Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: Marta_Plus »

Witaj wall,
wall pisze:Jeśli przed końcem umowy znajomy nie wyśle SMSa PRZENIEŚ oraz po zakończeniu umowy nie zarejestruje karty to ja z nieaktywną sim w ciągu 30 dni idę do punktu sprzedaży, rejestruję kartę na siebie, zachowuję dotychczasowy numer i mogę robić np. konwersję na abo.
Zgadza się. Pamiętaj również, że po rejestracji, w ciągu 30 dni od dezaktywacji numeru należy doładować konto dowolną kwotą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wall
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2018, o 11:07

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: wall »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Faktycznie doładowanie to istotna kwestia. Jeszcze jedno pytanie: mam już jedną umowę abo w Plk. Czy dalej jest aktualna procedura rejestracji karty poprzez wysłanie smsa z karty z abo ZAREJESTRUJ?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: Ron »

wall pisze:...dalej jest aktualna procedura rejestracji karty poprzez wysłanie smsa z karty z abo ZAREJESTRUJ?
Tak szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: Marta_Plus »

wall,
wall pisze:Czy dalej jest aktualna procedura rejestracji karty poprzez wysłanie smsa z karty z abo ZAREJESTRUJ?
Tak. Inne sposoby rejestracji znajdziesz na naszej stronie: http://www.plus.pl/rejestracja. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mekong
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2013, o 16:16

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: mekong »

Dzień dobry,
złożyłem rezygnację z przekształcenia umowy na czas nieokreślony i wyraziłem wolę, iż chcę, aby mój numer po zakończeniu obowiązującego aneksu (do 28/02/2018 r.) został przeniesiony do aktualnej, regulaminowej oferty pre paid (Ja+Na Kartę I). Prześlę oczywiście pod koniec lutego stosownego SMS-a na nr 80107 o treści PRZENIES.

Czytając ten wątek, widzę, że to nie musi być takie proste (zwłaszcza w zakresie aktywacji w pre paidzie), więc mam pytania:

1) niektórzy abonenci otrzymują pismo o przyjęciu rezygnacji i możliwości kontynuowania współpracy w ramach pre paid. W moim przypadku otrzymałem tylko w piśmie lakoniczną informację, iż rezygnację przyjęto i...tyle. W rezygnacji napisałem, że chcę numer zachować zgodnie z regulaminem przejścia do PNK. Rozumiem, że wszystko jest OK, po prostu niektórzy dostają "rozbudowaną" wersję pisma, w moim przypadku - trafiła mi się wersja skrócona?.

2) zapobiegawczo, jeśli komenda PRZENIEŚ nie zadziała, przygotowałem się na 1 marca do rejestracji w salonie. I tutaj mam pytanie - nr karty SIM widniejący na tzw. "starterze", z którego wyłamano simkę, jest o jedną cyfrę dłuższy niż ten, który otrzymuję ze zwrotnego SMS-a z nr 80105. Na starterze jest 13 cyfr, a dostaję 12 (bez ostatniej). Czy tutaj też jest wszystko OK?

Na koniec wyrażę też trochę żal, gdyż właściwie podjąłem jeszcze próbę pozostania w abonamencie (w ubiegłym tygodniu, poprzez formularz Basi_Plus), niemniej konsultant DUK stwierdził, że właściwie to on nic nie może (nie wie, nie zna się, zarobiony jest ;-) - to moja wolna interpretacja oczywiście :-D ) i podobno przekazał moją prośbę o kontakt do Działu Rezygnacji (DR). Oczywiście nie było telefonu :-( . Jak można jeszcze porozmawiać z DR, nie wisząc godzinę na słuchawce? :roll:
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: Basia_Plus »

Witaj mekong,

pismo potwierdzające dezaktywację numeru zawiera informację o dacie wyłączenia numeru w usłudze abonamentowej. Niemniej jednak jest możliwość przejscia z tym numerem do usługi na kartę, zgodnie z regulaminem: http://www.plus.pl/documents/16/c0163a8 ... _KARTE.pdf.
mekong pisze:I tutaj mam pytanie - nr karty SIM widniejący na tzw. "starterze", z którego wyłamano simkę, jest o jedną cyfrę dłuższy niż ten, który otrzymuję ze zwrotnego SMS-a z nr 80105. Na starterze jest 13 cyfr, a dostaję 12 (bez ostatniej). Czy tutaj też jest wszystko OK?
Tak.
mekong pisze:Jak można jeszcze porozmawiać z DR, nie wisząc godzinę na słuchawce? :roll:
Przekazałam prośbę o pilny kontakt z Tobą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mekong
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2013, o 16:16

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: mekong »

Basiu, dziękuję bardzo za odpowiedzi i za pomoc w kontakcie z Działem Rezygnacji. Stał się cud - zadzwoniono dzisiaj do mnie. Bez problemu uzyskaliśmy porozumienie i rezygnacja została cofnięta :-) . To forum jest bezcenne! ;-)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: Basia_Plus »

mekong,

dziękuję za wiadomość.
Cieszę się, że przedstawiona oferta spełniła Twoje oczekiwania i zostajesz z nami. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Catgirl92r
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2018, o 20:46

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: Catgirl92r »

Witam, w dniu dzisiejszym skończyła się moja umowa na abonament w Plusie. Oczywiście składane było wypowiedzenie oraz przed końcem umowy wysłałam smsa o treści PRZENIES na nr 80107 i otrzymałam smsa zwrotnego " Przyjelismy zgloszenie. Twoj numer zostanie przeniesiony do ofery na karte i zostanie zapisany na dane obecnego wlasciciela (imie, nazwisko, PESEL/nr dokumentu). Moment aktywacji numeru w ofercie na karte potwierdzimy SMSem. Pozdrawiamy, Plus ".

Dzisiaj mój numer został wyłączony (brak sieci, połączenia tylko alarmowe), nie dostałam żadnego smsa o przejsciu na kartę. nie mogę też doładować konta. Jak długo będzie trwała ta sytuacja? Kiedy numer zostanie ponownie włączony?
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: torre24 »

Wypowiedziałem ostatnio dwie umowy w APS i nie było mowy o jakichś sms-ach. Na wypowiedzeniach mam zaznaczone przejście do simplusa. Na pewno konieczne są ww. czynności?
22jurek
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 20 sie 2014, o 15:42

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: 22jurek »

Catgirl92 - miałem ostatnio identyczną sytuację. Telefon z drugiego telefonu do konsultanta. Konsultant potwierdził że sms- przenieś - został wysłany lecz nie wie czemu system tego nie zatwierdził i numer został wyłączony bo karta niezarejestrowana. Udało mi się ją zarejestrować telefonicznie (tylko koniecznie musisz podać nr karty sim) następnie doładowałem i od razu przeszedłem do plush abo. Wszystko podczas jednej rozmowy telefonicznej. Powadzenia
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Catgirl92r,
- możliwe, że dane zaktualizowały się z opóźnieniem. Wyłącz i włącz telefon teraz i sprawdź, jaki masz komunikat przy próbie wykonania połączenia.

torre24,
- konieczne nie są, ale sporo ułatwiają. Dzięki temu po przejściu na kartę masz od razu zarejestrowany numer na te same dane, co wcześniej. W innym przypadku będziesz musiał rejestrować numer później, co trochę wydłuży cały proces.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: torre24 »

Nonsens. W wypowiedzeniu zaznaczam, że chce przenieść numer na kartę, a nie wyrejestrować go czy przenieść na innego klienta. Kolejna bzdura wymyślona przez operatora.
typiarzz
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 4 mar 2018, o 19:44

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: typiarzz »

Witam, wypowiedzenie złożyłem osobiście w salonie Plus.
Nie ma jednak na wypowiedzeniu żadnej informacji o tym, że numer ma przejść na ofertę na kartę.
Czy jest to domyślna procedura i numer i tak przejdzie do Plus na kartę czy konsultantka Plus wybrała zły wzór wypowiedzenia?
Zaznaczałem przy rozmowie z nią, że chcę docelowo przejść do Plush ABO i muszę mieć etap pośredni w postaci Plus na karte.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Wypowiedzenie umowy, zachowanie numeru w prepaid

Post autor: torre24 »

Powinieneś mieć w rubryce "Powód wypowiedzenia" wpisane "Simplus".
ODPOWIEDZ