Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Ewa_Plus »

czochracz,
- pakiet 120 jednostek na UE nie działa już w roamingu. Jednostki te możesz wykorzystać w Polsce wykonując połączenie na zagraniczny numer telefonu (oczywiście w obrębie UE) .
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati93
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2017, o 13:34

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mati93 »

Witam wszystkich,
Posiadam taryfę Ja+ rodzina 99,99. Po sprawdzeniu stawek roamingowych pod podanym wcześniej numerem automat poinformował mnie, że na kartach dodatkowych będą pobierane opłaty za smsy i mmsy. Czy nie jest to przypadkiem sprzeczne z zasadą RLAH przyjętą przez Plus?
Drugie moje pytanie odnosi się do pakietu danych na karcie głównej (5,1gb): Czy podobnie jak w kraju będzie on współdzielony na wszystkie 3 karty SIM?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Ewa_Plus »

mati93,
- jeśli w kraju masz no-limit, to w roamingu w UE też to obowiązuje. Jeżeli automat podaje błędne stawki to podeślij mi numer przez formularz - zgłoszę to.

Współdzielenie w ramach oferty Rodzinnej będzie działało w roamingu UE. Pakiet danych zostanie przyznany
na umowie głównej zgodnie z zasadami obowiązującymi klientów abonamentowych.
Numery dodatkowe będą korzystały z jednostek dostępnych w ramach tego pakietu zgodnie z zasadami bowiązującymi w kraju. Limit roamingowy będzie pomniejszał pakiet danych w kraju, a po jego wykorzystaniu transmisja danych w UE będzie płatna 0,04 zł za 1 MB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ssddbuziaczek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2017, o 20:15

Brak opłat w roamingu ?

Post autor: ssddbuziaczek »

Witam. Mam problem mianowicie taki.
Obecnie przebywam zagranica (Niemcy). Posiadam plan taryfowy LTE 69.99.
Wykupilem pakiet atlantycki 2.5gb
Po kilku dniach uzytkowania wchodze w aplikacje plus online w i tu SZOK ! Pakiet caly czas jest na poziomie 100% mimo iz kozystalem z internetu. Mowie sobie nie bierze mi z pakietu to pewnie normalnie bede musial zaplacic. Dalej wchodze w zakladke "polaczenia- wszystkie" a tam kolejny SZOK ! Brak jakichkolwiek oplat za polaczenia wychodzace, przychodzace, wyslane SMSy i polaczenia internetowe.
Wczesniej takiego czegos nie bylo. Pakiet atlantycki normalnie byl wykozystany do 0% a rozmowy czy smsy byly normalnie naliczane. A teraz za nic nie place ?
Boje sie tylko ze wina lezy po stronie plusa a rachunek przyjdzie wrecz kosmiczny...
Z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.

(przepraszam za brak polskich znakow ale niestety alt nie dziala w lapku :))
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Brak opłat w roamingu ?

Post autor: habish »

Od 15 czerwca działa RLAH w roamingu: http://www.plus.pl/w-unii-jak-w-domu
Stan pakietu internetowego dostępnego w roamingu sprawdzisz tutaj: http://www.ebok.pl w zakładce "Pakiety", będzie on nosił nazwę "Limit roamingowy".
ssddbuziaczek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2017, o 20:15

Re: Brak opłat w roamingu ?

Post autor: ssddbuziaczek »

patryk7588 pisze:Od 15 czerwca działa RLAH w roamingu: http://www.plus.pl/w-unii-jak-w-domu
Stan pakietu internetowego dostępnego w roamingu sprawdzisz tutaj: http://www.ebok.pl w zakładce "Pakiety", będzie on nosił nazwę "Limit roamingowy".
Ok juz cos kapuje :) Mam pakiet wymienny 660min/660sms/3.3GB czyli z tego pakietu powinno mi wszystko brac tak ? A pakiet caly czas na poziomie 100% :D
Ostatnio zmieniony 7 lip 2017, o 11:43 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Ewa_Plus »

ssddbuziaczek,
- tak, w roamingu (w UE) powinieneś korzystać z pakietu 3,3 GB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ssddbuziaczek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2017, o 20:15

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ssddbuziaczek »

Ewa_Plus pisze:ssddbuziaczek,
- tak, w roamingu (w UE) powinieneś korzystać z pakietu 3,3 GB.
Tak jak pisalem. Mimo wykonywania polaczen wysylania smsow i korzystania z internetu pakiet caly czas jest na poziomie 100%. Zarowno poprzez aplikacje plusonline na androida jak i w e-bok.
Co prawda w aplikacji w zakladce polaczenia gdzie mam wszystko wyszczegolnione przy wyslanych smsach polaczeniach czy internecie zawsze widnieje 0,00zl.
Wiem na 100% ze pod koniec maja gdy bylem w Polsce pakiet dzialal prawidlowo i normalnie sie zmniejszal.
Chodzi mi tylko o to zeby to jakos kontrolowac.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Ewa_Plus »

ssddbuziaczek,
- to najwyraźniej błąd systemowy. W Twojej sytuacji najlepiej będzie poczekać do wystawienia faktury. Gdyby coś było nie tak, to będziesz mógł wówczas złożyć reklamację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Tak wygląda aktualny SMS powitalny na przykładzie mojej taryfy (abonament) w Niemczech:
Oplaty w UE (z VAT): Polaczenia wykonane, SMS, MMS jak w kraju. Miesieczny limit roamingowy na transmisje danych w UE - 4.1 GB za 0zl, kolejne MB 0.04 zl/MB. Sprawdz aktualny stan limitu wysylajac sms o tresci L na numer +48605020010 (SMS bezpl).Niemcy: Polskie placowki: +4930223130, nr alarmowy: 112, pogotowie: 112, 49112, policja: 110, 49110 (wg Cennika). Milego pobytu zyczy Plus!

A takie trzy SMSy dostaje abonent oferty na kartę:
Oplaty w UE (z VAT): Polaczenia wykonane, SMS, MMS jak w kraju. Informacje o aktualnym stanie bezplatnego limitu roamingowego na transmisje danych sprawdz kodem *136#. Po wykorzystaniu limitu transmisja platna 4 gr/MB.Jezeli limit roamingowy na transmisje danych nie zostal przyznany cena za MB wyniesie 0.09 zl.Niemcy: Polskie placowki: +4930223130, nr alarmowy: 112, pogotowie: 112, 49112, policja: 110, 49110 (wg Cennika). Milego pobytu zyczy Plus!
Rozmawiaj z bliskimi w Plusie bez limitu bedac w krajach Unii Europejskiej! Aktywuj Unie Na Plus kodem *136*11*29# (oplata 5 zl/1 dzien - usluga cykliczna)
Zamiast kupowac lokalna karte, korzystaj z internetu w UE, USA, Turcji i Szwajcarii wlaczajac 30 dniowy pakiet 1 GB za 39 zl. Wpisz kod *121*11*88# i wcisnij klawisz polaczenia. Inne pakiety i dodatkowe informacje na www.plus.pl
ssddbuziaczek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2017, o 20:15

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ssddbuziaczek »

Ewa_Plus pisze:ssddbuziaczek,
- to najwyraźniej błąd systemowy. W Twojej sytuacji najlepiej będzie poczekać do wystawienia faktury. Gdyby coś było nie tak, to będziesz mógł wówczas złożyć reklamację.
Witam. Kontynuujac. Nistety mimo nowego okresu rozliczeniowego od 09.07.2017 nadal wystepuja problemy.
Mam pakiet 3,3gb NS do tego pakiet atlantycki 2,5gb oraz pakiet atlantycki 1gb. W aplikacji Plus Online mam wykaz polaczen z internetem za ktore nie jest pobierana oplata lecz niestety wszystkie pakiety sa na poziomie 100%.Co ciekawe dostalem smsa ze zuzylem w calosci pakiet atlantycki lecz nawet nie wiem ktory bo obydwa pakiety sa na poziomie 100%.
W jaki sposob mam teraz kontrolowac zuzycie internetu? Gdzie zglosic taki blad?
Chcialem przedluzyc umowe z Plusem ale niestety w takim wypadku poki nie zostanie to naprawione musze sie wstrzymac.
Z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Basia_Plus »

Witaj ssddbuziaczek,

zgodnie z tym, co wyżej pisała Ewa_Plus, jeśli będziesz miał zastrzeżenia dotyczące faktury za poprzedni okres rozliczeniowy po jej wystawieniu będziesz mógł złożyć pisemną reklamację.
Podaj proszę numer telefonu, którego to dotyczy poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ssddbuziaczek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2017, o 20:15

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ssddbuziaczek »

Basia_Plus pisze:Witaj ssddbuziaczek,

zgodnie z tym, co wyżej pisała Ewa_Plus, jeśli będziesz miał zastrzeżenia dotyczące faktury za poprzedni okres rozliczeniowy po jej wystawieniu będziesz mógł złożyć pisemną reklamację.
Podaj proszę numer telefonu, którego to dotyczy poprzez ten formularz.
Oczywiscie zloze taka reklamacje. Pomijajac to. Ja chce zeby to wszystko zaczelo dzialac tak jak powinno. Nic wiecej. Formularz wyslany. pozadrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Basia_Plus »

ssddbuziaczek,

sprawdź pocztę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kacper451
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, o 11:29

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: kacper451 »

Mam taki mały problem z jednym punktem przy nowej umowie po wypowiedzeniu.
Otrzymałem przy wypowiedzeniu ofertę takiej umowy: "Ja+ do wszystkich bez końca IV - Tylko SIM- OFERTA SPECJALNA 25 (BEZ KONTRAKTU)"


Umowa podobna do PLUSHA za 25 PLN więc rezygnację wycofałem i przystałem na nią, ale po otrzymaniu umowy już tak wesoły nie było.

Jestem bardzo ciekawy zapis i chyba jest on w większości nowych umów, którego nie bardzo rozumiem.
"W ramach Aneksu Abonament, który wybrał Planu Cenowy JA+35,00 może korzystać z usług w roamingu (Połączenia w roamingu i Pozostałe usługi w roamingu) do 31.07.2017"

Dzwonię do konsultanta i pytam o chodzi z punktem i co będzie po 31.07?, długo mu to zajęło zanim do mnie wrócił, po konsultacjach, w każdym bądź razie stwierdził, że roaming będzie zawieszony od 01 sierpnia :shock:.
To pytam się to po co mi taki numer?? skoro nie będę mógł z niego skorzystać za granicą ;)
Nie potrafił mi odpowiedzieć, przekazał mi tylko jak wygląda sprawa w moim przypadku.

Zadzwoniłem nazajutrz jeszcze raz, czy aby czegoś nie pomylili i się po prostu upewnić.
Dostałem znowu takie same potwierdzenie że przy mojej umowie/taryfie roaming od 1 sierpnia będzie zawieszony.


Ponieważ umowa była zawierana na odległość wczoraj odstąpiłem od niej ponieważ przytoczony punkt jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Wczoraj na jednym z for znalazłem coś takiego:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 90#p933829
I teraz już sam nie wiem w końcu będę miał ten roaming i pakiet 1,5 GB po 1 sierpnia czy nie??

Tym bardziej, że przydzielono mi 1,5 GB internetu w roamingu/miesięcznie a teraz nie będę mógł z niego skorzystać? ;)
ODPOWIEDZ