Przejście na abonament z mixplusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bj7482
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sty 2016, o 12:04

Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: bj7482 »

Witam kończy mi się mix i chcę przejść na abonament ale mam nadwyżke na koncie ok.500zł czy da się coś z tym zrobić(odliczyć od faktury) czy muszę wykorzystać tą kwotę i dopiero przejść na abonament. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: sl@w_es »

Chcąc zmienić Mix na abonament przy nadwyżce środków na koncie masz dwie możliwości:
1) wykorzystać środki przed przejściem na abonament
2) zapomnieć, że miałeś nadwyżkę i po prostu przejść - kasa przepadnie
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Ewa_Plus »

bj7482,
- lepiej to wykorzystaj, ponieważ jak już napisał sl@w_es, te środki przepadną.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
eosik
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2016, o 09:10

Re: Przejście MixPlus na abonament

Post autor: eosik »

witam. przedluzylem umowe w salonie, z przejsciem z mixa na abonament. podpisalem umowe w sobote, zaplacilem za telefon, ale nie zostal mi on wydany, bo nadal czekaja na potwierdzenie aktywacji. jestem zbywany kolejny raz z tekstem, ze trzeba czekac. przedluzylem ta umowe tylko dlatego, ze pilnie potrzebowalem telefonu, a w sklepach/komisach nie bylo takiego jaki mnie interesowal. w tej chwili widze, ze lepszym posunieciem byloby kupienie telefonu na allegro i nie przedluzanie zadnej umowy. nie wierze, ze nic sie nie da zrobic z ruszeniem tej aktywacji. tym bardziej, ze karta jest ciagle aktywna, jedynie powylaczaly mi sie pakiety.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, o 12:09 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: umieszczenie postu we właściwym wątku
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Magda_Plus »

eosik dokonałeś konwersji (przejścia do opcji abonamentowej) a nie przedłużenia umowy.
Jesteś traktowany jako nowy Klient.
eosik pisze: tym bardziej, ze karta jest ciagle aktywna, jedynie powylaczaly mi sie pakiety.
Czy możesz mi napisać czy działają Ci krótkie kody np.: *147#?
Czy dostałeś SMS-a powitalnego dotyczącego usługi abonamentowej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
eosik
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2016, o 09:10

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: eosik »

Magda_Plus pisze:eosik dokonałeś konwersji (przejścia do opcji abonamentowej) a nie przedłużenia umowy.
Jesteś traktowany jako nowy Klient.
eosik pisze: tym bardziej, ze karta jest ciagle aktywna, jedynie powylaczaly mi sie pakiety.
Czy możesz mi napisać czy działają Ci krótkie kody np.: *147#?
Czy dostałeś SMS-a powitalnego dotyczącego usługi abonamentowej?
kody dzialaja, nie dostalem smsa powitalnego

w salonie twierdza, ze to kwestia wybranego telefonu Honor 5X. podobno czekaja na aktywacje wszystkich umow z tymi telefonami
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Magda_Plus »

eosik zatem, Twój numer jest nadal w opcji Mix. Czas na aktywację Twojego numeru w opcji abonamentowej to 7 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
eosik
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2016, o 09:10

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: eosik »

Magda_Plus pisze:eosik zatem, Twój numer jest nadal w opcji Mix. Czas na aktywację Twojego numeru w opcji abonamentowej to 7 dni.
nigdy nie trwalo to dluzej niz godzine. gdybym wiedzial, ze bede czekal tydzien, to umowy bym nie przedluzyl, bo zalezalo mi na czasie. nie od dzis wiadomo, ze siec "dba" o swoich stalych klientow.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Magda_Plus »

eosik mam nadzieję, że będziesz mógł wcześniej skorzystać z naszych usług w opcji abonamentowej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bonhart
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:47

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Bonhart »

Witam. Niedawno przeszedłem z mixa ma abonament, dostałem przez telefon cudowną ofertę, ktora pasowała mi w stu procentach. A mianowicie darmowe rozmowy i smsy do wszystkich sieci, 5 giga internetu non stop, i telefon za 29zł w abonamencie 49.99zł. Zgodziłem się. Podpisałem umowę 1 lutego. I tu popełniłem pierwszy błąd, gdyż nie przeczytałem dokładnie umowy przy kurierze, ale byłem wtedy w pracy i nie miałem za bardzo czasu. To był poniedziałek. We wtorek abonament został uaktywniony. W środę w aplikacji plus online zobaczyłem, że mam 2gb internetu a nie 5. Wieczorem po pracy zadzwoniłem do bok, i tak dowiedziałem się, że podpisałem umowę na abonament za 49.99zł z darmowymi rozmowami do wszystkich sieci, lecz juz bez smsów i z 2gb internetu. W czwartek odesłałem telefon kurierem wraz z odstąpieniem od umowy, w którym zawarłem mój numer konta, na który ma być zwrócona opłata za aparat. W poniedziałek (8.02) moja karta SIM została zdezaktywowana. Oczywiście zadzwoniłem do bok i dowiedziałem się, że karta już przypadła, bo zerwałem umowę. Ale z racji tego, że uparty ze mnie typ brnąłem dalej, i po rozmowie z kilkoma konsultantami dowiedziałem się, że kartę oczywiście można aktywować spowrotem w ofercie simplus, bo muszę nadmienić, iż ową kartę kupiłem w sklepie lata temu, po czym przeszedłem na mix. No i karta miała zostać aktywowana w ciągu 48 godzin, tak się oczywiście nie stało. Po kolejnym telefonie dowiedziałem się, że zgłoszenie o aktywację było, i nie wiadomo dlaczego nie zostało zrobione, więc konsultant wysłał drugie, tylko tym razem powiedział mi, że muszę czekać tydzień. Nie miałem czasu na kłótnie, więc zakończyłem rozmowę bez walki. No i moja karta dalej jest nieaktywna. A tymczasem dzisiaj (13.02) odczytałem maila, w którym przyszła mi e-faktura, mówiąca mi, że mam zapłacić, uwaga, 61zł, czyli abonament 49.99zł plus podatek VAT. Pomijając fakt, że wcześniej nie wiedziałem, że te 50zł było netto, to jakim prawem mam płacić za pełny okres rozliczeniowy, skoro korzystałem z telefonu przez niecałe 3 dni, i nie wkroczyłem poza to, co otrzymałem w abonamencie? Rozwiązałem umowę w okresie do 14 dni roboczych, prawa konsumenta mówią wyraźnie, że nie powinienem ponieść żadnych kosztów, poza tym, że odesłałem telefon na własną kieszeń. Na fakturze jest napisane, że jest wystawiona za okres od 9.01 do 8.02. Dlaczego? Skoro umowa została podpisana 1.02? Co teraz powinienem zrobić? Znowu dzwonić do bok i kłócić się o swoje? I jeszcze, kiedy zostanie aktywowana moja karta? I kiedy dostanę zwrot za telefon?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Ewa_Plus »

Bonhart,
- podeślij proszę przez ten formularz swoje dane (imię i nazwisko, adres) oraz numer telefonu, którego dotyczy opisana sprawa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bonhart
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:47

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Bonhart »

A jak długo może to wszystko potrwać? Naprawdę nie mam już siły się z Wami kłócić. Dlatego proszę, żeby jak najszybciej przywrócić mi mój numer, bo bez niego nie mogę wykonać żadnej operacji na koncie bankowym, na ten numer przychodzą kody weryfikujące. Reszta może jeszcze poczekać, ale numer muszę mieć aktywny jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Magda_Plus »

Bonhart nie mogę Ci jednoznacznie udzielić odpowiedzi w podniesionej przez Ciebie kwestii. Rozwiązanie sprawy jest zależne od osób, którym została ona przydzielona. Proszę Cię cierpliwość.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Szyrek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 21:21

Przejście z Mix na Abonament

Post autor: Szyrek »

Witam.

Chcę przy 3 umowie przejść na abonament za pośrednictwem sklepu internetowego. Niestety po zarejestrowaniu się na stronie i wybraniu oferty proszony jestem o przekazanie kurierowi kopii zaświadczenia o zatrudnieniu. jest to dla mnie kłopot ponieważ zarząd firmy znajduje się w innym mieście. Czy przy 3 umowie te dokumenty są wymagane skoro do tej pory nie było problemu z płatnościami (2 umowy w mixie zakończone przed zawartym czasem umowy)??
Ostatnio zmieniony 7 mar 2016, o 09:29 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przejście na abonament z mixplusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Szyrek,
Szyrek pisze: Niestety po zarejestrowaniu się na stronie i wybraniu oferty proszony jestem o przekazanie kurierowi kopii zaświadczenia o zatrudnieniu. jest to dla mnie kłopot ponieważ zarząd firmy znajduje się w innym mieście. Czy przy 3 umowie te dokumenty są wymagane skoro do tej pory nie było problemu z płatnościami
osoby składające zamówienie przez Sklep internetowy zobowiązane są do przedstawienia kompletu dokumentów: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3672
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ