Euro 2016 - pakiet przez internet.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Zygfryt90
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:11

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Zygfryt90 »

Umowa została przedłużona.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Ewa_Plus »

Zygfryt90,
- w przypadku przedłużenia umowy aktywacja usługi nastąpi po wejściu w życie nowych warunków - najpóźniej do 10 czerwca 2016 r.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lunar
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2014, o 11:01

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: lunar »

Ewa_Plus pisze:Zygfryt90,
- w przypadku przedłużenia umowy aktywacja usługi nastąpi po wejściu w życie nowych warunków - najpóźniej do 10 czerwca 2016 r.
A w przypadku wejścia w życie nowych warunków umowy od 17 czerwca, pakiet będzie aktywny od 10tego, czy może dopiero od 17 czerwca?
Umowa była przedłużana w moim przypadku w salonie Plusa, 25.05.2016, okres rozliczeniowy rozpoczyna się u mnie 17tego (i od 17 czerwca ma obowiązywać nowa umowa).
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Basia_Plus »

lunar,

aktywacja usługi nastąpi po wejściu w życie nowych warunków umowy czyli 17.06.2016 r.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zygfryt90
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:11

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Zygfryt90 »

W takim razie dlaczego w moim przypadku niby najpóźniej do 10 czerwca miałby zostać aktywowany pakiet.
Na tym numerze okres rozliczeniowy jest od 25. dnia miesiąca, więc pakiet zostanie aktywowany - według mnie - 25/26 czerwca ("po ptakach"). Zgadza się czy może to trochę inaczej działa?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Basia_Plus »

Zygfryt90,
usługa zostanie dodana 10.06.2016 r.

lunar,
w Twoim przypadku usługa także zostanie dodana 10.06.2016. Przepraszam mój błąd. :oops:
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafals
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2014, o 17:13

IPLA EURO 2016 - dla obecnych użytkowników

Post autor: rafals »

Szanowni Państwo,

mam następujące pytanie o rozliczanie dostępu (transferu danych) do IPLA (przy okazji EURO ale nie tylko). Niestety Inoflinia nie znała odpowiedzi i gubiła się w regulaminach.

Jako obecny abonent PLUS rozumiem, że wiąże mnie regulamin REGULAMIN USŁUGI TRANSMISJA DANYCH DO IPLA (obecna wersja z 17.05.2016 - http://www.plus.pl/documents/16/5218381 ... o_IPLA.pdf).

Zgodnie z pkt 14 tego regulaminu:
Korzystanie z Serwisu IPLA w roamingu oraz w kraju w zasięgu sieci
Plus po przekroczeniu limitu 5GB danych, będzie skutkowało naliczeniem opłat za transmisję danych, zgodnie z cennikiem właściwym dla taryfy/promocyjnego planu cenowego, z którego korzysta Klient.
Co więc się dzieje po przekroczeniu 5G? Czy jeśli posiadając w ramach abonamentu pakiet internetowy 1,5 GB po wyczerpaniu, którego internet zwalnia, ale nie są naliczane opłaty, wykorzystam 5 GB w IPLA to będą naliczane opłaty czy będzie pomniejszany pakiet 1,5 GB? Czy jeśli to drugie i pakiet 1,5 GB się skończy, będą naliczane jakies opłaty z tytułu transgeru do IPLA?

Dodatkowo, na stronie http://www.plus.pl/uslugi/ipla PLUS pisze tak:
* Brak opłat za transfer danych do IPLI dla Klientów sieci Plus, wymaga poprawnej konfiguracji połączenia z internetem przez APN Plus. Promocja obowiązuje do 31.12.2016r. Szczegóły w regulaminie
Odsyła przy tym jednak do regulaminu REGULAMIN PROMOCJI IPLA DLA KLIENTÓW PLUS (http://www.plus.pl/documents/16/77952dc ... w_plus.pdf), z którego jednak nie wynika, żaden brak opłat za transfer (czy niepomniejszanie pakietu trasferu), a co więcej wprost jest mowa o:
4. Opłaty za Usługę transmisji danych do IPLA do których dostępna jest niniejsza Promocja są naliczane i
pobierane przez Plus.
Żaden z w/w dokumentów nie wyjaśnia wprost podstawowego pytania: CZY TRASNFER DANYCH W RAMACH IPLA POMNIEJSZA PAKIET INTERNETOWY CZY NIE. Nie mówiąc już o wzajemnych nieścisłościach co do tego limitu 5GB na korzystanie z IPLA.

Mam nadzieję, że ktoś z Państwa byłby w stanie to wyjaśnić, najelpiej ze wskazaniem stosownego regulaminu.

Dziękuję
Pozdrawiam
Rafał
Ostatnio zmieniony 9 cze 2016, o 13:51 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj rafals,

zgodnie z regulaminem promocji Bezpłatny Pakiet IplaPLUS http://www.plus.pl/documents/16/260e1ec ... a_Plus.pdf paragra2, punkt 10.
W Okresie Promocji Użytkownicy Promocji, którzy będą korzystali z Pakietu IplaPlus za pośrednictwem Aplikacji Ipla przy wykorzystaniu pakietowej transmisji danych GPRS/EDGE/3G/LTE, poprzez APN Plus otrzymają pakiet danych w wysokości 5GB, przeznaczony na transmisję danych za pośrednictwem Aplikacji Ipla, jednak do dnia 31.12.2016 r., pakiet ten nie będzie ograniczony w zakresie ilości danych przesyłanych za pośrednictwem Aplikacji Ipla.
rafals pisze: CZY TRASNFER DANYCH W RAMACH IPLA POMNIEJSZA PAKIET INTERNETOWY CZY NIE.
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafals
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2014, o 17:13

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: rafals »

Bardzo dziękuję za odpowiedź (smuci tylko, że na infolinii oraz przed chwilą w Centralnym Salonie PLUS na Chmielnej w Warszawie mówią zupełnie co innego (infolinia: 5GB potem nie wiadaomo co, Salon: od razu dane schodzą z paietu)... jednak tekst regulaminu mnie usppokoił, szkoda, że pracownicy infolinii i salonów tego nie wiedzą).

Mam w związku z tym jeszcze ostatnie pytanie: czy dobrze rozumiem, że Aplikacją IPLA jest też strona http://www.ipla.tv ? W związku z tym w/w promocja znajdzie zastosowanie także do oglądania materiałów przez tę stronę poprzez sieć plus?

Na objęcie strony http://www.ipla.tv wskazuje z jednej storny definicja "Aplikacji IPLA" obejmuje aplikacje a także dostęp przez stonę www :
2. Pakiet iplaPlus umożliwia oglądanie, za pośrednictwem strony ipla.tv lub aplikacji mobilnej Ipla („Aplikacja Ipla”) ...
z drugiej strony w nast. punkcie czytamy, że aplikację pobiera sięz Google Play:
3. Aplikacja Ipla dostępna jest na wybranych urządzeniach lub dostępna do pobrania w Google Play Android Market (https://play.google.com/store/apps/deta ... ipla&hl=pl). Uruchomienie Aplikacji Ipla wymaga akceptacji warunków licencji określonych przy pierwszym uruchomieniu Aplikacji
tak jakby strona http://www.ipla.tv nie była Aplikacją w rozumieniu Regulaminu ?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Basia_Plus »

rafals,
rafals pisze: czy dobrze rozumiem, że Aplikacją IPLA jest też strona http://www.ipla.tv ? W związku z tym w/w promocja znajdzie zastosowanie także do oglądania materiałów przez tę stronę poprzez sieć plus?
tak, również przez stronę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zygfryt90
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:11

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Zygfryt90 »

Godzinę temu dostałem mail z potwierdzeniem aktywacji pakietu "IPLA EURO 2016". Jest też informacja, że kwota transakcji wynosi 99 zł.
Mam nadzieję, że to tylko dla formalności i nie zostanę obciążony taką sumą. Nie chciałbym tracić czasu na przeboje z działem reklamacji.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Magda_Plus »

Zygfryt90 jakiej treści oraz z jakiego adresu przyszła do Ciebie ta wiadomość? Czy sprawa dotyczy numery jaki już nam podawałeś?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zygfryt90
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:11

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Zygfryt90 »

Mail przyszedł na adres przypisany do konta Ipla. Do tego konta jest z kolei przypisany numer telefonu, na którym umowa została przedłużona pod koniec maja (pisałem o tym w poprzednich postach).
Oczywiście nic nie zamawiałem, czekałem na aktywację tego pakietu w ramach promocji.


Treść maila:
Drogi Kliencie,

Potwierdzamy fakt złożenia oświadczenia dotyczącego zakupu usługi IPLA w dniu 09.06.2016 r. za pomocą środków porozumiewania się na odległość – internet.

Rodzaj usługi: pakiet "IPLA EURO 2016"

Nr transakcji: *******.

Kwota transakcji: 99.00 zł.


Twój pakiet jest aktywny. Dostęp do pakietu możliwy jest według lokalizacji określonej w jego opisie.

Pakiet dostępny na platformach: www.ipla.tv, aplikacji PC, urządzeniach mobilnych i SmartTV.

Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące usługi i zasady jej użycia określa Regulamin płatnego dostępu do IPLA, który dołączony jest do tej wiadomości oraz dostępny na www.ipla.tv .

Potwierdzamy, że wyraziłeś zgodę na rozpoczęcie wykonywania świadczenia przed upływem 14 dni od momentu zawarcia umowy. Tym samym wyraziłeś zgodę na utratę prawa do odstąpienia od umowy.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami, pisząc na adres pomoc@ipla.pl, w treści wiadomości podając numer transakcji.

Dziękujemy i zapraszamy do IPLA.

Zespół IPLA
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Magda_Plus »

Zygfryt90 zignoruj otrzymaną wiadomość e-mail. :oops: Przepraszamy za błąd.
Podpisana przez Ciebie promocja jest objęta bezpłatnie pakietem "IPLA EURO 2016".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zygfryt90
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:11

Re: Euro 2016 - pakiet przez internet.

Post autor: Zygfryt90 »

Dziękuję za wyjaśnienie.
ODPOWIEDZ