Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Nie. Masz w tabeli ilość GB która Ci przysługuje... Reszta według cennika.
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: cedero »

Uściślając: jeśli mam duet 2x39,9 i jeden z tych abonamentów obniżony o połowę to mam 2x2,1GB?

Tzn. Jeden mój znajomy ma :lol:
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mpmdembi »

"5. Limit jednostek z Pakietu Roamingowego DATA pomniejsza limit ilości danych lub podstawowy limit transmisji danych w Pakiecie DATA."
A jak to rozumieć? Limit jednostek pomniejsza limit? Ktoś to trochę nie po polskiemu napisał. Rozumiem, że chodzi o wykorzystane jednostki w roamingu pomniejszają to co mamy w kraju? Jeśli tak, to czy jeśli np. W kraju jest 7GB, a w roamingu 2,1GB, to zużycie 2,1GB w roamingu spowoduje zużycie 100% w kraju czyli zostanie 0GB, czy zostanie 4,9GB w kraju i zero za granicą?
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ktry »

No i super,taki pakiecik 5,1 GB + 2GB + jeszcze 5GB z Tmobile na pobyt w Chorwacji mi spokojnie wystarczy. Nie będę już musiał kupować karty lokalnego operatora i kombinować. No i po drodze rodzina będzie się cieszyć z neta w aucie. Całe Niemcy, Austria,Słowenia i Chorwacja. W sumie 1700 km w jedną stronę z netem to będzie całkiem inna jazda dla całej rodziny. Tablety i telefony skrócą podróż w znacznym stopniu. Nowy okres rozliczeniowy mam od 17 a wyjazd 25. :-D
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mpmdembi »

patryk7588 pisze:Pojawiły się dokumenty:
- Warunki świadczenia usług: http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komuni ... ng-06-2017
- Cenniki: http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komuni ... ow-06-2017
Ciekaw jestem co oznacza data 1.08.2017 - czyli, co oni znów kombinują.
Dlaczego brak jest informacji o pre-paid?
rcicho
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2016, o 20:28

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: rcicho »

A z darmowego pakietu internetowego 10Gb w Plush na kartę będzie coś do wykorzystania w roamingu?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Panowie, jak to wygląda w waszym Plus Online?

Na moim numerze, przy pakietach wymiennych UE (120 min/SMS/MMS + 150MB) pojawiło się info: "Pakiet w tym okresie rozliczeniowym został wykorzystany" - oczywiście info jest błędne ponieważ nie byłem za granicą aby go wykorzystać.
Obrazek


Gorzej wygląda sytuacja u mojej siostry, która właśnie jest w Niemczech.
Jej Plus Online wygląda tak:
Obrazek

Jak widać także i na jej numerze pakiet wymienny UE 120 min/SMS/MMS został wyzerowany, mimo tego że na 100% były tam jednostki, specjalnie wczoraj sprawdzałem.
Co gorsza został wyzerowany także pakiet Atlantycki - 1GB, a pakiet który został jej przydzielony w ramach RLAH - 2,60GB także ma status: "Pakiet w tym okresie rozliczeniowym został wykorzystany".

Powiem szczerze że teraz co jakiś czas sprawdzam Plus Online, aby nie okazało się że transmisja danych zaczęła nabijać rachunek. :evil: :evil: :evil:
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mpmdembi »

Chyba coś się dzieje, bo mam to samo co na pierwszym obrazku. Zadzwoniłem do DOK i o ile nie mogę powiedzieć czy nie wydzwoniłem 120min, o tyle pakiet 500MB nie miał prawa zniknąć przed zwykłym pakietem DATA, w moim przypadku 7GB.
Myślę, że system coś przetwarza. Zauważ, że nie masz pakietu w roamingu, a Twoja siostra ma. Generalnie Plus Online ma takie potknięcia, które potem wracają do normy.
Jako ciekawostkę dodam, że jak wejdę do Plus Online z poziomu telefonu, to mam tam pakiet 120min oczywiście niewykorzystany (od wczorajszego wieczora nie działał ten dostęp, więc tez coś robili). Nie mam niestety tam informacji o limicie roamingowym, a szkoda.
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: krupniok200 »

patryk7588 pisze:Panowie, jak to wygląda w waszym Plus Online?

Na moim numerze, przy pakietach wymiennych UE (120 min/SMS/MMS + 150MB) pojawiło się info: "Pakiet w tym okresie rozliczeniowym został wykorzystany" - oczywiście info jest błędne ponieważ nie byłem za granicą aby go wykorzystać.
Obrazek


Gorzej wygląda sytuacja u mojej siostry, która właśnie jest w Niemczech.
Jej Plus Online wygląda tak:
[g]http://images.tinypic.pl/i/00909/cfal3upjxjfr.jpg[/img]im

Jak widać także i na jej numerze pakiet wymienny UE 120 min/SMS/MMS został wyzerowany, mimo tego że na 100% były tam jednostki, specjalnie wczoraj sprawdzałem.
Co gorsza został wyzerowany także pakiet Atlantycki - 1GB, a pakiet który został jej przydzielony w ramach RLAH - 2,60GB także ma status: "Pakiet w tym okresie rozliczeniowym został wykorzystany".

Powiem szczerze że teraz co jakiś czas sprawdzam Plus Online, aby nie okazało się że transmisja danych zaczęła nabijać rachunek. :evil: :evil: :evil:
No u mnie jest taki sam problem jak tutaj :P ledwo pierwszy dzień a już niby wykorzystany. Coś mi tu śmierdzi podstępem, że np.: jak wykorzystamy 1,5GB w kraju to tego już nie mamy :(
Obrazek
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Co dalej z roamingiem ?

Post autor: Krakus51 »

Witam, jestem klientem Plusa od 18 lat. Obecnie mam taryfę "JA+ do wszystkich bez końca" za 39,99 zł. Bez limitu rozmowy do wszystkich i na stacjonarne, SMS, MMS. Do Unii mam też 120 min zamiennie, oraz 7GB netu. Po zmianie od 15 czerwca mimo że nie mam limitu to mam płacić dodatkowo za roaming ? To chyba nie tak miało być, za roaming jak w domu czyli nie mam limitu w domu czyli Polsce to jak wyjadę za granicę to też powinno być bez limitu. Rezygnacja z usług tez blokowana bo trzeba było złożyć do 15 czerwca a i tak dostawca obciąży dodatkowymi opłatami. Kolejny przykład jak rodzimi dostawcy próbują uciec od ustawy. Mam nadzieje że ich postawią pod ścianą i skorygują cenniki.
PS. Dziś znikło moje 120 jednostek do Unii, telefon do Plusa i okazuje się że wczoraj Plus zmienił decyzje i nie będzie limitów, a jak mam bez limitu to za granica dalej będzie bez limitu. Tak przekazał mi konsultant. A z tymi 120 minutami mają dziś jakiś problem i wiele osób już to zgłaszało.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, o 12:21 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
dutche
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 18:33

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: dutche »

Pytanko do znawców mam abonament plush duety dwa abo w cenie 20zl za numer telefonu. Jak wygląda sprawa raomingu bo w abonamencie mam no limit i 10gb internetu jak to się przekłada na raoming?
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: 88michal »

Stronę wcześniej miałeś podane co do internetu. Jeżeli płacisz 20 zł to masz 1,5 gb na numer w roamingu. A tamto nielimitowane tyle że nie cały czas. Jak przekroczysz ilość dni zagranicą to ci nalicza opłaty wg cennika. Wszystko jest w Internecie. Czemu nie poszukasz sobie tego?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Działa Infolinia ze stawkami w roamingu dla abonamentu:

Dzwonimy na numer: 605 020 010

Następnie wybieramy: 2 - ceny usług roamingowych.

Następnie wybieramy: 1 - jeśli chcemy uzyskać informacje dla numeru z którego dzwonimy lub wybieramy 2 - dla innego numeru.

Automat odczytuje nam stawki, w moim przypadku wszystko było po 0zł + 4,1 GB.

Podobne info powinno być dostępne po wysłaniu SMS o treści: L na numer: 605020010 - jednakże ta usługa jak na razie nie działa, nie ma nawet raportu doręczenia SMSa.
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: 88michal »

A u mnie 5 gr za odebrane polaczenie... To czemu u ciebie za zero?
ODPOWIEDZ