Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Zadzwoniłem jeszcze raz, na 100% mam same 0zł + 4,1GB.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mpmdembi »

U mnie w abonamencie wszystko ok, za wyjątkiem odebranych, gdzie jest 5gr, a nawet w cenniku jest 0?!
W pre-paid z aktywnym pakietem za 29zł, gdzie jest zerwo w PL za wszystko i 6GB, system podaje standardowy cennik Plusa, czyli 29gr/min, 0gr za odebrane (zmiana) i 20gr MMS, a 9gr za 1MB (tu zmiana, bo było 19gr). Coś mi się wydaje, że darmowy roaming w pre-paid w Plusie to była kaczka dziennikarska, bo na stronie nie ma słowem o pre-paid, a to jest kolejny dowód, że coś kombinują.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Gdy dzwonię z Plusha na kartę, mam info że z przyczyn technicznych, nie są w stanie podać mi tych stawek.
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

W Plush Abo jest lipa, bo abonenci tych taryf wg. Plusa, to gorszy sort. Dla nich nie ma Roam Like At Home. Tylko 300 minut na głosowe połączenia przychodzące. Reszta płatna ponad abonament. Żadnych sms-ów, mms-ów, transmisji danych w ramach abonamentu niezależnie od opcji Plush Abo, czyli od najtańszego do najdroższego abonamentu. Wszystko jest w Regulaminie Promocji „Roaming w Plush ABO” („Regulamin Promocji”) Wersja z dnia 15.06.2017r. https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... 7f9d538e3d
Załączniki
roaming Plush Abo.jpg
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, o 02:59 przez Tomasz_z_Wawy, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Tutaj masz najnowszy cennik Plush Abo: https://www.plus.pl/documents/16/62c834 ... 6_2017.pdf
Cennik nie jest wyznacznikiem No Limitu, kilka postów wyżej podałem numer na Infolinię która poda Ci aktualne stawki, zadzwoń i sprawdź.
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Ja regulamin wziąłem około 2 godziny temu z ofert Plush Abo. Regulamin z linku, który wkleiłeś jest jeszcze mniej korzystny, bo za połączenia wychodzące trzeba płacić 0,29 zł/min i chyba obowiązywał do 14.06.2017.
Po za tym nie rozumiem po co są regulaminy, które wzajemnie się wykluczają lub nie są precyzyjne i np. w tym dla Plush Abo transmisja danych płatna, a w tym ogólnym dotyczącym transmisji danych w roamingu dla ofert abonamentowych limit jest uzależniony od wysokości płaconego abonamentu. https://www.plus.pl/documents/16/bbf5e0 ... stpaid.pdf
A jeszcze lepiej brzmi informacja, która wszystkich może wprowadzić w błąd: http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1395
" 15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu. Zasada „W Unii jak w domu" w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych."


Link do regulaminu, który wkleiłeś, na dole strony z informacją Regulaminy Promocji Roamingowych - umowy do 14.06.2017 r. http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komuni ... ow-06-2017
Załączniki
abo Plush roaming.png
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, o 20:18 przez Tomasz_z_Wawy, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Pisałem Ci już raz że Cennik jest bez znaczenia.
Dzwoniłeś na infolinię?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, o 20:23 przez habish, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Na razie nie, bo jeszcze nie zamierzam korzystać z roamingu, ale to co jest w regulaminie powinno obowiązywać, a na infoliniach u wielu operatorów niejednokrotnie słyszałem sprzeczne informacje, więc czekam na ustabilizowanie sytuacji, bo można przytoczyć pewien cytat odnośnie regulaminów w Plusie - "Niezły burdel macie w tym Archeo, siostry".
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

To jest infolinia gdzie łączysz się z automatem a nie człowiekiem.

Regulamin to nie cennik.
Popatrz jak w cenniku masz opisane ceny za usługi krajowe a ile płacisz faktycznie.
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Abonament jest no limit dla krajowych usług głosowych, sms, mms z wyjątkiem pakietu internetowego, który wynosi 15 GB. Cennik podstawowy taryfy Plush Abo obowiązuje po zakończeniu umowy, która obowiązuje przez 24 miesiące.

Kilka punktów z dokumentu pn. Regulamin Promocji „Plush ABO 24 mies.– Tylko SIM (SKLEP INTERNETOWY)” („Regulamin Promocji”) Wersja z dnia 31/03/2017r.
6. Opłata za usługi wskazane w Regulaminie Promocji jako „bezpłatnie” są uiszczane w ramach abonamentu.
7. W zakresie nieuregulowanym Regulaminem Promocji, Abonent może korzystać z Usług na zasadach określonych w Cenniku Taryfy Plush ABO („Cennik”).
8. W ramach Promocji Abonent uzyskuje prawo do korzystania z Usług na specjalnych warunkach promocyjnych określonych w Regulaminie Promocji przez cały okres świadczenia Usług 11 , chyba że z treści Regulaminu Promocji wynika inny termin.

Owszem, w regulaminie promocji nie ma słowa, że promocja obowiązuje w roamingu i jest odesłanie do aktualnego cennika opłat roamingowych właściwym dla Promocyjnego Planu Cenowego. Cenników jest kilka, które niejednoznacznie informują, której taryfy dotyczy, zamiast odrębnego dla każdej z taryf, żeby klient nie miał wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, o 02:53 przez Tomasz_z_Wawy, łącznie zmieniany 3 razy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Tak jak pisałem wcześniej, zadzwoń pod numer który podałem wyżej.
30 sekund i wiesz na czym stoisz. :-)
Awatar użytkownika
Tomasz_z_Wawy
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 19:58
Lokalizacja: StolYca

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Tomasz_z_Wawy »

Na infolinii gorzej niż w regulaminie, jeśli chodzi o połączenia głosowe, sms, mms. Lepiej wychodzi internet.
połączenia wykonane - 0,54 zł/min
połączenia odebrane - 0,05 zł/min
sms - 0,3 zł szt.
mms do 100 kB - 0,65 zł szt.
Internet - 1,5 GB za 0 zł, po przekroczeniu limitu - 0,04 za 1MB

Z powyższego wynika, że taniej wyjdzie korzystać ze Skype`a lub Facebook`a albo innego komunikatora i nie jest to cennik zgodny z zasadą Roam Like At Home, bo jest drożej niż w kraju ponieważ standardowe ceny za poł. głosowe - 0,29 zł/min, sms - 0,19 zł/szt., mms - 0,19 zł/szt.

Infolinia sobie, regulamin sobie, cenniki sobie. Komu wierzyć? Ciśnie się jeden cytat ze znanego filmu "Ja tu widzę niezły burdel!" ;-)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, o 02:23 przez Tomasz_z_Wawy, łącznie zmieniany 3 razy.
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: cedero »

cedero pisze:Uściślając: jeśli mam duet 2x39,9 i jeden z tych abonamentów obniżony o połowę to mam 2x2,1GB?

Tzn. Jeden mój znajomy ma :lol:
Szczekaczka na automatycznej infolinii potwierdziła powyższe.
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: krupniok200 »

88michal pisze:A u mnie 5 gr za odebrane polaczenie... To czemu u ciebie za zero?
U mnie tak samo :P LOL

@edit:

Odsłuchałem katarynki teraz na innym telefonie z droższym abonamenteam :P (70 zeta, a na moim to 30 zeta) i połączenia przychodzące za 0, coś mi tu śmierdzi :\
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, o 23:31 przez krupniok200, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

cedero pisze:
cedero pisze:Uściślając: jeśli mam duet 2x39,9 i jeden z tych abonamentów obniżony o połowę to mam 2x2,1GB?

Tzn. Jeden mój znajomy ma :lol:
Szczekaczka na automatycznej infolinii potwierdziła powyższe.
A koszt rozmów / SMS / MMS?
ODPOWIEDZ