Teraz jest 22 lis 2017, o 00:00

Zostaw Kontakt

Etui Pancerne Huawei P10 lite
Etui Huawei P10 lite

Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.
  • Autor
  • Wiadomość

Basia_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 3 razy
    Otrzymał podziękowań: 209 razy

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post31 sie 2017, o 13:50

bquote,

czy sprzęt został zakupiony w ofercie ratalnej po 08.07.2016 roku?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ

bquote

PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post31 sie 2017, o 14:04

Basia_Plus napisał(a):bquote,

czy sprzęt został zakupiony w ofercie ratalnej po 08.07.2016 roku?

Tak, miesiąc temu.
Ten formularz zwraca losowe informacje, raz, że właścicielem jest Plus a za chwilę, że ma możliwości weryfikacji. Coś nie halo.

Basia_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 3 razy
    Otrzymał podziękowań: 209 razy

Post31 sie 2017, o 14:56

bquote,

Basia_Plus napisał(a):czy sprzęt został zakupiony w ofercie ratalnej po 08.07.2016 roku?

bquote napisał(a):Tak, miesiąc temu.

jeśli telefon został zakupiony miesiąc temu w ofercie ratalnej to stanowi własność Polkomtel.
bquote napisał(a):Ten formularz zwraca losowe informacje

Najprawdopodobniej wystąpił błąd w działaniu strony. Jeżeli sytuacja się powtórzy prześlij mi proszę dane, na które dokonywano weryfikacji poprzez ten formularz.

Obrazek

TomPL

PlusManiak

• Podziękował : 4 razy
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Model telefonu: NOKIA 700 Symbian Belle

Post1 wrz 2017, o 06:48

bquote napisał(a):Ten formularz zwraca losowe informacje, raz, że właścicielem jest Plus a za chwilę, że ma możliwości weryfikacji. Coś nie halo.

Jeśli oprogramowanie i komunikat zostały napisane z głową, to "nie ma możliwości weryfikacji" powinno oznaczać właśnie jakiś problem/błąd z weryfikacją, np. z dostępem do bazy i taki komunikat nie jest podstawa do stwierdzenia własności.
Bo prawidłowe odpowiedzi powinny być dwie: "jest własnością Plusa" albo "nie jest własnością Plusa", koniec kropka.

Vivaldi

Początkujący PlusManiak

Post4 wrz 2017, o 10:12

Każdy kto nie zwróci niespłaconego telefonu, nie ważne czy kupił go bezpośrednio w salonie czy z drugiej ręki jest złodziejem i powinien jak najszybciej zwrócić telefon operatorowi lub na najbliższym posterunku policji.

TomPL

PlusManiak

• Podziękował : 4 razy
  • Model telefonu: NOKIA 700 Symbian Belle

Post4 wrz 2017, o 11:20

He, he, poczytaj wcześniejsze posty, policja cię wyśmieje, bo telefon nie jest zgłoszony jako kradziony ani zaginiony. Albo wezmą cię za terrorystę, który chce im podrzucić podejrzany pakunek :mrgreen:

Vivaldi

Początkujący PlusManiak

Post4 wrz 2017, o 11:24

Telefon nie musi być zgłoszony, możesz przyznać że sam go ukradłeś.
Najlepiej by było iść do salonu go oddać a jak nie przyjmą zadzwonić na policje i zgłosić że się go ukradło jak przyjadą do salonu może w końcu ktoś się zainteresuje co ten plus wyprawia.

mike333

Nowy

• Moja taryfa: 50
  • Model telefonu: 6210

Post26 paź 2017, o 14:44

Vivaldi napisał(a):Telefon nie musi być zgłoszony, możesz przyznać że sam go ukradłeś.
Najlepiej by było iść do salonu go oddać a jak nie przyjmą zadzwonić na policje i zgłosić że się go ukradło jak przyjadą do salonu może w końcu ktoś się zainteresuje co ten plus wyprawia.

tak kupilem nie place bo mialem wypadek./stracilem pracę/ inne sytuacje - jestem złodziejem i mam isc oddac do salonu telefon albo na policję ze go ukradłem. chłopie ty masz 5latek czy jak. kto chce wyłudzić fona to go nie ma za 1h albo szybciej i znika.. a ten kto kupi taki telefon z 2giej reki to jest zlodziejem? jasne.

dodam że te jesli bierzesz w plusie telefon na firme via opiekun klienta i salon i nie ma rat to te telefony można smiało brać bo nie ma tych durnych niezgodnych z prawem telefokomunikacyjnym zapisow o blokadzie imei.. .. info dzis zweryfikowane .

A ja pamiętam lata 99/2002 to było tyle wałków że operator wprowadził kaucje i ją potem dostawałes za jakiś czas. Kto uczciwie płacił to sobie mogł robić co chciał z telefonem. Plus zamiast wprowadzić tę metodą daję durne raty które sa w ogole nie opłacalne i sam sie prosił o problemy ,takie raty brali w dużej mierze ludzie ktorzy gdzi indziej by nie dostali kredytu. W ogole trzeba być nie obeznzanym w cenach by u operatora brać tel na raty - ceny kosmos + abo..... , lepiej allegro wejsc kupic telefon z eu dystrubucji i raty payu 0% w promocji badź nawet bez, wyjdzie taniej!

Bolex88

Nowy

• Model telefonu: S8

Blokowanie telefonu (imei) przez Plusa

Post29 paź 2017, o 00:12

Witam.
Również mam problem z tym, że kupiłem telefon z drugiej ręki w sierpniu, który został wzięty na raty w Plusie i dostałem komunikat od Plusa, że telefon zostanie zablokowany w przypadku niespłacania rat. Podejrzewam, że trafiłem na oszusta, bo nr telefonu który do niego miałem jest nieaktywny i drugi numer z faktury też jest nieaktywny. Tel kupiony przez olx.
Co trzeba zrobić żeby uniknąć zablokowania imei? W momencie kupowania nie byłem świadomy że Plus może telefon zablokować. Czy sieć jakoś zmusza do płacenia takich złodziei, nasyła komornika czy cos, czy tylko blokuje telefon którego już złodziej nie ma i pokrzywdzony jestem tylko ja, a oszust śpi spokojnie - wziął kasę za telefon i rat nie musi płacić.
Prośba o poradę co w takiej sytuacji zrobić?
Ostatnio edytowano 29 paź 2017, o 06:15 przez sl@w_es, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesienie do właściwego wątku

Marta_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 1 raz
    Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post30 paź 2017, o 10:32

Witaj Bolex88,

Bolex88 napisał(a):Co trzeba zrobić żeby uniknąć zablokowania imei? W momencie kupowania nie byłem świadomy że Plus może telefon zablokować.
przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. Aby uniknąć blokady z racji windykacji rat za sprzęt, pierwotny właściciel urządzenia powinien uregulować zaległe należności wobec Polkomtel sp. z o.o. W celu wyjaśnienia sprawy pozostaje Ci zatem skontaktować się ze sprzedawcą telefonu.

Obrazek

Bolex88

Nowy

• Model telefonu: S8

Post30 paź 2017, o 14:54

Dwa kontakty które do niego mam są nieaktywne. Tamta osoba jest ewidentnie oszustem i nie zapłaci rat chociaż pojadę do niego do domu i powiem żeby zaplacil zaległe raty.
Bezsensowne odpowiedzi plusa w kółko to samo a wiadomo że to jest nierealne żeby tamta osoba zapłaciła po dobroci.
Pytanie co zrobi plus zeby sciagnac z niego pieniadze? Bo to on powinien być pokrzywdzony a nie ja. Pozostaje sprzedac telefon na części albo za granicę chyba i jako interes ma w tym plus? Bo chyba większość tak zrobi

Marta_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 1 raz
    Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post31 paź 2017, o 10:09

Bolex88,
rozumiem, ale tak jak pisaliśmy już o tym wcześniej:
Magda_Plus napisał(a): Zgodnie z wcześniej już przytaczanymi informacjami wyjaśniamy, że osoby, które kupiły niespłacony sprzęt, o którym tu mowa, będący własnością Polkomtel Sp. z o.o. - powinny kierować roszczenia prawne do osób, z którymi zawarły umowę kupna - sprzedaży.
Nie mamy możliwości przekazywania szczegółowych informacji dotyczących abonentów, którzy dokonali sprzedaży niespłaconego sprzętu, gdyż ograniczają nas przepisy dotyczące ochrony informacji objętych tajemnicą telekomunikacyjną.

Obowiązujące przepisy prawa umożliwiają osobie pokrzywdzonej dochodzenie swoich roszczeń od osób, które dokonały sprzedaży urządzenia wiedząc, że nie jest ono ich własnością.

Każda osoba zainteresowana kupnem telefonu od abonenta Plusa powinna żądać od sprzedawcy urządzenia informacji o tym, czy:
• sprzedawca jest właścicielem sprzętu?
• urządzenie zostało wcześniej kupione w ramach oferty ratalnej?
• zostało zastrzeżone prawo własności na rzecz Plusa?
• wszystkie raty zostały spłacone?

Informacje udzielane przez sprzedawcę urządzenia powinny mieć potwierdzenie w przedstawianych dokumentach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprzedawca jest obowiązany udzielić kupującemu informacji w powyższym zakresie.

Obrazek

mike333

Nowy

• Moja taryfa: 50
  • Model telefonu: 6210

Post14 lis 2017, o 23:47

jak ci sie ,chce i masz czas to mozesz sprobować sie sądzić z tym co sprzedał - jak to jakiś żul to i tak kasy nie odzyskasz. Z plusem moze w sądzie wygrasz odblokowanie telefonu ,tyle że na rozprawie mogą ci go zatrzymać jako ich właśność i do zakonczenia sprawy .
Dziwie się plusowi że wystawia paragon badź fvat co jest jednoznaczne z nabyciem towaru i własności, chyba powinna na fakturze być rata za sprzęt i model sprzętu - coś jak w leasingu . Na rynku telefony tm i plus idą od razu na zagranicę a kupę ludzi którzy biorą fony by sprzedać omijaja plusa i tm bo nikt tego nie chce chyba że w duzo nizszej cenie.

W sumie panowie z plusa ta wasza strategia blokad jest bezsensu, nie lepiej było kaucje robić jak po 2000 roku, wtedy to było wałków ile więcej jak teraz.... a tak kto chce was wycyckać na telefony to i tak to zrobi , a tel idzie na ukr rus. Kto nie zamierza płacić to nie będzie płacił. A ile firm bierze fona na handel ,to teraz idą do play orange.

patryk7588

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 255 razy
    Otrzymał podziękowań: 404 razy
  • Ostrzeżenia: 1
  • Moja taryfa: Plus Abonament
  • Model telefonu: Samsung Galaxy S7

Post16 lis 2017, o 09:48

Nowy komunikat informujący o zablokowaniu telefonu:

Obrazek

Źródło: http://pokazywarka.pl/plusblokuje/#utm_ ... w.wykop.pl

shockley23

Nowy

• Model telefonu: Huawei p10 lite

Odblokowanie IMEI - Abonament.

Post16 lis 2017, o 22:29

Witam, otóż w czerwcu przedłużyłam umowę i przeszłam z Mix-a na Abonament, noga się powinęła i nie płaciłam 3 miesiące rachunków. Telefon został zablokowany tzn jego IMEI, dzisiaj tj. 16.11.17 zadłużenie spłaciłam w całości wraz z aktualnym rachunkiem i moje pytanie jest takie jak będzie wygląd i ile będzie trwał proces przywrócenia tego IMEI? Ktoś na infolinii mówił mi o reaktywacji umowy więc jeśli tak jest to trzeba to zrobić tylko w punkcie plusa czy można internetowo?
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Ostatnio edytowano 17 lis 2017, o 12:42 przez Basia_Plus, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki- podobny temat
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plus Abonament - Oficjalny Dział Plusa