Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
s.strach
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lis 2016, o 11:16

Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: s.strach »

Witam,
Mam taki problem.
Od kilku miesięcy, przebywam za granicą, w Polsce będąc jedynie w weekendy.
Korzystam z 360 minut w roamingu miesięcznie. Do tego mam w abonamencie pakiet 500 mb internetu (w roamingu).

Problem polega na tym, że Plus na tyle dziwnie rozlicza wykorzystanie internetu, że nie mam zielonego pojęcia jakie mam zużycie.
Np, dostaję informację o zablokowaniu internetu przez limiter bo wykorzystałem całość...
Ale logując sie na plus online, widzę ze mam wciąż dostępne 248/500 mb z mojego pakietu...
Myślę ok, pewnie trzeba poczekać aż się uaktualni...
Ale dzień lub dwa później, nadal widzę ze pakiet wciąż jest dostępny...
Wysyłam więc polecenie odblokowania zgodnie z informacją od Plusa...
Internet zaczyna znów działać, do końca okresu rozliczeniowego schodzę do (prawie) zera w moim pakiecie...

I dostaję rachunek na ponad 400 PLN (zamiast na 189) ze względu na przekroczenie ilości danych w roamingu!!!!
Proszę o konkretną, rzetelną odpowiedź
- w jaki sposób mogę kontrolować zużycie danych i w odpowiednim momencie włączyć dodatkowy pakiet (zapewne atlantycki) ?
- czy limiter DATA przysyła smsa o wykorzystaniu 100% internetu w momencie gdy faktycznie wykorzystam cały mój dostępny pakiet 500 Mb a aplikacja Plus online kłamie że mam jeszcze megabajty dostępne?
- czy też dzieje się coś innego...

Taką sytuacje miałem nie raz - powtarza się to co miesiąc...
Z góry bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: Ewa_Plus »

s.strach,
- jeśli chodzi o korzystanie z Internetu w roamingu, to usługa Limiter Data działa niezależnie od uruchomionych pakietów.
W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie przywrócenie usługi Limiter Data za pomocą wiadomości SMS o treści: TAK lub T wysłanej na bezpłatny numer 8801.

Limiter Data ustawiony jest domyślnie na 250 zł co odpowiada 250 MB, dlatego blokada następuje po zużyciu 250 MB (w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinie).
Jeśli Twój pakiet to 500 MB, to dobrze by było zmienić także limit w Limiterze Data na 500 zł. Możesz to zrobić wysyłając SMS-a o treści: RDL 500 na numer 2601 (wysłanie takiej wiadomości w Polsce jest darmowe, natomiast w roamingu zgodnie z cennikiem taryfy). Dzięki temu będzie do Ciebie wysłane powiadomienie po wykorzystaniu 40% pakietu, następne po wykorzystaniu 80% pakietu, a gdy zużyjesz całość nastąpi blokada.
Jeśli zakładasz większe użycie Internetu, możesz ustawić wyższy limit dla Limiter Data. Więcej informacji odnośnie tej usługi znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
s.strach
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2016, o 11:16

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: s.strach »

Hej ewa,
dziekuje za wyjaśnienie.

Mam kilka pytań pomocniczych:)
Na ile rzetelna jest aplikacja mobilna, w kwestii pokazywania zużycia?
Czy jeśli tam mi pisze że mam jeszcze xx megabajtów, to mogę zakładać że tak faktycznie jest?
Ewentualnie, jak wygląda sprawa odświeżania tych danych?

Druga rzecz - jak wygląda współpraca pakietu roamingowego (500 MB w abonamencie) z pakietem atlantyckim?
Jak włączać pakiet żeby nie było za późno (dodatkowe opłaty) albo za wcześnie (nakładanie sie pakietów)?

Z góry dziekuję
Staszek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: Ewa_Plus »

s.strach,
- dane w aplikacji mobilnej Plus online aktualizowane są na bieżąco, ale mają charakter orientacyjny.

Pakiet Atlantycki możesz włączyć jeszcze zanim wyczerpie Ci się pakiet 500 MB z abonamentu. Należy mieć tu na uwadze, że Pakiet Atlantycki uaktywnia się dopiero od północy. Zatem najwygodniej dla Ciebie będzie chyba poczekać na powiadomienie od Limiter Data o wykorzystaniu 80% z 500 MB i dopiero wówczas uruchamiać Pakiet Atlantycki.
Nie musisz przy tym wyłączać Limiter Daty, gdyż zużycie danych w ramach Pakietu Atlantyckiego nie jest wliczane do tamtego limitu. Jak Pakiet Atlantycki się wyczerpie, to nastąpi blokada transmisji danych, więc nie będziesz narażony na dodatkowe koszty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
s.strach
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2016, o 11:16

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: s.strach »

hmm... no nie bardzo to widze...
Zakładamy że zmieniłem wartość limitera na 500 mb

Jeśli go nie wyłączę, to mnie po wykorzystaniu 500 mb zablokuje, bez względu na to czy mam pakiet czy nie... (chyba).

Z drugiej strony - jeśli atlantycki mi sie wyczerpie... to skąd mam gwarancje że dane mi się zablokuja a nie zaczna naliczać po 1 pln/mb ??

Kurka... juz bardziej tego skomplikowac się nie dało ??:(
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: Magda_Plus »

s.strach
s.strach pisze: Jeśli go nie wyłączę, to mnie po wykorzystaniu 500 mb zablokuje, bez względu na to czy mam pakiet czy nie... (chyba)
Tak, chyba że wyłączysz usługę.
s.strach pisze:Z drugiej strony - jeśli atlantycki mi sie wyczerpie... to skąd mam gwarancje że dane mi się zablokuja a nie zaczna naliczać po 1 pln/mb ??
Zgodnie z punktem 2 § 4 Zasady działania Pakietu regulaminem promocji „Pakiet Atlantycki –tani Internet w Roamingu” cyt.: "Po wykorzystaniu liczby MB w ramach uruchomionego Pakietu/Pakietów dalsza transmisja danych zostaje zablokowana do końca czasu obowiązywania pakietu."
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
s.strach
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2016, o 11:16

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: s.strach »

No i wlasnie o to mi chodzi... nie dam rady precyzyjnie wycelowac w koniec podstawowego pakietu, zeby wlaczyc atlantycki.
Wiec jesli limiter mi zadziala, to nie bede mogl korzystac z atlantyckiego...
a jesli limiter wylacze...to bedzie mi naliczalo...
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: Magda_Plus »

s.strach możesz kontrolować swój pakiet za pośrednictwem Plus online, zgodnie z tym co napisała wcześniej Ewa_Plus. Stąd też, jej sugestia odnośnie wcześniejszego włączenia pakietu, biorąc pod uwagę, że aktywuje się on po północy.
Jeśli chodzi o pakiet Atlantycki to zgodnie z punktem 8 § 4 Zasady działania Pakietu cyt.: "Transmisja danych w ramach Pakietu nie jest wliczana do limitu transmisji danych w ramach usługi „Limiter Data w roamingu
”. Transmisja danych wykonana po wyłączeniu blokady o której mowa w ust. 2 jest wliczana w limit transmisji danych tej usługi. "
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
funnykids
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2016, o 19:24

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: funnykids »

Witam,
mam pytanie? wczoraj został skradziony telefon i został wykorzystany do transmisji danych ... była nawet próba płacenia tym telefonem, nabiło to kwotę ok cztery tysiące czterysta netto, miało to miejsce za granicą. Pytanie brzmi czemu PLUS nie blokuje telefonu od razu po przekroczeniu limitu kredytowego, tylko dopiero po 2h, dokładnie nawet po mojej interwencji w bok? kartę oczywiście zablokowaliśmy po zorientowaniu się.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: habish »

Blokuje, ale wystarczy jeden SMS aby odblokować transmisję danych.
funnykids
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2016, o 19:24

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: funnykids »

Ale nie było smsów.
funnykids
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2016, o 19:24

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: funnykids »

PLUs mnie poinformował smsem dopiero po 2h, kiedy miało to miejsce, a jak zadzwoniłam do plusa to jeszcze zaktualizowali dane i dodatkowo doliczyli kolejne naliczenia z tej transmisji. Czy mieliście takie doświadczenia? Czy to jest zg z regulaminiem?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Internet w roamingu - limiterDATA czy Plus online ???

Post autor: Magda_Plus »

funnykids pisze:Ale nie było smsów.
Czy telefon się znalazł?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ