Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: emarti »

ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ktry »

Rzeczywiście Plus wypada najdrożej ze wszystkich. Nawet niezależni operatorzy mają lepsze oferty.
Na szczęśćie już jeden numer jest przeniesiony do T-mobile ,więc z niego będziemy korzystać na wakacjach w Chorwacji.
Plusowe będą tylko do odbierania i to tak oszczędnie ,mimo że wszystkie są bez limitu i z pakietami neta.
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: emarti »

Unii się to nie podoba co zrobiły T-Mobile i Plus więc chyba przycisną ich do zmiany jaka faktycznie powinna być.

http://www.tvp.info/30801205/tmobile-i- ... za-roaming
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Czy pakiet minut odebranych w roamingu który pojawi się 15 czerwca będzie można kontrolować w Webowym / Mobilnym Plus Online?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Basia_Plus »

patryk7588,

wysłałam zapytanie w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: emarti »

patryk7588 pisze:Czy pakiet minut odebranych w roamingu który pojawi się 15 czerwca będzie można kontrolować w Webowym / Mobilnym Plus Online?
Tutaj masz korzystać za granicą z telefonu tak jak w Polsce! Operatorzy lecą sobie w kulki mimo nakazu UE. Jestem pewny że kary zrobią swoje.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Ja jestem pewny że jeśli KE nałoży kary na operatorów to ceny w Polsce pójdą w górę.
Poczytaj tutaj ile pomarańczowi stracą na tej ofercie: http://www.telko.in/klient-lepiej-poinf ... rujacy-sie
guren
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2015, o 14:19

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: guren »

ALe zmiany i tak poszły w dobrym kierunku, połączenia przychodzące za free, wychodzące też cena w miarę ok.
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: oszusci »

patryk7588 pisze: Poczytaj tutaj ile pomarańczowi stracą na tej ofercie: http://www.telko.in/klient-lepiej-poinf ... rujacy-sie
Popatrz, a w tym tekście można przeczytać, że niektórzy operatorzy to złodzieje. Ciekawe który największy...
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ktry »

Ja myślę że nie będę musiał korzystać z kart innych operatorów będąc na wakacjach. Przy moim abonamencie w Plusie to powinienem dostać przynajmniej te 3 Gb na miesiąc w unii, bo w kraju mam 14 i LTE bez limitu. Nawet mam 150 Mb i 200 jednostek unijnych,ale to to na nawigację wystarczy tylko. Nie wspomnę o rozmowach itp. bez limitu.
Plus się pewnie dostosuje do wymogów ,tylko zwleka ,aby dać jak najmniej ,ale żeby zgodnie z prawem.
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: oszusci »

ktry pisze: Plus się pewnie dostosuje do wymogów ,tylko zwleka ,aby dać jak najmniej ,ale żeby zgodnie z prawem.
Komisja Europejska dla money.pl: nowe cenniki roamingowe nie są zgodne z unijnymi przepisami

To już oficjalne stanowisko: Komisja Europejska bierze pod lupę polskich operatorów komórkowych. - Po pierwszej ocenie możemy potwierdzić, że niektóre cenniki są niezgodne z przepisami "roam like at home" - poinformowała money.pl Nathalie Vandystadt, rzeczniczka KE ds. jednolitego rynku cyfrowego. Kluczową rolę ma w tej sprawie odegrać Urząd Komunikacji Elektronicznej.

http://www.money.pl/gospodarka/unia-eur ... 20643.html

I nagle jeden z telekomów ustami rzecznika, stwierdził, ze dla klienta wszystko i "zmieniają" cenniki...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

@oszusci,
Na innym portalu czytałem że operatorzy rozważają wyłączenie roamingu w niższych taryfach. ;-)
No nic, nie ma co rozmyślać, czekamy do 15 czerwca.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ktry »

Tak tylko ja tydzień po tej dacie ruszam w kierunku Chorwacji. Po drodze całe Niemcy ,Austria ,Słowenia i Chorwacja. Wolał bym wiedzieć czego się spodziewać i czy se zakupić dodatkową kartę Orange do neta w tych krajach ,czy spokojnie korzystać z Plusa. Nie wymagam dużo z 2-3 Gb by mi wystarczyły na te 10 dni urlopu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Krzysiek_Plus »

ktry, obecnie analizujemy sytuację rynkową i rozważamy różne opcje dalszych działań. Na obecną chwilę nie zapadły jednak jeszcze żadne decyzje w tej sprawie. Jeśli będą dalsze zmiany na pewno damy znać ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: 88michal »

Post do skasowania.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2017, o 15:17 przez 88michal, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ