Promocja „JA+ do wszystkich bez końca II"

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mib86
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lis 2014, o 11:39

Promocja „JA+ do wszystkich bez końca II"

Post autor: mib86 »

Witam.

Mam pytanie, podpisalem umowe na „JA+ do wszystkich bez końca II - Tylko SIM (SPECJALNA OFERTA - KONWERSJA Z PREPAID ZE STAŻEM MIN. 30 DNI)". W regulaminie znalazlem taki o to zapis:
Pakiet Internetowy Non Stop nie obejmuje transmisji danych:
a. w ramach usług MMS, „Naciśnij i mów”, videorozmowa, video streaming oraz innych usług, w tym usług audio, które korzystają z protokołu RTSP (Real Time Streaming Protocol), np. aplikacje obsługujące radio, które to transmisje danych rozliczane są odpowiednio zgodnie z Cennikiem właściwym dla Promocyjnego Planu Cenowego, z którego korzysta Abonent, bądź regulaminem promocyjnej usługi „Naciśnij i mów”, „Videorozmowa – spróbuj i zobacz” oraz „Transmisja Video Streaming”
.
Czy mam rozumiec ze posiadajac pakier internetowy nie moge swobodnie korzystac z youtube i sluchac radia internetowego ?

Jest to troche dziwne poniewaz punkt 5 brzmi nastepujaco:
W ramach Pakietu Internetowego Non Stop i poza Pakietem Internetowym Non Stop Abonent może wysyłać i odbierać dane w
technologii LTE:
a. tylko w ramach usługi dostępu do Internetu poprzez połączenia z APN plus. Korzystanie z prywatnych APN możliwe jest wyłącznie w
technologii HSPA+, HSPA, 3G(UMTS), EDGE, GPRS
b. tylko w Promocyjnych Planach Cenowych wskazanych w § 2 pkt. 1 i przy pomocy karty USIM, będącej własnością Polkomtel, Urządzenia telekomunikacyjnego obsługującego transmisję danych LTE oraz w zasięgu technologii LTE.
.

Z tego punktu wynika ze w ramach pakietu moge swobodnie korzystac z internetu.
Wiec jak to w koncu rozumiec ? Moze mi to ktos lopatologicznie wytlumaczyc ? W ofercie na karte z pakietem noon stop wszystko pobiera mi z pakietu.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2016, o 22:51 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
SyndromWrrr
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 24 sie 2014, o 16:16

Re: Promocja „JA+ do wszystkich bez końca II"

Post autor: SyndromWrrr »

Z tego co się orientuję to wygląda to tak że jak masz poprawnie skonfigurowany telefon, tj pan PLUS. To wszystko jest w pakiecie. Ale jeśli masz jakieś niestandardowe ustawienia to mogą być naliczane opłaty. Zaznaczam że nie jestem w 100% pewny tej odp. i poproszę o potwierdzenie szanownych moderatorów ;)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Promocja „JA+ do wszystkich bez końca II"

Post autor: habish »

Temat rzeka.
Od Specjalistów i tak nie dowiesz się konkretów.
RTSP nie jest rozliczane z pakietu i nikt nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego.
W pakietach internetowych ofert na kartę też jest ten chory zapis, więc o ile tam nie nabijało Ci dodatkowych kosztów to i teraz nie powinno.
Aplikacji korzystających z RTSP jest na szczęście bardzo mało.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Promocja „JA+ do wszystkich bez końca II"

Post autor: Magda_Plus »

mib86 pisze:W ofercie na karte z pakietem noon stop wszystko pobiera mi z pakietu.
I tak też będzie w przypadku oferty abonamentowej pod warunkiem, że pliki, z których będziesz korzystał łącząc się z internetem, nie będą udostępniane w protokole RTSP i jeśli będziesz miał zrobioną prawidłową konfigurację (korzystanie z APN-u Plus).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mib86
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2014, o 11:39

Re: Promocja „JA+ do wszystkich bez końca II"

Post autor: mib86 »

Magda_Plus pisze:
mib86 pisze:W ofercie na karte z pakietem noon stop wszystko pobiera mi z pakietu.
I tak też będzie w przypadku oferty abonamentowej pod warunkiem, że pliki, z których będziesz korzystał łącząc się z internetem, nie będą udostępniane w protokole RTSP i jeśli będziesz miał zrobioną prawidłową konfigurację (korzystanie z APN-u Plus).
Dziekuje za pomoc. Ogolnie dodzwonilem sie do naprawde swietnego techniczne konsultanta. Ogolnie Magda ma racje.
Chodzi o to ze dawniej (jakies 8 lat temu) dane byly przesylane osobnym kanalem a rozmowy osobnym. Dlatego za kazda minute byla pobierana oplata (dawniej faktycznie tak bylo ze za kazda minute w internecie pobieralo nam kase). Obecnie dane sa przesylane tym samym kanalem co rozmowa, dlatego dane pobrane z internetu beda pobierane z pakietu. Teoretycznie w dwoch przypadkach moze sie zdazyc ze pobierze nam oplate:

1. Jezeli podlaczymy sie do internetu ze starego telefonu (konfiguracja nie byla zmieniana od okolo np 8 lat).
2. Jezeli telefon byl sprowadzony z USA i jego defaultowa konfiguracja jest oparta na jakis innych zasadach.

Raz jeszcze dziekuje za pomoc.
ODPOWIEDZ