Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa...

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa...

Post autor: sedzia20 »

Witam, dziś miała wejść w życie nowa taryfa w związku z przedłużeniem umowy - no limits na rozmowy, sms-y i mms-y i pakiet 14 GB. O ile ten ostatni się aktywował, wraz z pakietem wymiennym UE, to pozostałe elementy taryfy już nie. Załączam screeny z Plus Online (mobilnej i standardowej), które potwierdzają brak aktywnych elementów. Gdybym chciał je aktywować to naliczono by opłatę, a zgodnienz aneksem i taryfą Ja+69,99- mam to w abonamencie.
Zwracam się o pomoc, bo trudno nie korzystać z telefonu, a na ten czas nie wiem co robić - nie chcę dopłacać za połączenia, które mam mieć za darmo. Dodam, że mam podpięte inne numery w aplikacji, i tam wszystko gra, tj. są pokazane nielimitowane rozmowy (czerwone kółko) i sms-y/mms-y (niebieskie kółko). Sprawa jest dziwna, restartowałem telefon. Pozdrawiam, i czekam na szybką interwencję w mojej sprawie!
Załączniki
IMG_20160921_081254.jpg
Screenshot_2016-09-21-08-21-19-131_com.android.chrome.png
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: Ron »

Nielimitowane SMS/MMS i połączenia są darmowe, zgodnie z regulaminem promocji. Czyli nie widać promocji w Plus Online, ale usługi już działają. Wyślij SMS, połącz się i w bilingach sprawdź czy koszt jest 0,00.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:Nielimitowane SMS/MMS i połączenia są darmowe, zgodnie z regulaminem promocji. Czyli nie widać promocji w Plus Online, ale usługi już działają. Wyślij SMS, połącz się i w bilingach sprawdź czy koszt jest 0,00.

Nie jest jak piszesz, mam w PlusOnline 3 inne numery z no limits i każdy ma to, czego ja nie mam - te kółka i usługi aktywne, z białym V w opisie. Oraz w wersji stacjonarnej PlusOnline mają zielone kółeczka, a nie jak ja - szare. Ale dzięki za info :)
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: Basia_Plus »

Witaj sedzia20,
sedzia20 pisze: no limits na rozmowy, sms-y i mms-y i pakiet 14 GB.
sedzia20 pisze:taryfą Ja+69,99- mam to w abonamencie.
usługi, o których piszesz są zaszyte w abonamencie, zatem nie możesz ich modyfikować (włączać, wyłączać).
sedzia20 pisze:mam w PlusOnline 3 inne numery z no limits i każdy ma to, czego ja nie mam - te kółka i usługi aktywne, z białym V w opisie.
Czy pozostałe numery mają taką samą taryfę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: sedzia20 »

Witaj Basia_Plus :-)

Usługi, o których piszesz są zaszyte w abonamencie, zatem nie możesz ich modyfikować (włączać, wyłączać).

Tak, wiem, ale właśnie w obu wersjach PlusOnline mogę dokonywać zmian - nie za bardzo rozumiem jak to możliwe, skoro mam no limit - czy można więc mieć 2x to samo aktywne jednocześnie? I dlaczego nie mam informacji o tym, że aktywne są nielimitowane rozmowy, sms-y/mms-y? Mam drżeć przez cały czas umowy i się zastanawiać, czy będziecie mi naliczać opłaty, skoro wg systemu nie mam aktywowanych elementów, na które się zgodziłem podpisując Aneks? Jakaś tragedia, prędzej oszaleję albo popadnę w depresję :cry:

Czy pozostałe numery mają taką samą taryfę.[/quote]
Nie, są taryfy LTE 39,99 i JA+ 39,99
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: Ron »

Mam drżeć przez cały czas umowy i się zastanawiać, czy będziecie mi naliczać opłaty, skoro wg systemu nie mam aktywowanych elementów, na które się zgodziłem podpisując Aneks? Jakaś tragedia, prędzej oszaleję albo popadnę w depresję
Też się stresowałem na początku :-) Ale składnikiem umowy jest regulamin promocji z którego korzystasz.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: sedzia20 »

Ron pisze:
Mam drżeć przez cały czas umowy i się zastanawiać, czy będziecie mi naliczać opłaty, skoro wg systemu nie mam aktywowanych elementów, na które się zgodziłem podpisując Aneks? Jakaś tragedia, prędzej oszaleję albo popadnę w depresję
Też się stresowałem na początku :-) Ale składnikiem umowy jest regulamin promocji z którego korzystasz.
No spoko, ale jak coś od początku jest niezbyt jasne, to rodzą się wątpliwości, i to zupełnie niepotrzebnie.
też nie masz w PlusONline białych ptaszków, jak ja? Chyba każdy kto przestudiował umowę i wie co podpisał miałby wątpliwości, czy aby na pewno pakiet jest aktywny...
Załączniki
pl.png
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: Ron »

To są usługi dodatkowe i wyświetlają sie prawidłowo (nie zaznaczone). Ale sprawdź na pierwszej stronie w aplikacji "START" i tam przesuwaj w bok powinna być informacja z kółkami "nielimitowane".
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: sedzia20 »

No cała sprawa rozchodzi się o to, że nie mam tych kółek przy rozmowach i sms/mms :cry:
Gdyby tak było, nie wspominałbym o tym...
Już rano wspominałem, że tak właśnie u mnie jest, a w PLusOnline standardowym nie ma zielonych kropek :cry:

A po drugie - ja mam w taryfie nielimitowane wszystko, wiec jak mogę mieć usługę dodatkową? :shock:
Załączniki
Screenshot_2016-09-21-08-42-54-313_pl.plus.plusonline.png
Screenshot_2016-09-21-08-42-27-884_pl.plus.plusonline.png
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: Ron »

Hmmm, powinna być jeszcze informacja w tych kółkach o nielimitowanych usługach. Posiadam podpięta pod mój numer inna osobę z tą samą taryfą. A bilingach te rozmowy są bezpłatne i SMS? Ja natomiast mam starsza taryfę z nielimitowanymi rozmowami na komórki i nie mam tych kółek, ale spokojnie od ponad roku dzwonię i jest dobrze czyli nielimitowane.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: sedzia20 »

Zgadza się, powinno być jeszcze czerwone (jak na screenie) i niebieskie kółko od sms/mms...
W nerwach i z palpitacją serca spojrzałem na wykaz połączeń, i widać to co widać - nie wiem czy to bezpłatne
Załączniki
Screenshot_2016-09-21-16-19-02-079_pl.plus.plusonline.png
Screenshot_2016-09-21-16-16-00-792_pl.plus.plusonline.png
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: Ron »

Bilingi sprawdź na usługach podstawowych (sieci komórkowe, połączenia i SMS). Powinno być wszystko ok.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: sedzia20 »

No ok, ale to nie rozwiązuje problemu, bo nadal będą możliwe usługi do aktywacji - jeśli ktoś mi zawinie telefon i dostanie się do apki może przecież włączyć mi wszystko i nabić rachunek! Przecież skoro jest coś aktywne powinno być wskazane, że tak jest.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: Ron »

Może spróbuj zrobić reklamację...Nie wiem co doradzić, ale jedno jest pewne, obowiązuje Cie regulamin promocji http://www.plus.pl/documents/16/928ed58 ... 03cf032676 i masz bezpłatne usługi wymienione w regulaminie.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Brak części usług po przedłużeniu umowy- dziwna sprawa..

Post autor: sedzia20 »

Mam teraz przed sobą gruby pakiet dokumentów dla klienta, na pewno wiem co mam, ale zdaje się że system Polkomtela niezbyt - czekam na reakcję pracowników Plusa, pewnie Działu Technicznego bo błąd jest ewidentny. Zresztą, o ironio, na poprzednich taryfach z wymiennymi elementami miałem w aplikacji mobilnej info o...nielimitowanych usługach :shock:
ODPOWIEDZ