Faktura

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Koteria
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 18:39

Re: e-faktura

Post autor: Koteria »

Mam rozumieć jeśli ten okres rozliczeniowy jest 18.04.2018r. Jeśli mam telefon od 10kwietnia. Wystawili mi fakture za te 8dni za telefon? który mam zapłacić do 2maja, bo tu chodzi o raty telefonu. Bo na abonament jeszcze nie dostałam rachunku z tego co widzę. Kompletnie bez sensu, wszystko brane jednego konkretnego dnia a płatności w innych dniach. I to jeszcze nie po miesiącu. Mam nadzieje, ze to jedno razowa akcja, bo inaczej będę musiała zrezygnować z takiego czegoś bo nikt chyba dwa razy w miesiącu nie chce płacić za to samo.. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: e-faktura

Post autor: Ron »

Terminy płatności każdej Raty Miesięcznej oraz jej wysokość podana jest w Harmonogramie, który Abonent otrzymuje przy zawarciu Umowy.

W czasie oznaczonym Umowy datą płatności Raty Miesięcznej jest termin zapłaty za Usługi wskazany na Rachunku telefonicznym.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

Koteria,

zgodnie z tym, co napisał Ron abonament został policzony proporcjonalnie za okres od dnia aktywacji karty SIM do końca cyklu rozliczeniowego oraz abonament za kolejny okres rozliczeniowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilSz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2018, o 15:23

Za wysoka kwota faktury

Post autor: KamilSz »

Witam mam pytanie odnośnie faktury, ponieważ zakupiłem telefon na abonament miesiąc temu przechodząc z karty na abonament mam w ramach promocji 6 mies bez abonamentu tylko same raty za sprzęt 37 ale na pierwszej fakturze opłata wynosi ok 61zł z czego 37zł rata i jakoś 24-25 kwota za jakąś fakture a nic więcej nie dokupywałem
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, o 16:47 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Faktura

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj KamilSz,
KamilSz pisze:jakoś 24-25 kwota za jakąś fakture
Jak dokładnie nazywa się pozycja, przy której znajdują się powyższe rozliczenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilSz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2018, o 15:23

Re: Faktura

Post autor: KamilSz »

Kwota bieżącej faktury 24.99 dodatkowe uznania obciążenia rata nr 2 za huawei mate 10 lite 37zł, a przez pierwsze 6 mies miałem opłacac tylko raty za sprzęt, już się wyjaśniło pani w salonie wprowadziła mnie w błąd za kartę została doliczona kwota 24,99 lecz ona przekazała mi informacje iż wymiana karty jest darmowa
michal84
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2018, o 23:49

Raty za telefon a faktura

Post autor: michal84 »

Witam,

posiadam abonament na firmę + raty za telefon. Fakturę za usługę abonamentową za pierwszy okres rozliczeniowy dostałem, Jednak faktury za raty już nie. Czy jest to normalna praktyka w plus-ie ? W innych sieciach jak orange czy t-mobile takie faktury są dostarczane klientom. Czy plus nie wystawia faktur za raty telefonu ? Co gdybym kupił go za gotówkę i również na firmę - w tym przypadku również nie wystawiacie faktur ?
Ostatnio zmieniony 8 cze 2018, o 10:39 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki- podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

Witaj michal84,
michal84 pisze:Czy plus nie wystawia faktur za raty telefonu ?
jeśli rata nie została naliczona na pierwszej fakturze po zawarciu umowy/aneksu do umowy w promocji ratalnej wówczas zostaniesz dociążony zaległą ratą z najbliższym cyklem bilingowym. Przepraszam za zaistniałą sytuację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michal84
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2018, o 23:49

Re: Faktura

Post autor: michal84 »

Basia_Plus pisze:jeśli rata nie została naliczona na pierwszej fakturze po zawarciu umowy/aneksu do umowy w promocji ratalnej wówczas zostaniesz dociążony zaległą ratą z najbliższym cyklem bilingowym. Przepraszam za zaistniałą sytuację.
Właśnie opłata została naliczona, jednak na fakturze jak i plusonline jest coś takiego:

Obrazek

Jak widać, abonament jest obarczony fakturą, jednak rata za telefon nie. Opłaciłem całą kwotę ~105zł jednak fakturę mam tylko za abonament

Też info z maila:

Podstawowe informacje dotyczące wystawionej faktury:

Kwota wystawionej faktury: 49,48 zł
Numer faktury: ...
Data wystawienia faktury: 22.05.2018
Data płatności: 05.06.2018
Numer konta bankowego: ...
Suma Razem (brutto): 103,61 zł
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

michal84,

sprawdź proszę na pierwszej stronie faktury VAT w sekcji Rozliczenie konta czy jest pozycja Dodatkowe uznania i obciążenia: Rata nr ...?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michal84
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2018, o 23:49

Re: Faktura

Post autor: michal84 »

Basia_Plus pisze:michal84,

sprawdź proszę na pierwszej stronie faktury VAT w sekcji Rozliczenie konta czy jest pozycja Dodatkowe uznania i obciążenia: Rata nr ...

Zgadza się jest taka pozycja. Co w związku z tym. Dlaczego nie ma jej na fakturze ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

michal84,
michal84 pisze:Zgadza się jest taka pozycja.
jeśli na fakturze VAT jest taka pozycja, zatem rata za urządzenie została naliczona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michal84
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2018, o 23:49

Re: Faktura

Post autor: michal84 »

Ale pierwsza strona w przesyłanym PDF-ie nie jest fakturą lecz zestawieniem kwot.
Na samej fakturze widnieje taka rubryka:

Obrazek

Dlaczego dodatkowe uznania i obciżżenia nie są objęte stawką VAT. W koszta mogę wrzucić tylko to co jest opodatkowane, a rata za telefon nie jest opodatkowana ? Normalnie w innych sieciach dostałem dodatkową fakturę za telefon.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Faktura

Post autor: Marta_Plus »

michal84,
michal84 pisze:W koszta mogę wrzucić tylko to co jest opodatkowane, a rata za telefon nie jest opodatkowana ?
Rata za sprzęt prezentowana jest na fakturze telekomunikacyjnej w kwocie brutto, bez wyszczególnienia kwoty netto i podatku, ponieważ „rata” to spłata kredytu zaciągniętego przez Ciebie w związku z zakupem sprzętu. Podatek VAT został przez Polkomtel w całości rozliczony na fakturze sprzedaży sprzętu, w związku z tym nie może być ponownie prezentowany na fakturze billingowej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michal84
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2018, o 23:49

Re: Faktura

Post autor: michal84 »

W takim razie czy po udaniu się do placówki plus otrzymam duplikat tej faktury - dzięki temu będę mógł właczyć telefon w koszta.
ODPOWIEDZ