Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
71Wroclaw
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 23:22

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: 71Wroclaw »

teraz to w buty niech sobie wsadza, chociaz innym na pewno sie przyda.
Jak wspomnialem wczesniej tak tez zrobilem, takze moj spor roztrzygna odpowiednie organy.
1100zl udokumentowanych strat mam na ta chwile przez brak mozliwosci korzystania z s7 edge i jego funkcji, a codziennie będzie to rosło,
Mieliscie czas do piatku na polubowne zalatwienie sprawy i odblokowanie, zwlaszcza ze wiecie o tym, ze zakup z grudnia tamtego roku tego telefonu, to przegrana sprawa z miejsca i wiecie to z Waszego doswiadczenia.
Pozdrowienia dla uzytkownikow plusa!!!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Krzysiek_Plus »

71Wroclaw pisze: ze zakup z grudnia tamtego roku tego telefonu, to przegrana sprawa z miejsca i wiecie to z Waszego doswiadczenia.
Z naszej strony:
Weryfikacji mogą podlegać urządzenia sprzedane w systemie ratalnym od 8.07.2016 roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: habish »

Dla wszystkich oburzonych działaniem Plusa.
Od 28 kwietnia 2017 różowy operator wprowadza blokowanie IMEI telefonów których raty nie są spłacane terminowo.
Źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/t-mo ... 38718.html
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Plus blokuje nie spłacony telefon?

Post autor: lodyga »

Czy prawdą jest że Plus blokuje nie spłacany telefon (raty)?

A co w przypadku gdy odsprzedam komuś telefon? Czy głównie Plusowi o to aby nie handlować telefonami, bo szczerze to nie rozumiem?
W przypadku nie spłacania rat kroki powinny być podejmowane przez komornika, a nie blokadą telefonu.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, o 18:42 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do właściwego wątku.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
bardak
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2016, o 12:45

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: bardak »

Sprawdziłem Swoje S7 w formularzu - Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI.
Co to oznacza??
Awatar użytkownika
Gżegżółka
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 08:32

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Gżegżółka »

bardak pisze:Sprawdziłem Swoje S7 w formularzu - Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI.
Co to oznacza??
Info ze strony https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei
Weryfikacji mogą podlegać urządzenia sprzedane w systemie ratalnym od 8.07.2016 roku. Aktualizacja danych następuje w okresach tygodniowych.
Być może Twój tel. został sprzedany przez Plus przed dniem 8.07.16
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ewa_Plus »

lodyga pisze:Czy prawdą jest że Plus blokuje nie spłacany telefon (raty)?
- tak
lodyga pisze:A co w przypadku gdy odsprzedam komuś telefon?
- do momentu spłaty rat telefon pozostaje własnością Plusa. Odsyłam do wcześniejszych wpisów w tym wątku.

bardak,
- kiedy podpisywałeś umowę z tym telefonem?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mike333
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2017, o 15:18

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: mike333 »

a ja zapytam moderatorów z plusa .... jeśli działa firma która jest waszym klientem od lat i z przyczyn nie zależnych od siebie upadnie spajtuje badź będzie w upadłości ,to też im zablokujecie te telefony czy chodzi bardziej o jakieś osoby fizyczne indywidualne które biorą i nie zamierzają od poczatku zanic płacic..wszyscy lądują w tym samym worze?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5185
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

mike333,

tak, zgodnie z regulaminem promocji urządzenie pozostaje własnością Polkomtel aż do uiszczenia ceny w całości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robertm1964m
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 5 maja 2017, o 18:15

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: robertm1964m »

Witam
Ma Pani rację że zapisy o własności sprzętu są we wcześniejszych promocja ale o blokowaniu numeru imei postanowienie i nowy regulamin jest od 1 lutego to dlaczego sprzęt kupiony przed 1 lutym jest zablokowany od kiedy prawo działa wstecz tego nie rozumiem
noowik
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2017, o 09:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: noowik »

Niestety i ja padłem ofiarą oszusta który wziął telefon na raty i po 3 miesiącach przestał spłacać. Oczywiście ma mnie głęboko i nie ma zamiaru płacić. Co w takiej sytuacji ? Gdzie się zgłosić aby odzyskać pieniądze czy w ogóle jest to możliwe? Udało się komuś ?
robertm1964m
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 5 maja 2017, o 18:15

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: robertm1964m »

nowik tylko plus może to załatwić zależy kiedy telefon został kupiony
noowik
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2017, o 09:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: noowik »

Data zakupu z faktury to 1.02.2017 - dzwoniłem na infolinię to niestety ja nic nie mogę zrobić odblokują jak pierwszy właściciel spłaci
murzyn997
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2017, o 11:01

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: murzyn997 »

A w przypadku kiedy kupiłem telefon w komisie przez allegro? Mogę domagać się zwrotu pieniędzy za zablokowane urządzenie? I pytanie do Plusa. Czy Plus podejmuje jakieś kroki w stosunku do niesplacajacych rat czy tylko blokuje urządzenia? Niesplacajacy już dawno sprzedał telefon więc pieniądze ma i może ratę płacić.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ewa_Plus »

noowik, murzyn997 ,
- pisała już o tym wcześniej Magda_Plus:
Magda_Plus pisze:Zgodnie z wcześniej już przytaczanymi informacjami wyjaśniamy, że osoby, które kupiły niespłacony sprzęt, o którym tu mowa, będący własnością Polkomtel Sp. z o.o. - powinny kierować roszczenia prawne do osób, z którymi zawarły umowę kupna - sprzedaży.
Nie mamy możliwości przekazywania szczegółowych informacji dotyczących abonentów, którzy dokonali sprzedaży niespłaconego sprzętu, gdyż ograniczają nas przepisy dotyczące ochrony informacji objętych tajemnicą telekomunikacyjną.

Obowiązujące przepisy prawa umożliwiają osobie pokrzywdzonej dochodzenie swoich roszczeń od osób, które dokonały sprzedaży urządzenia wiedząc, że nie jest ono ich własnością.
murzyn997 pisze:Czy Plus podejmuje jakieś kroki w stosunku do niesplacajacych rat czy tylko blokuje urządzenia?
Zgodnie z regulaminem:
7. W przypadku niezapłacenia raty w całości lub części w wyznaczonym terminie Polkomtel zastrzega sobie prawo do dochodzenia odsetek ustawowych liczonych od dnia następującego po dniu, w którym upłynął określony termin płatności raty.
8. W przypadku zwłoki Abonenta w spłacie rat, Polkomtel może żądać od Abonenta zapłaty nieuiszczonej części ceny Urządzenia telekomunikacyjnego/innego towaru.

robertm1964m ,
- jaki konkretnie wpis w regulaminie masz na myśli, który pojawił się po 01.02.2017 r.? Zgodnie z informacją w naszym Biurze Prasowym (http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1388) blokowanie IMEI dotyczy tylko urządzeń kupionych na raty w sieci Plus od 8 lipca 2016 roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ