Można trafić do BIK i KRD przez pomykłę operatora.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Paweł Kot
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 mar 2017, o 12:43

Można trafić do BIK i KRD przez pomykłę operatora.

Post autor: Paweł Kot »

Chciałbym ostrzec wszystkich, że z powodu pomyłki jednego z operatorów telefonii komórkowej, nie posiadając zaległości płatniczych, można trafić do BIK i KRD. Może to spotkać osoby, które mają więcej niż jeden numer i wypowiadając jedną z umów nadal posiadają raty za sprzęt. Stałem się tego ofiarą w czerwcu 2016 r. Okazało się, że raty zostały naliczone podwójnie, normalnie na koncie klienta głównym oraz dodatkowo na zamkniętym już i niedostępnym dla mnie. Wszystkie raty opłacałem zgodnie z harmonogramem. O długu dowiedziałem się od Windykacji we wrześniu 2016 r. Trzy kolejne reklamacje rozpatrzone były pozytywnie, ale postanowień pierwszej nie zrealizowano w ogóle, druga skasowała omyłkowe raty, trzecia - część odsetek za nieterminową płatność. Zgłoszenie reklamacji nie zapobiegło kilkukrotnemu skierowaniu moich danych do BIK i KRD (!). Jest koniec marca 2017 r. a sprawa, mimo wielokrotnych zapewnień BOK, nadal nie jest zakończona. W razie potrzeby odpowiem na pytania i pomogę w podobnej sytuacji. Obecnie koresponduję z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, Inspekcją Handlową i Federacją Konsumentów. Szykuję się do większej kampanii informacyjnej. Pozdrawiam i życzę wszystkim, żeby ten post Was nie dotyczył.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Można trafić do BIK i KRD przez pomykłę operatora.

Post autor: Basia_Plus »

Paweł Kot,

czy opisana przez Ciebie sprawa dotyczy sieci Plus?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paweł Kot
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2017, o 12:43

Re: Można trafić do BIK i KRD przez pomykłę operatora.

Post autor: Paweł Kot »

Nie chciałbym jeszcze tutaj wskazywać konkretnego operatora, a jedynie uczulić użytkowników telefonów na niespodziewane telefony z Windykacji i w razie potrzeby udzielić porady, jak postępować, aby uniknąć kłopotów.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Można trafić do BIK i KRD przez pomykłę operatora.

Post autor: Magda_Plus »

Paweł Kot jeśli sprawa nie dotyczy sieci Plus wątek zostanie zamknięty (punkt 25 Regulaminu).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paweł Kot
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2017, o 12:43

Re: Można trafić do BIK i KRD przez pomykłę operatora.

Post autor: Paweł Kot »

Odpowiedzi udzieliłem poprzez e-mail dla Basia_Plus.
Paweł Kot
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2017, o 12:43

Re: Można trafić do BIK i KRD przez pomykłę operatora.

Post autor: Paweł Kot »

Czy mogę poprosić o skasowanie tego wątku? Sprawa została przyjęta przez organy ścigania w związku z naruszeniem Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. 2010 Nr 81 poz. 530), w szczególności Art. 47. pkt 2. oraz Art. 48. ust. 1. w związku z Art. 29. ust. 2. oraz Art. 30. ust. 1. Z góry dziękuję i pozdrawiam dzielnych pracowników działu Obsługi Klientów.
Zablokowany