Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Marek1959
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:17

Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Marek1959 »

Witam
Przeszedłem z mixa na abonament, po rozmowie telefonicznej w której konsultant zapewnił że będę w zasięgu LTE. Okazało się że mój telefon nie obsługuje LTE, wymieniłem na nowy, okazało się że karta sim nie obsługuje LTE wymieniłem, po wielu perypetiach na nową, Gdy już wszystko miało grać okazało się że nie ma tego lte, dzwoniłem kilkakrotnie do obsługi i zawsze zapewniano że jestem w zasięgu, sprawdziłem konfigurację telefonu i była OK, a LTE dalej nie ma. Przez przypadek byłem w małym miasteczku odległym o 10 km i co widzę??? 4G, pomyślałem że może zrestartowali konto, bo o tym wspominałem w rozmowach z konsultantami. Wracam do domu i co? Nie ma LTG, jest 3G, a czasami na sekundę wskoczy H+. Pomyślałem że w murach nie mam, poszedłem na zewnątrz i tak do kilometra w każdą stronę w koło domu,,, i nic. Wsiadłem w samochód i pojechałem w stronę większego miasta po przejechaniu 3 Km wskoczyło 4G, zawróciłem wróciłem do swojej miejscowości i pojechałem w drugą stronę w kierunku mniejszego miasta. Po przejechaniu 6 Km wskoczyło 4G, Na mapie zasięgu plus podaje że jest u mnie zasięg, kilku konsultantów twierdziło że jest zasię, sprawdziłem że najbliższy nadajnik z LTG należy do orange i w prostej linii oddalony jest o jakieś 2,7 KM. Telefon mam skonfigurowany poprawnie bo w miastach wskakuje mi 4G. Więc nie rozumiem o co tu chodzi. Proszę o pomoc, bo na pewno jest sensowne wytłumaczenie
Pozdrawiam serdecznie
Marek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Marek1959, najprawdopodobniej w Twoim miejscu zamieszkania jest dostępny tylko sygnał LTE800, który model Xiaomi Redmi note 3 Pro nie obsługuje. Na tym modelu 4G pojawi się tylko w przypadku dostępności sygnału LTE1800/LTE2600.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marek1959
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:17

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Marek1959 »

Witam ponownie
skopiowałem specyfikację z aukcji gdyż kupiłem go nowego na alegro z 2 letnią gwarancją:

Kod: Zaznacz cały

Producent 	Xiaomi
Kolor 	
Czarno-Grafitowy (Dark Grey)
Wymiary 	
152 mm x 76 mm x 7.8 mm
Waga 	
165 g
CPU 	
Qualcomm Snapdragon 650 (2 rdzenie 1,8 GHz A72 + 4 rdzenie 1,4 GHz A53)
GPU 	
Adreno 510
Aparat (tylny) 	
16 Megapixeli
Apertura 	
f2.0
Lampa błyskowa 	
LED (podwójna)
Aparat (przedni) 	
5 Megapixeli
Sieci 	
Obsłuuje sieci 4G/LTE (w tym LTE 800 MHz), 3G (WCDMA) i 2G (GSM) (Mój dopisek, zauważ że pisze "w tym LTE 800 MHz")
GPS 	
GPS, GLONASSM, A-GPS
Bluetooth 	
Bluetooth 4.1, HIID, LE
Wi Fi 	
802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Dispaly
Bateria 	
4050 mAh
Pamięć 	
3 GB RAM + 32GB Flash
Slot karty pamięci 	
Tak, hybrydowy do 128 GB
Ekran 	
5,5″
Rodzaj matrycy 	
IPS
PPI 	
403 ppi
Rozdzielczość 	
1920 x 1080 pikseli
Ekran dotykowy 	
Tak
Jakość nagrywania 	
Ful HD 1080 px
Sensory 	
Żyroskop, Sensor światła, Akcelerometr, Sensor zbliżeniowy, Elektroniczny kompas
ponadto w internecie doczytałem że ta opcja jest o 2 mm dłuższa i przystosowana do wszystkich częstotliwości LTE, jest taka możliwość że nie wiem jak ustawić aby wszystkie częstotliwości odbierał, jednak myślę że on automatycznie przechodzi na najlepszą dostępną częstotliwość. Nie mogę nigdzie znaleźć tych ustawień aby porównać

EDIT:
Znalazłem że w zakładce informacje o telefonie, po wejściu w nią, 5 razy należy kliknąć w zakładkę pamięć wewnętrzna i tam można coś ustawić, ale boję się coś tam zmieniać nie wiedząc co i jak ma wyglądać
Pozdrawiam
Może dorwiesz gdzieś ten telefon i coś podpowiesz....
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, o 12:06 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów, dodano tag code
Marek
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Pijo »

Zarzuć screenshoty z zakładki Informacje o telefonie.
Marek1959
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:17

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Marek1959 »

EDIT:
sorki, ale nie wiem jak to zrobić. Jak zrobić skrena w telefonie i jak wstawić na forum te zdjęcia. Jak widać nie bardzo jestem obeznany z technologią

trochę w goglach poszperałem i może się uda
Załączniki
dół, po przesunięciu
dół, po przesunięciu
góra
góra
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, o 12:07 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień!
Marek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Marek1959, według informacji z oficjalnego sklepu Xiaomi ten model nie obsługuje tej częstotliwości:
4G bands: LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
http://xiaomi-mi.com/redmi-note-3/xiaom ... -sim-gray/

Proszę podaj lokalizacje, w której nie udaje się uzyskać sygnału LTE/4G, sprawdzimy czy w tej lokalizacji jest dostępne tylko pasmo LTE800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marek1959
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:17

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Marek1959 »

Mieszkam w Turośń Dolna woj. podlaskie
przejrzałem tą specyfikację co podałeś link, ale jest problem, to jest specyfikacja chińskiej wersji o wymiarach 150 x 76 x 8.7 mm (5.91 x 2.99 x 0.34 in), wersja którą ja mam jest o 2 mm dłuższa od tej podanej i robiona jest na europę a ta wersja posiada już zakres 800 Mhz, sprawdź to bo ja przesiedziałem wiele godzin czytając o tym, jednak jestem laikiem i sporo informacji nic dla mnie nie oznacza, nawet nie wiem o czym czytam jednak to że jest wersja dłuższa i krótsza to dziecko zrozumie więc dotarło do mnie ponadto aparat z tyłu mam 16 mpx
zerknij na te zkreny nie wiem co to i po co ale nam ustawione chyba to co na niebiesko żwieci
Załączniki
Preferowany typ sieci - wyżej.png
Preferowany typ sieci najniżej.png
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, o 13:00 przez Marek1959, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Marek1959, w Twojej lokalizacji może być dostępny tylko niski poziom sygnału LTE800 (dostępny tylko na zewnątrz) z BTS'a w Niewodnica Kościelna lub Łapy. W tych też lokalizacjach jest dostępne pasmo LTE1800, do którego telefon się zaloguje (do 2-3 km od BTS'a).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marek1959
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:17

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Marek1959 »

Czyli mam telefon jak potrzeba a zasięg jest znikomy, praktycznie na telefonach nie dostępny, jednak Plus nadal będzie twierdził że LTE będzie dostępne w telefonie w mojej lokalizacji
Jedno jest z tego pozytywne telefon ma to co trzeba a LTE może będzie dopiero po mojej śmierci
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Marek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Marek1959 pisze: jednak Plus nadal będzie twierdził że LTE będzie dostępne w telefonie w mojej lokalizacji
Na naszej mapie zasięgu jest również informacja, że sygnał jest dostępny tylko na zewnątrz.
turośl.jpg
Marek1959 pisze:Jedno jest z tego pozytywne telefon ma to, co trzeba a LTE może będzie dopiero po mojej śmierci
Nie, tak jak podawałem wcześniej według informacji podanych na oficjalnie stronie sklepu Xaomi, ten model nie obsługuje LTE800 (Band20). W związku z tym w swoje lokalizacji na zewnątrz budynku (gdzie sygnał powinien być dostępny) nie uzyskasz połączenia w tej technologii.
Tutaj również wątek na ten temat: https://miuipolska.pl/forum/topic/10268-lte-800-mhz/
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Marek1959
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:17

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Marek1959 »

oficjalny dystrybutor xiaomi podaje taką specyfikację, więc należy przyjąć że ten telefon posiada lte 800 MHz
http://www.x-kom.pl/p/331541-smartfon-t ... -grey.html
Marek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Marek1959, niestety na stronie producenta nie ma informacji o tej wersji tego modelu, ale jeśli to jest właśnie ten model, który zakupiłeś to teoretycznie nie powinno być problemu z uzyskaniem słabego sygnału LTE na zewnątrz budynku, również w swojej lokalizacji. Oczywiście wszystko zależy od poziomu sygnału w danym miejscu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Pijo »

Skoro masz wersje KATE swojego Redmi Note 3Pro to masz LTE800. W Towoim przypadku nie wiele to zmienia. bo nie masz w okolicy stacji LTE800 z Plusa i mieć nie bedziesz/ Plus przestałł budować nadajniki w tej technologii.
A jakie predkosci rozwijasz w UMTS900 u siebie w domu? LTE800 w wykonanu Plusa to zadne cudo techniki - wąski kanal, takze nie wielkie predkosci sie tu rozwija.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, o 17:31 przez Pijo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pijo pisze: W Towoim przypadku nie wiele to zmienia. bo nie masz w okolicy stacji LTE800 z Plusa i mieć nie bedziesz/ Plus nie przestałł budować nadajniki w tej technologii.
Jest na BTS'ach:
Krzysiek_Plus pisze:w Twojej lokalizacji może być dostępny tylko niski poziom sygnału LTE800 (dostępny tylko na zewnątrz) z BTS'a w Niewodnica Kościelna lub Łapy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Internet LTE tylko w mieście, na wsi brak LTE

Post autor: Pijo »

Krzysiek_Plus, i jak widać Marek zasięgu LTE800 nie ma u siebie z tych stacji. Z Niewodnicy czy Łap to zasieg LTE800 można łapać za pomocą anteny zewnętrznej ATK-20 podpietej do rutera.
ODPOWIEDZ