próba wyłudzenia pieniędzy!!!

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
igor.czapagajew
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lis 2016, o 16:15

próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: igor.czapagajew »

Dzień dobry
Jako że to mój pierwszy post na forum, witam serdecznie.
Chciałbym zgłosić - moim zdaniem- jakąś próbę oszustwa, mianowicie dostałem dziś sms z informacja o zadłużeniu względem polkomtel, bez żadnych szczegółów, tylko numer konta i tytuł przelewu. Sms z numeru 519 899 354. W załączniku zrzut ekranu. Proszę o informację czy to jest jakaś próba wyłudzenia pieniędzy. Jestem klientem Plusa od początku października 2016, kiedy to złożyłem wniosek o przeniesienie numeru z Play. Dotychczasowe dwie faktury uregulowałem terminowo, więc nie wiem skąd ta informacja z sms, a na adres email i korespondencyjny nie przyszłą żadna informacja o jakimś zadłużeniu- no bo skąd niby miało się wziąć skoro płacę w terminie????
Nie mam zamiaru nawet dzwonić na ten numer ani niczego wpłacać, rozważam możliwość zgłoszenia sprawy na policję.
Pozdrawiam
igor.czapagajew
Załączniki
Screenshot_2016-11-17-14-24-59_337x600.jpg
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Magda_Plus »

Witaj igor.czapagajew,
proszę Cię o przesłanie opisu sytuacji wraz z załączeniem zrzutu ekranu jaki zmieściłeś poprzez ten formularz. Dzięki temu będzie można wyjaśnić sprawę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Andrzej62
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:32

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Andrzej62 »

Dzisiaj na numer telefonu żony dotarł sms z numeru 60538 o następującej treści:
"Subskrypcja serwisu VICEBOLT została rozpoczęta. Otrzymasz 2 wiadomości tygodniowo. Opłata za każdy SMS przychodzący wynosi 6,15 PLN z VAT. Regulamin http://poland.vicebolt.com/terms. Aby zakończyć wyślij SMS o treści STOP VICEBOLT na numer 60538 (0 PLN). Amtell Wireless LLC"
Czy to próba wyłudzenia pieniędzy?!?!?!?!?!?
Sprawdzałem teraz na Plus online i faktycznie za tego PRZYCHODZĄCEGO sms'a ma pobrane 5 złotych.
Co to jest za serwis???
Nigdzie nie dzwoniła a tym bardziej niczego nie zamawiała a zwłaszcza jakichś durnych serwisów !
To normalna kradzież.

Proszę o wyjaśnienie (poradę) Specjalistów_Plusa, jak zablokować kolejne sms z tego numeru.

EDYCJA:

Jak dodzwonić się do BOK skoro każda opcja przejścia dalej kończy się "Podaj Plus kod 5". Dlaczego nie ma opcji "Połącz z konsultantem". Nie pamiętamy plus kodu 5, logujemy się do Plus online e-hasłem.
Proszę o pomoc !

Czy oprócz edycji postu nie uzyskam tutaj żadnej pomocy??
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, o 16:41 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty -post pod postem
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Basia_Plus »

Andrzej62 ,

za każdego odebranego SMS-a zostanie naliczona opłata zgodnie z otrzymaną informacją.
Andrzej62 pisze:Co to jest za serwis???
Wykaz numerów o podwyższonej opłacie http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo- ... ution=e2s1
Wyłączenie usługi odbywa się poprzez wysłanie na podany numer serwisu wiadomości dezaktywującej o treści STOP nazwa_serwisu. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4122
Połączenie z konsultantem jest możliwe także bez aktywnego Plus kodu 5. Możesz także w tej sprawie wysłać maila na adres bok@ plus.pl
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Andrzej62
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:32

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Andrzej62 »

Dodzwoniłem się w końcu do BOK w sposób podany tutaj:
"W celu identyfikacji automatyczny system będzie Cię nawigował na wpisanie Plus Kodu (otrzymasz 2 próby). Omiń ten krok!, nie wprowadzając go, zostaniesz przekierowany do menu głównego automatycznej obsługi i będziesz mógł połączyć się z konsultantem wybierając 2 - zarządzanie kontem> a następnie 0
szkoda że tej informacji (kolejnych kroków) miły automatyczny głos już nie podaje. Oszczędziło by to niepotrzebnej nerwówki.
Poprosiłem o założenie blokady całkowitej na przychodzące/wychodzące sms (usługi) o podwyższonej opłacie (tą drogą chciałbym podziękować p. Beacie ...... z BOK za cierpliwość i zrozumienie. :-D
Tak że od tej chwili nie będą na numer żony (i przy okazji założyłem taką samą blokadę, na swoim numerze telefonu) docierały takie sms ale również nie będzie możliwości wysyłania. To wysyłanie jakoś przeboleje :roll:

Ale co pięć złotych "do tyłu" to se ne wrati :cry:

edit:
Basia_Plus pisze: Andrzej62 ,.../
Andrzej62 pisze:Co to jest za serwis???
Wykaz numerów o podwyższonej opłacie http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerUpo- ... ution=e2s1
Wyłączenie usługi odbywa się poprzez wysłanie na podany numer serwisu wiadomości dezaktywującej o treści STOP nazwa_serwisu.../
co niestety nie daje to żadnej gwarancji, że kolejne sms-y nie będą przychodziły.
A jak nie uda się z tego, to "sprzedadzą" nasz numer "komuś" innemu.
Smutne ale prawdziwe.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, o 18:27 przez Andrzej62, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Basia_Plus »

Andrzej62 ,

dziękuję za informację. Cieszę się, że udało się pozytywnie zakończyć całą sprawę. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Andrzej62
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:32

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Andrzej62 »

Basia_Plus, "...Pozytywnie zakończyć..." to będzie wtedy, gdy blokada okaże się skuteczna a ja już nigdy nie będę musiał pisać tego typu apeli.
:-o
lunatik
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 4 lut 2011, o 11:10

Oszustwo SMS Premium

Post autor: lunatik »

Gdzie zgłosić próbę oszustwa w ramach SMS PREMIUM?

Otrzymałem dzis z numeru 72985 taką wiadomość.
Nieodebrane polaczenie od: +48708403196 (x3).Ostatnie 3min temu, 31.07.Masz nowe wiadomosci w skrzynce glosowej.By odebrac pisz POCZTA /samotne24.pl 2.46zl
Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, o 17:37 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłam wątki, podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Oszustwo SMS Premium

Post autor: Basia_Plus »

lunatik,

informacje jak zablokować usługi o podwyższonej opłacie znajdziesz tutaj: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... nej-opacie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lunatik
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 4 lut 2011, o 11:10

Re: Oszustwo SMS Premium

Post autor: lunatik »

Basiu dziękuję za informację ale nie o to mi chodziło.

Pytam co zrobić byście zablokowali u siebie firmy ktore zamiast normalnie uczciwie wysyłać mi wróżki czy inne konkursy rozsyłaja tak oczywiste próby oszustwa, w tym wypadku podszywając się pod WASZĄ skrzynkę głosową.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Ewa_Plus »

lunatik,
- przekazałam ten numer dalej do odpowiedniego działu.
Na tę chwilę jednak należy być czujnym. Plus na pewno nie podpisywałby swoich wiadomości "samotne24.pl". Oczywiście mogą zdarzyć się bardziej kreatywni naciągacze, więc jeśli przyszłaby jakaś wiadomość budząca niepokój, to najlepiej kontaktować się z nami tu na Forum lub w innych mediach społecznościowych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: sl@w_es »

Oszustwo z darmowej bramki SMS Plusa:
Screenshot_20200229_141923_com.android.mms.jpg
Czy ktoś nie aktywując niczego również otrzymał wiadomość o takiej samej lub podobnej treści?

Więcej na temat "tajemniczego" SMS-a można przeczytać na portalu Zaufana Trzecia Strona w artykule Gdy przestępcy brakuje talentu, a też chce kraść pieniądze
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: próba wyłudzenia pieniędzy!!!

Post autor: Ewa_Plus »

Dzięki sl@w_es,
- zgłosiłam do odpowiedniej komórki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ