Teraz jest 21 lis 2017, o 23:58

Zostaw Kontakt

Etui Pancerne Huawei P10 lite
Etui Huawei P10 lite

Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.
  • Autor
  • Wiadomość

marcin7412

Nowy

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Moja taryfa: mix
  • Model telefonu: xperia xz

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post10 maja 2017, o 19:43

Jestem kolejnym z zablokowanym numerem IMEI.Telefon zakupiłem w grudniu i od dwóch tygodni jest zablokowany,dwa tysiaki poszły w błoto.Nie wiem czy to jest zgodne z prawem ale dajcie znać co zrobić w tej sytuacji.Jestem abonentem Plusa od kilkudziesięciu lat razem z żoną i synem ale czas się rozstać po takim traktowaniu.

Basia_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 3 razy
    Otrzymał podziękowań: 209 razy

Post11 maja 2017, o 10:13

marcin7412,
marcin7412 napisał(a):Telefon zakupiłem w grudniu i od dwóch tygodni jest zablokowany

Magda_Plus napisał(a):Zgodnie z wcześniej już przytaczanymi informacjami wyjaśniamy, że osoby, które kupiły niespłacony sprzęt, o którym tu mowa, będący własnością Polkomtel Sp. z o.o. - powinny kierować roszczenia prawne do osób, z którymi zawarły umowę kupna - sprzedaży.
Nie mamy możliwości przekazywania szczegółowych informacji dotyczących abonentów, którzy dokonali sprzedaży niespłaconego sprzętu, gdyż ograniczają nas przepisy dotyczące ochrony informacji objętych tajemnicą telekomunikacyjną.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ

Andrzej62

Starszy Plusmaniak

• Podziękował : 13 razy
    Otrzymał podziękowań: 4 razy
  • Moja taryfa: 49,99 -> 24,99 sD
  • Model telefonu: już nie szkoda mi Nokii 6300 :(

Post11 maja 2017, o 10:54

Być może nie powinienem się wtrącać, bo problem mnie nie dotyczy [zresztą nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania telefonów z tzw. "drugiej ręki" na wszelkich portalach aukcyjnych] ale z czystej ciekawości zapytam, w jakiej formie Polkomtel Sp. z o.o kieruje roszczenia do osób [jakby nie było, zarejestrowanych abonentów z imienia i nazwiska o peselu nie wspomne] o spłate należnych rat?? Prośbą, groźbą windykiem, zlicytowaniem dobytku czy przyjmujecie tylko do wiadomości że wyłudzacz nie spłaca i problem z głowy??
qui rogat, non errat

robertm1964m

Początkujący PlusManiak

Post11 maja 2017, o 11:50

Basia_Plus napisał(a):marcin7412,
marcin7412 napisał(a):Telefon zakupiłem w grudniu i od dwóch tygodni jest zablokowany

Magda_Plus napisał(a):Zgodnie z wcześniej już przytaczanymi informacjami wyjaśniamy, że osoby, które kupiły niespłacony sprzęt, o którym tu mowa, będący własnością Polkomtel Sp. z o.o. - powinny kierować roszczenia prawne do osób, z którymi zawarły umowę kupna - sprzedaży.
Nie mamy możliwości przekazywania szczegółowych informacji dotyczących abonentów, którzy dokonali sprzedaży niespłaconego sprzętu, gdyż ograniczają nas przepisy dotyczące ochrony informacji objętych tajemnicą telekomunikacyjną.

EDIT:
Andrzej62 napisał(a):Być może nie powinienem się wtrącać, bo problem mnie nie dotyczy [zresztą nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania telefonów z tzw. "drugiej ręki" na wszelkich portalach aukcyjnych] ale z czystej ciekawości zapytam, w jakiej formie Polkomtel Sp. z o.o kieruje roszczenia do osób [jakby nie było, zarejestrowanych abonentów z imienia i nazwiska o peselu nie wspomne] o spłate należnych rat?? Prośbą, groźbą windykiem, zlicytowaniem dobytku czy przyjmujecie tylko do wiadomości że wyłudzacz nie spłaca i problem z głowy??

Są bezradni nawet nie zgłoszono faktu do windykacji ani na policje samosąd robią
Ostatnio edytowano 16 maja 2017, o 15:57 przez robertm1964m, łącznie edytowano 2 razy

Gordek

PlusManiak

• Podziękował : 6 razy
    Otrzymał podziękowań: 3 razy
  • Moja taryfa: mix6
  • Model telefonu: Sony Ericsson Live With Walkman

Post11 maja 2017, o 12:28

Problem bezpośrednio mnie nie dotyczy, bo nie byłem taki naiwny, żeby nabywać od oszustów telefon z drugiej ręki, ale chyba nie oczekujecie, że na forum otrzymacie oficjalne stanowisko Plusa w w/w sprawie?

Chcecie paragrafów, przepisów itp. itd.? To zwróćcie się do Plusa w sposób w jaki rozwiązują to dorośli ludzie, poprzez oficjalne pismo, najlepiej poprzez kancelarię adwokacką.

Głupie pyskówki i próba wymuszenia odpowiedzi na forum od konsultantów(innych niż podali) m.in. przez użytkownika robertm1964m, to żenada.

Arek1970

Początkujący PlusManiak

• Moja taryfa: do uslug bis 79.90
  • Model telefonu: nokia

Post11 maja 2017, o 18:49

Andrzej62 napisał(a):Być może nie powinienem się wtrącać, bo problem mnie nie dotyczy [zresztą nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania telefonów z tzw. "drugiej ręki" na wszelkich portalach aukcyjnych] ale z czystej ciekawości zapytam, w jakiej formie Polkomtel Sp. z o.o kieruje roszczenia do osób [jakby nie było, zarejestrowanych abonentów z imienia i nazwiska o peselu nie wspomne] o spłate należnych rat?? Prośbą, groźbą windykiem, zlicytowaniem dobytku czy przyjmujecie tylko do wiadomości że wyłudzacz nie spłaca i problem z głowy??

PLUS domaga się zapłaty kary umownej i zaległych rat.Sprawa idzie do działu windykacji a następnie trafia do komornika.Po prostu rozwiazuja umowe z winy abonenta.Kasę kiedyś odzyskają a czy oblokują IMEI tel to nie wiadomo.Z plusem wszystko jest możliwe .

robertm1964m

Początkujący PlusManiak

Post16 maja 2017, o 15:58

konie tematu

robertm1964m

Początkujący PlusManiak

Post20 maja 2017, o 17:55

sprawa załatwiona pozytywnie:)

patryk7588

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 255 razy
    Otrzymał podziękowań: 404 razy
  • Ostrzeżenia: 1
  • Moja taryfa: Plus Abonament
  • Model telefonu: Samsung Galaxy S7

Post20 maja 2017, o 17:59

Czyli?

robertm1964m

Początkujący PlusManiak

Post21 maja 2017, o 05:48

sprzedający przyjął telefon i oddał pieniądze

sedzia20

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 83 razy
  • Moja taryfa: LTE 69,99
  • Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Post3 lip 2017, o 17:56

patryk7588 napisał(a):Może się przydać: https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei

No właśnie coś chyba musi być nie tak, bo chciałem sprawdzić nr imei - przepisałem z pudełka, wskazałem @ i otrzymałem odpowiedź: " Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."
Co się mogło stać?

PWojciechowska

PlusManiak

• Podziękował : 6 razy
    Otrzymał podziękowań: 5 razy
  • Moja taryfa: Abonament Ja+59,99
  • Model telefonu: LGk10

Post3 lip 2017, o 22:29

Jeżeli telefon był brany w ratach przed lipcem zeszłego roku, to go nie sprawdzisz. Mam to samo z moim, kiedy z ciekawości chciałam go sprawdzić - wzięty w ratach w kwietniu 2016. Było już wspomniane na forum.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Basia_Plus

Specjalista Plusa

• Podziękował : 3 razy
    Otrzymał podziękowań: 209 razy

Post4 lip 2017, o 09:32

sedzia20,

Ewa_Plus napisał(a): Zgodnie z informacją w naszym Biurze Prasowym (http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1388) blokowanie IMEI dotyczy urządzeń kupionych na raty w sieci Plus od 8 lipca 2016 roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ

Za ten post autor Basia_Plus otrzymał podziękowanie od
sedzia20(4 lip 2017, o 14:26)

sedzia20

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 83 razy
  • Moja taryfa: LTE 69,99
  • Model telefonu: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Post4 lip 2017, o 14:29

Basia_Plus napisał(a):sedzia20,

Ewa_Plus napisał(a): Zgodnie z informacją w naszym Biurze Prasowym (http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1388) blokowanie IMEI dotyczy urządzeń kupionych na raty w sieci Plus od 8 lipca 2016 roku.

To wiem, znam ten komunikat prasowy.
Niemniej chciałbym odsprzedać smartfona i udokumentować kupującemu fakt braku obciążeń ratalnych - spodziewałem się, że otrzymam informację o braku opcji ratalnej dotyczącej wskazanego IMEI-a. Dlaczego tak się nie stało, choć powinno? Bowiem jak mówi komunikat "...Plus zachęca jednocześnie osoby chcące kupić na rynku wtórnym sprzęt telekomunikacyjny do sprawdzenia czy nie stanowi on jego własności. Sprawdzenie takie powinno również nastąpić poprzez zażądanie od osoby sprzedającej urządzenie stosownych dokumentów.” I właśnie info w odpowiedzi na moje zapytanie byłoby takim "stosownym dokumentem".

DudiTheMaster

Nowy

Post24 sie 2017, o 16:11

Dzień dobry!
Wpisałem IMEI w Wasz formularz do sprawdzania i dostałem tylko informację: "Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o." To znaczy, że telefon nie jest zablokowany, obciążony itd.??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plus Abonament - Oficjalny Dział Plusa