Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Renataar
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2018, o 12:40

Raty za telefon.

Post autor: Renataar »

Hej!
Jak to w tym plusie jest. Po roku/póltora przychodzi faktura na ponad 500zł że raty za telefon zostały niespłacone. Tzn. część niby spłacona, część nie. Nie wiedzieć z jakiej okazji skoro kazdy rachunek który przychodził w smsie do zapłaty był niemal taki sam. Na początku kwota wahała się od 49-52, później rachunek za 140 następnie wszystkie ponad 60zł. W umowie nie ma nic na temat rat. Specjalnie poszłam do plusa po hasło do strony onlineplus żeby zobaczyć faktury jakie przychodziły. Nie mam dostępu do wszystkich faktur, jednak do żadnej z nich nie było żadnych rat, tylko niewielkie odsetki. Posiadam wszystkie smsy o płatnościach od początku trwania umowy i wszystkie wyciągi z banku-zgodnie z tym wszystko było opłacone. Co w takiej sytuacji zrobić?
malygangsta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2018, o 21:11

Re: SGS 8 nie loguje się w sieci - słaba pomoc Plusa

Post autor: malygangsta »

Weryfikowane wszystko, karta sim odblokowana, na iPhonie mi działa bez problemu. Jakakolwiek inna karta włożona w samsunga nie działa. Ewidentnie problem z telefonem. W BOK usłyszałem, ze oni juz żadnej blokady w systemie nie widza, blokada niby zdjęta. Ręce juz opadają powoli
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: SGS 8 nie loguje się w sieci - słaba pomoc Plusa

Post autor: largo »

To jedynie do salonu z reklamacja.
A twardy reset systemu robiles?
Ostatnio zmieniony 2 lip 2018, o 10:10 przez Marta_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie - przeniesienie postu do wątku z poruszonym tematem.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Raty za telefon.

Post autor: largo »

a przy podpisaniu umowy na abonament brałaś telefon? w abo masz wszystkie telefony na raty. Umowa zazwyczaj na 24miesiace a raty na 36miesiecy. Po skończonej umowie płacisz tylko raty.

Sprawdź dokładnie w umowie co i jak masz czy z urządzeniem.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: sl@w_es »

VaendX pisze:Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI. Telefon z allegro, chciałem zweryfikować po imei, ale tylko taki komunikat otrzymałem przy sprawdzeniu telefonu... Sprzedawca opisuje jako wzięty na firmę za gotówkę... Ale jak to sprawdzić? I czy telefon za gotówkę, na firmę mogę odkupić bez obaw?
Z opisu na stronie www.plus.pl wynika, że jest to weryfikacja sprzętu sprzedanego w systemie ratalnym, więc jak dla mnie odpowiedź systemu "Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI" dla urządzeń zakupionych za gotówkę jest w pełni zasadna.
Ponadto na w/w stronie jest zapis "Weryfikacji mogą podlegać (...)" - mogą, czyli wcale nie muszą.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Witaj malygangsta,

rozwiązanie, które zaproponował largo poskutkowało? Czy jakieś komunikaty w ramach funkcjonalności System INFO pojawiły się?

Witaj Renataar,

prześlij proszę opis sprawy przez ten formularz: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... contact_us. Konsultant mając wgląd do Twojego konta, zweryfikuje sytuację. Podaj mi potem numer zgłoszenia, a postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
malygangsta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2018, o 21:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: malygangsta »

A wgranie nowego niebrandowanego systemu od zera można uznać za twardy reset?
System był wgrywany od zera i to 2 razy. Raz osobiście wgrałem od nowa, drugi raz na gwarancji wgrali nowy system. Po włożeniu karty sim (dowolnej) pokazuje tylko informacje „niedozwolony telefon” w powiadomieniach, a jak próbuje wykonasz połączenie to pokazuje sie informacja „nie zarejestrowano w sieci”. Jak ręcznie próbuje wybrać sieć plusa w opcjach to pokazuje ze ta sieć jest niedozwolona i nie można sie z nią połączyć.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Basia_Plus »

malygangsta,

wyślij proszę zgłoszenie z opisem sytuacji oraz numerem telefonu i danymi (imię nazwisko, numer PESEL) przez ten formularz: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... contact_us. Podaj nam numer zgłoszenia postaramy się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

wyślij zgłoszenie o problemie do BOK jak i oficjalną reklamację wraz z rekompensata za poprawne odblokowanie telefonu przez operatora na co straciłeś możliwość korzystania z urządzenia jak i usług opłacanych abonamentowych.

Jeżeli operator blokuje urządzenia z łatwością powinien z łatwością usunąć blokadę w momencie reaktywacji umowy ratalnej lub opłaceniu należności wraz z odsetkami.
malygangsta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2018, o 21:11

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: malygangsta »

Moge prosić o kontakt we wiadomości prywatnej z któraś z Pań lub z którymś z Panów z plusa którzy sie tutaj udzielają?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

malygangsta,

nie jest dostępna opcja wiadomości prywatnych. Obecna forma kontaktu z nami to adres: specjalista_plus@plus.pl, w temacie maila należy zamieszczać dopisek FORUM i swój nick.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Renataar
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2018, o 12:40

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Renataar »

Marta_Plus Dziękuje za odpowiedź.
Sprawa jest już jasna. Raty miały być doliczane do rachunków, faktycznie tak było. Po zakończeniu umowy nie przyszła żadna faktura do opłacenia za urządzenie. Przyszła dopiero po półtora roku jak się okazało na kwotę ponad 1000zł. Jeden telefon do obsługi, drugi do windykacji i okazało się że do zapłacenia zostało niewiele ponad 250zł ;);)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: Marta_Plus »

Renataar,

dziękuję za info i cieszę się bardzo, że udało się wyjaśnić daną kwestię. Pozdrawiam serdecznie. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kokos0
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2017, o 11:59

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: kokos0 »

Chcę zakupić telefon od osoby z ogłoszenia, z tego co wyczytałem w
internecie że Plus blokuje telefony . Gdzie mogę sprawdzić czy ten
telefon nie jest zablokowany ?
Na tej stronie sprawdzałem dwa razy https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei
i wyskoczyły dwie wiadomości.

Pierwsza: Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.

Druga: Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI.

Nie wiem co mam przez to rozumieć.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Niespłacone raty a blokowanie nr. IMEI przez Plus GSM

Post autor: largo »

Telefon jest na RATY - wiec uważaj
ODPOWIEDZ