Przeniesienie numeru sluzbowego

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Adammas
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lut 2017, o 19:41

Przeniesienie numeru sluzbowego

Post autor: Adammas »

Dzien dobry,
2 lata temu przenioslem swoj numer telefonu z poprzedniej pracy na siebie, nastepnie w nowej pracy podmienilem nowy numer ktory tam dostalem (wraz z abonamentem) na swoj stary numer. Teraz chcialbym ponownie przeniesc swoj numer na siebie (odchodze z pracy) w opcji pre-paid (bez abonamentu). Na tym numerze obecnie jest abonament biznesowy, ktorego wlascicielam jest firma w ktorej pracuje. Dostalem informacje ze moge zrobic cesje na siebie, jednakze w tym wypadku przejdzie na mnie abonament, ktorego obecnie nie potrzebuje. Czy np mozna na obecnym abonamencie biznesowym zamienic numer na dowolny nowy (moj pracodawca zachowa wtedy moj obecny abonament ale z nowym zamienionym numerem), wtedy moj numer zostanie "uwolniony" i przekazany do mnie. Bardzo prosze o porade czy ten sposob zadziala czy jest moze jakis inny? Dziekuje.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przeniesienie numeru sluzbowego

Post autor: sl@w_es »

Adammas pisze:(...) Czy np mozna na obecnym abonamencie biznesowym zamienic numer na dowolny nowy (moj pracodawca zachowa wtedy moj obecny abonament ale z nowym zamienionym numerem), wtedy moj numer zostanie "uwolniony" i przekazany do mnie. Bardzo prosze o porade czy ten sposob zadziala czy jest moze jakis inny? Dziekuje.
Można zmienić numer na obecnym abonamencie, ale umowa nadal będzie na Twojego pracodawcę, a w takiej sytuacji nie ma podstawy do przekazania Ci "Twojego" numeru. Zmiana numeru spowoduje jego uwolnienie, ale nie jest on Twoją własnością i nikt Ci go ot tak nie przekaże.
Przy odrobinie szczęścia i zaangażowania pracowników Plusa możesz próbować podpisać nową umowę w abonamencie z "Twoim" numerem. Z prepaid to nie przejdzie.
Najprostszym wyjściem pozostaje cesja i dotrwanie do końca umowy, a następnie przeniesienie numeru do oferty na kartę.
Zaznaczę, że jest to moje zdanie oparte na wiedzy czerpanej z wypowiedzi Specjalistów Plusa, tu na FORUM.
Na potwierdzenie lub zaprzeczenie tego co napisałem musisz poczekać do poniedziałku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Adammas
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2017, o 19:41

Re: Przeniesienie numeru sluzbowego

Post autor: Adammas »

Hej, wielkie dzieki za szybka odpowiedz, mam nadzieje ze opiekun naszej firmy bedzie pomocny, i ze uda sie to jakos dobrze zalatwic. Mam nadzieje ze Specjalisci Plusa beda w stanie jeszcze cos doradzic. Raz jeszcze dzieki.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru sluzbowego

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Adammas,
- jest tak jak pisze sl@w_es. Po "uwolnieniu" Twojego numeru trafi on do puli numerów wolnych skąd bardzo szybko może zniknąć, np. przy umowach w kanałach zdalnych gdzie system losowo nadaje numer, może zdarzyć się tak, że wybierze właśnie ten Twój. Zatem najlepiej będzie jednak zrobić tę cesję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ