Faktura

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Abonament faktura

Post autor: zif »

Rozliczeniówka od 9, faktura wystawiona 10, dwutygodniowy termin płatności - wychodzi 24. 9 lipca zaczął się pierwszy pełny okres rozliczeniowy, do 8 sierpnia masz czas na powyłączanie bzdetów. Cywilny GPS, dzięki wujkowi Samowi, jest bezpłatny.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2017, o 12:48 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- ten sam temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Kamx,
Kamx pisze: Dostałem pierwszą fakturę raty za telefon za okres 09 czerwiec do 8 lipca
zgodnie z powyższym, Twój numer został przydzielony do cyklu rozliczeniowego od 9 do 8 dnia miesiąca.
Kamx pisze: I nie wiem teraz czy to zaczął biec już drugi okres rozliczeniowy?
Tak, z dniem 9 każdego miesiąca rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy i otrzymujesz nowe jednostki do wykorzystania.
Połączenia z internetem realizowane są w ramach posiadanego pakietu internetowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zonk79
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2017, o 13:54
Lokalizacja: Poznań

Biling/Historia połączeń

Post autor: zonk79 »

Witam,

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak wygląda biling w Plusie? Chodzi mi przede wszystkim w jaki sposób są widoczne połączenia odebrane - czy w ogóle są widoczne, jeśli tak, to czy jest widoczny czas połączenia i nr z jakiego nastąpiło połączenie?

Dziękuję i pozdrawiam, ZZ
Ostatnio zmieniony 12 lip 2017, o 14:24 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Faktura

Post autor: Basia_Plus »

Witaj zonk79,

biling zawiera tylko wykaz połączeń wychodzących.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bumblebee
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2017, o 15:14

Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: Bumblebee »

Witam,

Czy miał ktoś sytuacje, gdzie faktury z miesiąca na miesiąc są zawyżone po kila/kilkanaście złotych? Jakby nie przeglądać rachunku szczegółowego tak ZA KAŻDYM razem rachunek jest wyższy niż powinien tj. kwota abonamentu + rata za telefon + to co wydzwonione poza abonamentem czyli np. infolinia czy sms za granice. Wszystko zliczone razem i tak jest niższe niż rachunek, który dostaje. Póki co przeanalizowałam 3 pierwsze rachunki, ponieważ rachunek szczegółowy włączony wczoraj przez konsultanta nie pojawił się jeszcze przy reszcie rachunków (maj, czerwiec, lipiec). I przy każdym z tych przeanalizowanych rachunków kwota jest zawyżona, a trzy ostatnie rachunki są jeszcze wyższe niż poprzednie więc spodziewam się sumy ok 50zł w ten spósób "zabranej".

Umownie rachunek miał być na 39.99 + 18 (rata za telefon), przy kwietniu dochodzi 4.99 za dodatkową usługę. Czyli od kwietnia 62.98, do kwietnia 57,99 zł + opłaty poza abonamentowe. W lutym przykładowo było to +2,83 co daje rachunek na 60,82, a przyszedł na 65,34 zł. Co można z tym zrobić?

Ps. Sprawdzałam przez lupkę czy jest podobny wątek i żadnego nie znalazłam. Jeśli przegapiłam to wybaczcie i poratujcie linkiem. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2017, o 12:02 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: habish »

Całkiem możliwe że to usługi które są uruchamiane na próbę, pierwsze 1-3 miesiące są zazwyczaj za darmo a później kosztują określoną kwotę, tutaj przykład:

Obrazek

Najlepiej zadzwoń od razu na infolinię, pod numer 601 10 2601 i poproś konsultanta o wyłączenie wszelkich dodatkowych usług.
Bumblebee
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2017, o 15:14

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: Bumblebee »

Tego tupu usługi odpadają, konsultantka sprawdzała co może zawyżać rachunek. Powiedziała tylko o tych 4.99 zł dodatkowych, nic więcej. Kazała przeanalizować rachunki szczegółowe i zadzwonić ponownie kiedy już to zrobię. Czekam, aż uaktywni się to przy kolejnych miesiącach (pisałam też e-mail z prośbą włączenia tego jeszcze raz bo miało się włączyć po kilku minutach, a do dzisiaj nic) i ruszę temat telefonicznie. Chce się dowiedzieć czy ktoś był w podobnej sytuacji i co mogę zrobić. Czy jeśli okaże się, że są włączone jakieś usługi,których sama nie uaktywniłam, a w umowie nic na ten temat nie widzę czy mogę rozwiązać umowę z ich winy? Lub wtedy gdy się okaże, że te kilka/kilkanaście złotych więcej jest nieuzasadnione?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: habish »

Na rozwiązanie umowy bym nie liczył, prędzej korekta faktury.
Bumblebee
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2017, o 15:14

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: Bumblebee »

Dlaczego? Tak, jak ja chcąc zerwać umowę "bocośtam" ponoszę konsekwencje w postaci kary umownej tak oni w przypadku KRADZIEŻY(?) powinni odpuścić i pozwolić odejść klientowi. Wiesz, korekta faktury jednej czy dwóch na przestrzeni czasu byłaby zrozumiała, wystawiają ich miliony, ale KAŻDA faktura zawyżona i ja mam się jeszcze motać z reklamacją, korektą faktur i potulnie czekać, aż przestaną mnie oszukiwać?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: habish »

Najpierw zdobądź rachunek szczegółowy, wówczas będzie wiadomo o co chodzi, jak na razie jest to wróżenie z fusów.
Bumblebee
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2017, o 15:14

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: Bumblebee »

To wróżenie z fusów jest potwierdzone trzema pierwszymi rachunkami szczegółowymi.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: habish »

To masz już te rachunki szczegółowe?
Bumblebee
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2017, o 15:14

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: Bumblebee »

Tak jak napisałam w wątku: :

"... Póki co przeanalizowałam 3 pierwsze rachunki, ponieważ rachunek szczegółowy włączony wczoraj przez konsultanta nie pojawił się jeszcze przy reszcie rachunków (maj, czerwiec, lipiec)." Za trzy pierwsze został włączony, wszystko przez aplikację Plusa.

Czekam, aż trzy kolejne się włączą, aby mieć wgląd do wszystkich rachunków z trwania całej umowy tj. od lutego po dziś dzień.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: habish »

Połączenia z numerami infolinii, zaczynające się od 801 są płatne, poszukaj alternatywy w postaci numerów stacjonarnych lub komórkowych.
Bumblebee
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2017, o 15:14

Re: Zawyżone faktury na kilka złotych co miesiąc.

Post autor: Bumblebee »

Tak jak napisałam, ta kwota za infolinie i smsy w UE (w innych rachunkach występowały) jest już przeze mnie doliczona do rachunku i nadal się nie zgadza.

39.99+18 to 57,99 zł + opłaty poza abonamentowe: 2,83 = 60,82, a faktura przyszła na 65,34 zł.
ODPOWIEDZ