Opłata za kartę sim

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
WujekGreg
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 mar 2011, o 21:16

Opłata za kartę sim

Post autor: WujekGreg »

Witam,

w październiku tego roku przedłużyłem umowę na abonament w ramach której posiadam dostęp do internetu LTE, na starej karcie SIM wymienianej ponad 2 lata temu nie mogłem połączyć się z LTE mimo iż miała wyraźny napis LTE na sobie ( nie wiem czy wszystkie tak mają czy nie). Postanowiłem wymienić kartę sim na USIM i o dziwo wszystko działa. Na stronie Plusa wyraźnie napisane jest, że w przypadku przedłużenia umowy, gdy wymagana jest wymiana na kartę microSIM, nanoSIM lub USIM wymiana ta jest darmowa. Dzisiaj przyszła faktura a tam 25 zł opłaty za wymianę karty sim.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: Magda_Plus »

WujekGreg pisze:w październiku tego roku przedłużyłem umowę na abonament w ramach której posiadam dostęp do internetu LTE,..
rozumiem, że chodziło o rok 2015. ;-)
Na bezpłatną wymianę karty miałeś 90 dni od momentu podpisania umowy.
Wygląda na to, że ten okres wygasł, stąd naliczona opłata.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WujekGreg
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2011, o 21:16

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: WujekGreg »

Umowa została przedłużona około 10 października, kartę wymieniałem pod koniec grudnia
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: Ewa_Plus »

WujekGreg,
- w takim razie wymiana karty powinna być bezpłatna. Składałeś może już reklamację w tej sprawie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WujekGreg
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2011, o 21:16

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: WujekGreg »

nie składałem reklamacji
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: Magda_Plus »

WujekGreg w takim razie proponuję Ci jej złożenie. Jak to zrobisz podaj nam tutaj numer zgłoszenia, postaramy się przyspieszyć jej rozpatrzenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Hyperiusz478
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 31 sty 2016, o 15:08

Opłata za wymianę sim

Post autor: Hyperiusz478 »

Witam,

kilka miesięcy temu przedłużyłem abonament a ostatnio również zmieniłem telefon. W poprzednim miałem micro, teraz nano sim. Udałem się więc do oficjalnego salonu Plusa w celu wymiany karty. Zapytałem o opłatę za wymianę, na co pracownik salonu zapewnił mnie, że wymiana jest bezpłatna w związku z przedłużeniem umowy. Kilka dni temu dostałem rachunek a tu niespodzianka - 24,99 zł dopłaty za wymianę karty :!: :shock:

O co chodzi.... :?:
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, o 17:31 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Hyperiusz478,
Hyperiusz478 pisze:kilka miesięcy temu przedłużyłem abonament a ostatnio również zmieniłem telefon.
Kiedy dokładnie ta umowa została przedłużona?
Hyperiusz478 pisze:Udałem się więc do oficjalnego salonu Plusa w celu wymiany karty.
Ta wymiana karty realizowana była kilka dni temu, tak?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Arek1970
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru 2013, o 17:09

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: Arek1970 »

Ja mam kartę z 2001 roku i tamtym roku jak przedłużałem umowę przez telefon konsultant zasugerował wymianę karty w cenie 25 zł,(nie powinna być darmowa wymiana?)oczywiście nie wymieniłem, na tym nr tak neta nie korzystam głownie rozmowy i czasami jakiś sms .....więc nie ma się co dziwić ze wam opłatę naliczają
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: Basia_Plus »

Arek1970,
Arek1970 pisze: jak przedłużałem umowę przez telefon konsultant zasugerował wymianę karty w cenie 25 zł,(nie powinna być darmowa wymiana?)
w przypadku przedłużenia umowy zarówno w ofercie z telefonem jak i ''tylko SIM" można bezpłatnie wymienić kartę w ciągu 90 dni, od daty zawarcia umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kris_1986
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2015, o 17:29

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: kris_1986 »

Jestem klientem Plusa od ponad 11 lat, raz w tym czasie wymieniałem kartę, w 2007 roku. Wczoraj chciałem wymienić kartę w oddziale i dowiedziałem się, że wymiana jest płatna. Rozumiem wymiany nowych kart mogą być płatne ale naprawdę klient musi płacić 25 zł za wymianę karty która jest już zniszczona po 9 latach użytkowania? Potrafi zgubić zasięg? Jest to kara za to, że klienci wybierają oferty bez telefonów? Szkoda, że w momencie podpisywania nowej umowy żaden konsultant nie proponuje darmowej wymiany karty zgodnej z regulaminem. Wczoraj w punkcie dostałem kopie wniosku o wymianę karty z dopiskiem "Bezpłatna zmiana karty SIM po weryfikacji przez konsultanta Polkomtel" oraz "Klient nie zgadza się na płatną wymianę karty SIM". Nikt do tej pory się ze mną nie skontaktował w tej sprawie. Dodam, że wymiany kart są tak drogie tylko dla klientów indywidualnych, w przypadku biznesowych oplata najczęściej wynosi 1zł lub wcale nie ma opłaty, a karty są dużo częściej wymieniane.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Opłata za kartę sim

Post autor: Basia_Plus »

kris_1986,
kris_1986 pisze:Wczoraj chciałem wymienić kartę w oddziale i dowiedziałem się, że wymiana jest płatna.
koszt wymiany karty to 25 zł (opłata doliczona do rachunku).
Ewentualnie takiego zwrotu kwoty może dokonać jedynie Departament Reklamacji. Informacje jak złożyć reklamację znajdziesz http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3344.

Bezpłatna wymiana karty SIM przysługuje w przypadku:
- starych kart wyprodukowanych przed 2005 rokiem (na rok produkcji wskazuje trzecia i czwarta cyfra numeru seryjnego karty),
- przedłużenia umowy, gdy wymagana jest wymiana na kartę microSIM, nanoSIM lub USIM (wymiana w przeciągu 90 dni liczonych od dnia przedłużenia umowy),
- nowej umowy, gdy karta jest uszkodzona lub wymagana jest wymiana na na kartę microSIM, nano SIM lub USIM.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariusn
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2017, o 15:59

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: dariusn »

Czy moja bardzo stara karta SIM podlega bezpłatnej wymianie kart z roczników do 2005 nr karty 9805213824439
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, o 16:15 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego działu.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

dariusn,

z jakiej oferty korzystasz na tym numerze?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariusn
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2017, o 15:59

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: dariusn »

Abonament i właśnie zauważyłem że nie w tym miejscu zadałem pytanie.

edycja

dziękuję za szybkie przeniesienie posta, a więc czy moja bardzo stara karta SIM podlega bezpłatnej wymianie kart z roczników do 2005 nr karty 9805213824439
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, o 16:31 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: post pod postem
ODPOWIEDZ