Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj damian1286,
- jeśli kupisz telefon w naszej sieci i rachunki (z ratami) płacisz regularnie, to nie masz powodu do obaw. Telefon nie zostanie zablokowany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: zif »

damian1286 pisze: Mnie tylko zastanawia, skoro wiecie o tym, że taki telefon może zostać sprzedany i nie blokujecie takiej możliwości, to po prostu oszukujecie swoich klientów.
Ale jak mają to zablokować? Przytroczyć urządzenie łańcuchem do pierwotnego nabywcy?
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: PWojciechowska »

Szczerze mówiąc, mam telefony w abonamencie na raty, i dla mnie dziwne jest opłacalność sprzedaży telefonu w komisie lub lombardzie, zwłaszcza że stracę na tej transakcji. Lepiej używać i spłacać sobie poeoli.n

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
VaendX
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2018, o 21:33

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: VaendX »

Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI. Telefon z allegro, chciałem zweryfikować po imei, ale tylko taki komunikat otrzymałem przy sprawdzeniu telefonu... Sprzedawca opisuje jako wzięty na firmę za gotówkę... Ale jak to sprawdzić? I czy telefon za gotówkę, na firmę mogę odkupić bez obaw?
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: TomPL »

PWojciechowska pisze:Szczerze mówiąc, mam telefony w abonamencie na raty, i dla mnie dziwne jest opłacalność sprzedaży telefonu w komisie lub lombardzie, zwłaszcza że stracę na tej transakcji. Lepiej używać i spłacać sobie poeoli.n
"Opłacalność" polega na tym, że sprzedajesz taki telefon i jednocześnie przestajesz spłacać raty. I masz na czysto tysiąc lub dwa, przynajmniej dopóki nie dosięgnie cię sprawiedliwość :mrgreen:
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: TomPL »

damian1286 pisze: Dobrze, że nie macie ograniczonych praw co do blokowania sprzętu i krzywdzenia tym samym użytkowników, którzy płacą u Was rachunki regularnie i w czasie. Jeżeli okaże się, że zablokowaliście mi telefon, zapomnijcie, że ktokolwiek ode mnie zostanie w sieci oszustów. Najpierw internet, teraz telefon.

Mnie tylko zastanawia, skoro wiecie o tym, że taki telefon może zostać sprzedany i nie blokujecie takiej możliwości, to po prostu oszukujecie swoich klientów. Przecież to jest śmiechu warte, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Za telefon zapłaciłem normalnie, a po 1,5 roku Plus go sobie blokuje? Czy Wy jesteście poważni?
A ładnie to kupować telefon u złodzieja?! Bo tak trzeba traktować osobę, która ci sprzedała nie spłacony telefon. Kupowanie u pasera też jest karalne!
VaendX
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2018, o 21:33

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: VaendX »

Nadal nie dostałem odpowiedzi... Czy jeśli na stronie plusa do sprawdzenia IMEI dostaję odpowiedź "Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI." To znaczy że telefon nie jest własnością Polkomtelu?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj VaendX,
- na tej stronie można sprawdzić urządzenia sprzedane w naszej sieci w systemie ratalnym od 8.07.2016 r.
Zatem numery IMEI urządzeń innych niż powyższe nie znajdują się w tej bazie i nie mogą być zweryfikowane.

Ps. Aktualizacja danych następuje raz na tydzień.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: PWojciechowska »

Ewa_Plus pisze:Witaj VaendX,
- na tej stronie można sprawdzić urządzenia sprzedane w naszej sieci w systemie ratalnym od 8.07.2016 r.
Zatem numery IMEI urządzeń innych niż powyższe nie znajdują się w tej bazie i nie mogą być zweryfikowane.

Ps. Aktualizacja danych następuje raz na tydzień.
Sprawdziłam swój telefon wzięty w marcu tego roku na raty i dostałam komunikat zwrotny na mail, że nie można danego telefonu sprawdzić.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
VaendX
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2018, o 21:33

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: VaendX »

No to nieźle działa ten system ;D , chciałem sprawdzić telefon z 21.06.2018 i też taka odpowiedź... więc super aktualizowana baza ^^
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

VaendX,

wyślij proszę zgłoszenie z opisem sytuacji przez ten formularz: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... contact_us. Podaj nam numer zgłoszenia postaramy się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
VaendX
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2018, o 21:33

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: VaendX »

@Basia_Plus numer ; #137282
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

VaendX,

poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na podany numer zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
malygangsta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2018, o 21:11

SGS 8 nie loguje się w sieci - słaba pomoc Plusa

Post autor: malygangsta »

Witam,
posiadam telefon kupiony na abonament w sieci Plus, mianowicie Samsung Galaxy S8. Telefon był kupiony na raty. Przez jakiś okres raty nie były spłacane. Telefon został zablokowany po numerze imei. W maju została podpisana umowa reaktywacyjna, zaległe raty zostały spłacone, odsetki itp. również, nawet raty zostały już spłacone do przodu. Telefon został odblokowany, ale dalej nie rejestruje się w sieci, nie można z niego dzwonić, pisać smsow, nikt również nie może się dodzwonić na numer karty która jest w tym telefonie. Telefon był na gwarancji Plusa, wgrali nowe oprogramowanie, ale to i tak nie pomogło. Telefon jest bezużyteczny, mimo ze w systemie widnieje informacja ze wszystkie płatności są już na bieżąco uregulowane. Lokalny punkt Plusa jest bezradny. Co dalej? Wydałem kasę na przycisk do papieru?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2018, o 08:38 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: SGS 8 nie loguje się w sieci - słaba pomoc Plusa

Post autor: largo »

a weryfikowałeś sprawę w BOK lub w dziale windykacji?
Może telefon odblokowali jako urządzenie a czy aktywowali kartę SIM?
ODPOWIEDZ