez Twój telefon nie wymaga hasła sesji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
chuckyy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2016, o 08:48

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: chuckyy »

Tak, okazało się, że nie mam aktywnego roamaingu. Pomógł mi brat w Polsce. Czyli PLUS sprzedaje telefon z pakietem na roamaing (minuty plus pakiet danych), ale jednocześnie w XXI wieku w taryfie biznesowej tego roamanigu domyślnie nie uruchamia. Za to domyślnie uruchamia pierdoły dla dzieci typu granie na czekanie. Kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że to wiejska sieć. Nie obrażając nikogo ze wsi. Katastrofa. Gratuluję profesjonalnego biznesowego podejścia!
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5184
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: Basia_Plus »

chuckyy pisze:
Czyli PLUS sprzedaje telefon z pakietem na roamaing (minuty plus pakiet danych), ale jednocześnie w XXI wieku w taryfie biznesowej tego roamanigu domyślnie nie uruchamia.
usługa uruchamiana jest na życzenie klienta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: szewol »

Szanowny chuckyy, jak zawsze wszystkiemu winny jest operator, a nie użytkownik. Rozumiem że jakbyś zapomniał sprawdzić przed wyjazdem czy masz paszport, to wina byłaby np. biura podróży. Bo przecież nie Twoja, prawda? :)

Roaming nie jest aktywowany automatycznie, by zapobiec wysokim rachunkom nieświadomych użytkowników. Wielu oddzwania na nieznajome numery, a później płaciliby po 20 zł za minutę. Natomiast psim OBOWIĄZKIEM klienta wyjeżdżającego za granicę jest sprawdzenie czy ma aktywny roaming. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju. W biznesie to podstawa :)

Mimo wszystko udanego urlopu :)
chuckyy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2016, o 08:48

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: chuckyy »

szewol pisze: Roaming nie jest aktywowany automatycznie, by zapobiec wysokim rachunkom nieświadomych użytkowników. Wielu oddzwania na nieznajome numery, a później płaciliby po 20 zł za minutę. Natomiast psim OBOWIĄZKIEM klienta wyjeżdżającego za granicę jest sprawdzenie czy ma aktywny roaming. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju. W biznesie to podstawa :)

Mimo wszystko udanego urlopu :)
Roaming jest aktywny domyślnie np. w Play. W tej sieci byłem ostatnie 4 lata. W pakiecie biznesowym, w którym płacę co miesiąc za pakiet roamingu właśnie chyba logiczne, że chcę go mieć aktywnego? Logiczne dla wszystkich poza wiejskim Plusem oczywiście. Za to granie na czekanie, które oczywiście też generuje dodatkowe koszty miesięcznie i jest równie wiejskie jak sieć Plus jest aktywowane automatycznie i nie ma opcji zrezygnowania z tego przy podpisywaniu umowy. Podobnie jakieś idiotyczne nawigacje za 10 zł miesięcznie. Też włącza się to automatycznie i jest fajnie bo, a nóż klientowi zapomni się zadzwonić i badziewia wyłączyć i wtedy już go kroimy prawda?
Powiedz mi jaki jest sens - sprzedawania pakietu roamingu i równocześnie blokady tego roamingu? W życiu do głowy by mi nie przyszło, że w 2015 roku tak oczywistą rzecz jak roaming trzeba jeszcze specjalnie aktywować, zwłaszcza, że za ten roaming płacę!!! Dlatego dziwne prztyczki co do nieważnego paszportu możesz sobie schować w... kieszeń.

EDIT:
Basia_Plus pisze:
chuckyy pisze:
Czyli PLUS sprzedaje telefon z pakietem na roamaing (minuty plus pakiet danych), ale jednocześnie w XXI wieku w taryfie biznesowej tego roamanigu domyślnie nie uruchamia.
usługa uruchamiana jest na życzenie klienta.
Czy wnoszenie comiesięcznej opłaty za roaming nie jest przypadkiem życzeniem klienta, żeby ten roaming był aktywowany??? Dlaczego na życzenie klienta nie może być nieaktywne od razu na zawołanie granie na czekanie tylko trzeba poczekać miesiąc i dopiero można to badziewie wyłączyć? Czy ktoś tam u was myśli logicznie? Czy to was jednak przerasta?




Od sl@w_es:
Regulamin PlusForum pkt 10 - korekta nieprawidłowej pisowni:
- plusem
- plus
Nazwy własne piszemy dużą literą!
Poprawną pisownię wyróżniono w poście.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2016, o 10:13 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim w minutowych odstępach
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: Krzysiek_Plus »

chuckyy pisze:Dlaczego na życzenie klienta nie może być nieaktywne od razu na zawołanie granie na czekanie tylko trzeba poczekać miesiąc i dopiero można to badziewie wyłączyć? Czy ktoś tam u was myśli logicznie?
Możesz zdezaktywować zaraz po aktywacji numeru, wysyłając odpowiednią wiadomość. Usługa jest bezpłatna przez 30 dni, ale to nie oznacza ze nie możesz z niej od razu zrezygnować.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: szewol »

chuckyy pisze:Roaming jest aktywny domyślnie np. w Play. W tej sieci byłem ostatnie 4 lata.
O ile mnie pamięć nie myli, Play i Plus to dwie inne spółki. Każda z nich ma swoją strategię. Nie można zakładać, że to co jest w sieci X, tak samo jest w sieci Y. :)
chuckyy pisze:Powiedz mi jaki jest sens - sprzedawania pakietu roamingu i równocześnie blokady tego roamingu? W życiu do głowy by mi nie przyszło, że w 2015 roku tak oczywistą rzecz jak roaming trzeba jeszcze specjalnie aktywować, zwłaszcza, że za ten roaming płacę!!!
Nie wiem jaki jest sens. To jest problem Plusa i Twój. Chociaż tutaj Plusa rozumiem - aktywowanie roamingu automatycznie wszystkim mogłoby powodować wiele problemu. Niedawno jak trzy dni temu, starsza osoba z mojej rodziny oddzwoniła na nieznany numer. Numer okazał się zagraniczny (naciągacze). I na szczęście, że kobita miała zablokowany roaming, bo by się nacięła.

Owszem. Mogę zgodzić się z tym, że być może Plus powinien jakoś informować klientów, że gdy masz pakiet roamingowy, to musisz włączyć roaming. Może w takich przypadkach powinien aktywować automatycznie.

Wiem natomiast jedno. Gdybym JA wyjeżdżał za granicę i/lub aktywował pakiet roamingowy, to bym po prostu sprawdził czy wszystko jest aktywne i działa. Dla własnego spokoju.

Pozdro :)
makosz
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 4 gru 2015, o 12:51

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: makosz »

szewol pisze:Niedawno jak trzy dni temu, starsza osoba z mojej rodziny oddzwoniła na nieznany numer. Numer okazał się zagraniczny (naciągacze). I na szczęście, że kobita miała zablokowany roaming)
A co próba oddzwonienia na numer zagraniczny ma wspólnego z roamingiem?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: Krzysiek_Plus »

makosz pisze: A co próba oddzwonienia na numer zagraniczny ma wspólnego z roamingiem?
By mieć możliwość odbierania i wykonywania połączeń za granicą należy aktywować usługę roamingu i połączeń międzynarodowych (wykonywanie połączeń na numer zagraniczne).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
makosz
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 4 gru 2015, o 12:51

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: makosz »

W moim pytaniu nie było słowa o przebywaniu za granicą; w sytuacji opisanej przez szewola również posiadaczka telefonu była w Polsce.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: Krzysiek_Plus »

makosz, ale by wykonać połączenie na zagraniczny numer będąc w Polsce należy mieć również aktywną usługę połączenia międzynarodowe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
makosz
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 4 gru 2015, o 12:51

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: makosz »

Przypomnę swoje pytanie: "A co próba oddzwonienia na numer zagraniczny ma wspólnego z roamingiem?".

Czy chcąc wykonać połączenie zagraniczne będąc w Polsce trzeba mieć aktywny roaming? Tak/Nie?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią

Post autor: Krzysiek_Plus »

makosz, ma związek gdyż w sytuacji którą opisał szewol jeśli usługa roamingu byłaby aktywna standardowo ( czyli roaming + połączenia międzynarodowe), połączenie doszło by do skutku.

Tutaj więcej informacji na ten temat: https://www.uke.gov.pl/prezes-uke-przyp ... kich-17394
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ