NOTKA SMS / Poczta Głosowa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: NOTKA SMS

Post autor: muchakk »

Basiu nie odpowiedziałaś na moje pytanie, a jedynie skopiowałaś odpowiedź jaką uzyskałem na reklamacje. Nie sądzisz, że jeżeli operator dokonuje ZMIAN w usługach abonenta bądź udostępnia nową funkcje to powinien przede wszystkim POINFORMOWAĆ O TYM ? Czy ja wymagam tak wiele? Odpowiedź mi na pytanie. Czy ja jako wasz klient muszę codziennie sam sprawdzać i weryfikować czy nic nowego mi nie uruchomiliście? Dlaczego ja mam teraz podejmować jakiekolwiek czynności skoro ja tej usługi nie aktywowałem.


Zapchana sieć, żenujące BOK i teraz to przeważyły na mojej obecności w PLUSie. Czekam do końca umowy i uciekam stąd. Już nigdy do tego dziadostwa nie zawitam. Jako klient biznesowy z taryfą biznesową myślałem, że będę traktowany poważnie, a nie jak 6 letni gówniarz posiadający telefon na kartę. Oczywiście do osób posiadających pre-paid nic nie mam. Są mądrzejsi ode mnie w każdej chwili mogą zmienić sieć.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: NOTKA SMS

Post autor: bartex03 »

Basia_Plus pisze:muchakk ,

Polkomtel udostępnił swoim Klientem nową usługę w ramach możliwości technicznych, jakie daje sieć. Istnieje możliwość wyłączenia tej opcji w sposób podany powyżej.
Gdzie w regulaminie/ umowie jest zapis ze Polkomtel moze aktywowac nowe uslugi bez zgody Abonenta?
Prosze wskazać konkretny punkt i go zacytować

Bo u mnie na firmowym numerze włączyliście to g*** bez poinformowania mnie ....

Na jakiej podstawie - proszę podać odpowiednie zapisy
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: NOTKA SMS

Post autor: habish »

W moim przypadku wyłączenie Notki za pomocą SMSa przebiegło na całe szczęście bez problemu.

Przydatne instrukcje jak wyłączyć usługę: SMS o treści DEAKT NSMS na numer 2601
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: NOTKA SMS

Post autor: muchakk »

bartex03 u mnie dokładnie to samo, też na firmowym numerze bez żadnej informacji. Plus reklamacje standardowo odrzucił i nie widzi problemu...
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: NOTKA SMS

Post autor: bartex03 »

muchakk pisze:bartex03 u mnie dokładnie to samo, też na firmowym numerze bez żadnej informacji. Plus reklamacje standardowo odrzucił i nie widzi problemu...
Nadal czekam na odpowiedź w tym wątku Specjalisty:

1. Na jakiej podstawie została wlaczona ta Usluga?
2. Jakie zapisy pozwalają Operatorowi włączyć nawet darmową usługę bez uprzedniogo poinformowania mnie o tym ?
3. Dlaczego Polkomtel włączył mi tą usugę bez mojej wiedzy i zgody w przypadku gdy mam specjalnie wyłączoną pocztę aby nie narażać kontrahentów na opłaty związane z pocztą głosową?
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: NOTKA SMS

Post autor: bartex03 »

Długo jeszcze będziemy czekać na odpowiedź ?
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: NOTKA SMS

Post autor: muchakk »

Pracownicy plusa nabrali wody w usta. Nie wiedza jaką brednie nam znowu wcisnąć.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: NOTKA SMS

Post autor: bartex03 »

Łatwo włączyć , liczyliście że nie zauważymy?

Świadomie wyłączyłem poczte głosową a pewnego dnia mam Notke sms o której się dowiaduje od osób trzecich. Malo tego sygnał połaczrnia dzięki Wam miałem o jakies 20 sekund skrócony. Na koniec osoba dzwoniąca płaci za słuchanie tej katarynki

Kolejny raz proszę o odpowiedź na pytania :
1. Na jakiej podstawie została wlaczona ta Usluga?
2. Jakie zapisy pozwalają Operatorowi włączyć nawet darmową usługę bez uprzedniogo poinformowania mnie o tym ?
3. Dlaczego Polkomtel włączył mi tą usugę bez mojej wiedzy i zgody w przypadku gdy mam specjalnie wyłączoną pocztę aby nie narażać kontrahentów na opłaty związane z pocztą głosową?
Wygląda to na jednostroną zmianę warunków Umowy , a mam straszną ochotę to wykorzystać.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: Nowa Poczta Głosowa

Post autor: bartex03 »

Szanowni Specjaliści widzę/ widzimy, że celowo omijacie temat NOTKA SMS , ciekawe dlaczego?

Pozwolę sobie tutaj o powtórzenie moich pytań :
bartex03 pisze:Łatwo włączyć , liczyliście że nie zauważymy?

Świadomie wyłączyłem poczte głosową a pewnego dnia mam Notke sms o której się dowiaduje od osób trzecich. Malo tego sygnał połaczrnia dzięki Wam miałem o jakies 20 sekund skrócony. Na koniec osoba dzwoniąca płaci za słuchanie tej katarynki

Kolejny raz proszę o odpowiedź na pytania :
1. Na jakiej podstawie została wlaczona ta Usluga?
2. Jakie zapisy pozwalają Operatorowi włączyć nawet darmową usługę bez uprzedniogo poinformowania mnie o tym ?
3. Dlaczego Polkomtel włączył mi tą usugę bez mojej wiedzy i zgody w przypadku gdy mam specjalnie wyłączoną pocztę aby nie narażać kontrahentów na opłaty związane z pocztą głosową?
Śmiało nie bójcie się , przecież na jakiejś podstawie to zostało włączone.. ?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, o 17:59 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie postu do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: NOTKA SMS

Post autor: Magda_Plus »

bartex03 przepraszam za czas, jaki Ty i pozostali Forumowicze zainteresowani kwestią Notki, czekacie na odniesienie się do postawionych pytań. Faktycznie milczę, ale nie oznacza to, że daną kwestią się nie zajmuję. Prosiłam o skonsultowanie postawionych pytań i w dalszym ciągu czekam na informacje. Wszystkie opinie odnośnie nowej funkcjonalności usługi Kto dzwonił - Notka SMS, przekazuję na bieżąco do odpowiedniej komórki naszej firmy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: NOTKA SMS

Post autor: bartex03 »

Magda_Plus pisze:bartex03 przepraszam za czas, jaki Ty i pozostali Forumowicze zainteresowani kwestią Notki, czekacie na odniesienie się do postawionych pytań. Faktycznie milczę, ale nie oznacza to, że daną kwestią się nie zajmuję. Prosiłam o skonsultowanie postawionych pytań i w dalszym ciągu czekam na informacje. Wszystkie opinie odnośnie nowej funkcjonalności usługi Kto dzwonił - Notka SMS, przekazuję na bieżąco do odpowiedniej komórki naszej firmy.
Rozmawiałem z waszym BOK:

1. Usługa aktywna od 14 stycznia 2016r
2. Usługa stanowi dodatek / funkcjonalność do usługi Kto dzwonił, usługa notka SMS nie ma swojego regulaminu
3. Usługa Notka SMS (wysłuchanie katarynki) jest bezpłatne w kraju, jeżeli ktoś dzwoni z zagranicy ponosi opłatę.

Tutaj natomiast odnośnie punktu 2 w/w , zapis z regulaminu Kto dzwonił:
7. Polkomtel może zakończyć świadczenie Usługi lub dokonać zmiany warunków świadczenia Usługi zawartych w Regulaminie na podstawie wypowiedzenia dokonanego na 30 dni przed zakończeniem świadczenia Usługi lub wejściem w życie nowych warunków świadczenia Usługi. Wypowiedzenie nastąpi za pomocą wiadomości SMS wysłanej na numer telefonu z sieci Plus (MSISDN) na którym aktywowana została Usługa. W przypadku zmiany Regulaminu Usługi ma prawo do dezaktywacji Usługi. Wszelkie zmiany będą publikowane na stronach internetowych www.plus.pl.
Nie dostałem zadnej tego typu wiadomości i byłem nieświadomie naciągany na ewentualne koszty
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOTKA SMS

Post autor: Ewa_Plus »

bartex03 pisze:Nie dostałem zadnej tego typu wiadomości i byłem nieświadomie naciągany na ewentualne koszty
- dla Ciebie, jako abonenta posiadającego aktywną usługę "Kto dzwonił", zmiana ta nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zmianie uległa jedynie forma świadczenia niektórych elementów usługi, a nie warunków świadczenia usługi. W związku z tym nie było to ogłaszane w formie powiadomienia SMS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: NOTKA SMS

Post autor: bartex03 »

Ewa_Plus pisze:
bartex03 pisze:Nie dostałem zadnej tego typu wiadomości i byłem nieświadomie naciągany na ewentualne koszty
- dla Ciebie, jako abonenta posiadającego aktywną usługę "Kto dzwonił", zmiana ta nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zmianie uległa jedynie forma świadczenia niektórych elementów usługi, a nie warunków świadczenia usługi. W związku z tym nie było to ogłaszane w formie powiadomienia SMS.
Czy prawdą jest że świadczycie usługę NOTKA SMS bez żadnego regulaminu?

Bo "podobno notka sms ujęta została w regulaminie kto dzwonił - jest tylko jeden problem - słowa o Notka SMS tam nie znalazłem.

Jezeli nie ma regulaminu to w jaki sposób mam się zapoznać z działaniem danej usługi w tym akurat przypadku Notka SMS.

Istotną kwestią jest to że ja nie wyraziłem zgody na żadną dodatkową usługę - nawet dla mnie bezpłatną.

Wbrew mojej woli włączyliście coś czego ja nie chce - na jakiej podstawie - zapisy , regulamin ?
Art. 5 ustawy o prawach konsumenta

1. Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta, o którym mowa w art. 9 pkt 6 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. Nr 171, poz. 1206 oraz z 2014 r. poz. 827), następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań.
Odnosząc się do tego co zaznaczyłem grubszym drukiem:

Musiałem podjąć działania wysyłając wiadomość SMS ( to nic że bezpłatną), która deaktywowała niezamówioną usługę.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: NOTKA SMS

Post autor: Magda_Plus »

bartex03 pisze:Czy prawdą jest że świadczycie usługę NOTKA SMS bez żadnego regulaminu?
bartex03 pisze:2. Usługa stanowi dodatek / funkcjonalność do usługi Kto dzwonił, usługa notka SMS nie ma swojego regulaminu
bartex03 pisze:Jezeli nie ma regulaminu to w jaki sposób mam się zapoznać z działaniem danej usługi w tym akurat przypadku Notka SMS.
W Regulaminie usług "Już Dostępny" i „Kto Dzwonił” w punktach 7c, 9 i 12 paragrafu II "Korzystanie z usług" znajdują się szczególne informacje dotyczące Notki SMS.
bartex03 pisze:Wbrew mojej woli włączyliście coś czego ja nie chce - na jakiej podstawie - zapisy , regulamin ?
W tej kwestii odpowiedzi udzieliła Ci Ewa_Plus.
Ewa_Plus pisze: Zmianie uległa jedynie forma świadczenia niektórych elementów usługi, a nie warunków świadczenia usługi. W związku z tym nie było to ogłaszane w formie powiadomienia SMS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zba1
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2016, o 13:37

Re: NOTKA SMS

Post autor: Zba1 »

Witam.
@Magda_Plus - mam rozumieć że wszystko jest ok?. To nic że Plus WYŁUDZA pieniądze za niezrealizowane połączenia telefoniczne. Wierz mi, inne słowo niż "Wyłudzenie" nie przychodzi mi do głowy.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ