Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ktry »

Nie wymagam cudów . Rozumiem koszty. Jak ktoś płaci 30 zł i by chciał kilka gig w miesiącu ,sms,mms,rozmowy.
Ale płacąc 100 zł to już można wymagać tych kilka gig przynajmniej w roku w gratisie. Szczególnie że 90 % ludzi i tak nie wykorzysta. Czekam z niecierpliwością ,bo do wyjazdu zostały dwa tygodnie ,a okres rozliczeniowy zaczyna się 17 ,więc będę miał pełen pakiet miesięczny. O ile będzie coś w taryfach firmowych. O ile koszty rozmów to nawet mogę płacić te dwa razy w roku,ale transmisja to cena kosmiczna.
PetrolGda
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2017, o 08:37

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: PetrolGda »

Zadałem bok-owi Plusa pytanie dlaczego chcą pobierać opłaty roamingowe po 16.06 i taką dostałem odpowiedź:

Witam,
dziękuję za przesłaną wiadomość.
W odpowiedzi informuję, że opłaty pobierane będą zgodnie z Cennikiem dla wybranej taryfy. Jest to wewnętrzne ustalenie sieci.
Pakiety internetowe dostępne są tylko na terenie kraju. Nie będą obowiązywały w roamingu.

A więc według nich przepisy nie obowiązują. Mają "wewnętrzne ustalenia" i tyle. Czyli zalecenia Komisji Europejskiej ich nie obowiązują bo nie.
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: 88michal »

A tam, od tego sa odpowiednie instytucje by się tym zajely i tyle. Po co dobie tym zawracasz głowę.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ktry »

Myślę że coś dadzą. Tylko ciekawe ile i na jakich warunkach ?
Lepiej dać klientom niż płacić kary .
Jutro po 20ej.Plej poda swoje poprawione cenniki. Jak Pley odpuści to i Plus się podda i się dostosuje do reszty.
HAL 9000

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: HAL 9000 »

Przed chwila sie wlasnie okazalo, ze Plus zostaje ostatnim operatorem bez roam like at home. Mam nadzieje, ze Plus wie co robi i dolaczy do reszty. Inaczej bedzie to potezna wizerunkowa i nie tylko porazka, nie chce pisac samobojstwo.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mpmdembi »

PetrolGda pisze:Zadałem bok-owi Plusa pytanie dlaczego chcą pobierać opłaty roamingowe po 16.06 i taką dostałem odpowiedź:

Witam,
dziękuję za przesłaną wiadomość.
W odpowiedzi informuję, że opłaty pobierane będą zgodnie z Cennikiem dla wybranej taryfy. Jest to wewnętrzne ustalenie sieci.
Pakiety internetowe dostępne są tylko na terenie kraju. Nie będą obowiązywały w roamingu.

A więc według nich przepisy nie obowiązują. Mają "wewnętrzne ustalenia" i tyle. Czyli zalecenia Komisji Europejskiej ich nie obowiązują bo nie.
Skoro prawo ich nie obowiązuje, to czy nas obowiązuje? Może powinniśmy przestać płacić opłaty za roaming z faktury do czasu dostosowania cennika do wymogów prawa, bo w świetle prawa będą one pobierane nielegalnie. Niech zgadnę kto za coś takiego zostanie ukarany... "bo wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych"...
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: ktry »

No i Pley się dostosował i ładne pakieciki dali.
Czekamy na waszą ofertę roamingową ,został jeszcze tylko jeden dzień.
maczala1
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:49

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: maczala1 »

Plus jak zwykle na samym końcu z najgorszą ofertą, zajmują się tylko idiotycznymi i kłamliwymi reklamami - brawo TY :(
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Krzysiek_Plus »

W Unii jak w domu!: http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1395
Nowe zasady roamingu na terenie Unii Europejskiej dla klientów Plusa i Plusha. Nowe rozwiązanie dotyczy również oferty na kartę (prepaid).

15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu. Zasada „W Unii jak w domu" w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych.

Szczegółowe informacje dotyczące nowych zasad roamingu na terenie UE będą dostępne na http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komunikaty/
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: habish »

Nowy sposób rozliczania wchodzi 15 czerwca czy z nowym okresem rozliczeniowym?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Basia_Plus »

patryk7588,

nowe zasady będą obowiązywały od 15 czerwca.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek19844
PlusManiak
Posty: 61
Rejestracja: 3 maja 2009, o 22:39

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: jarek19844 »

Gdzie znajdę przeliczniki rozmiaru pakietu danych w poszczególnych taryfach. Mam obecnie taryfę Ja+ 69.99 no limit z pakietem internetu 8.4 GB. Ile będzie dostępne transmisji danych w UE?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: Krzysiek_Plus »

jarek19844,
2. Wielkość Pakietu Roamingowego DATA zależy od wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanego przez Abonenta i wynosi:
roaming data postpaid.jpg
Do ustalenia wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanego przez Abonenta jest brana pod uwagę wysokość abonamentu/pakietu kwotowego, wskazana w zawartej przez Abonenta umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych/aneksie do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych ,po odliczeniu rabatu za e-fakturę oraz innych rabatów i obniżek, w tym wynikających z programu SmartDom lub SmartFirma.
3. Informację o liczbie niewykorzystanych jednostek z Pakietu Roamingowego DATA można uzyskać poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości SMS o treści L pod numer 605020010. O wykorzystaniu 80% i 100% Pakietu Roamingowego DATA Polkomtel informuje Abonenta za pomocą wiadomości SMS.
4. Jeśli w ramach abonamentu/pakietu kwotowego Abonent korzysta z Pakietu DATA o liczbie GB mniejszej niż Pakiet Roamingowy DATA wynikający z tabeli powyżej dla wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanej przez Abonenta, zostanie mu aktywowany Pakiet Roamingowy DATA o wielkości odpowiadającej posiadanemu Pakietowi DATA.
5. Limit jednostek z Pakietu Roamingowego DATA pomniejsza limit ilości danych lub podstawowy limit transmisji danych w Pakiecie DATA.
6. Pakiet Roamingowy DATA jest przyznawany w okresie rozliczeniowym, w którym Abonent ma możliwość wykorzystania Pakietu DATA.
7. Niewykorzystane jednostki z Pakietu Roamingowego DATA nie przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy.
8. Po wyczerpaniu limitu ilości danych z Pakietu Roamingowego DATA w danym okresie rozliczeniowym za korzystanie z transmisji danych w Roamingu Regulowanym pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 0,04 zł za 1 MB, chyba że Abonent korzysta z innych pakietów danych w roamingu.
9. Opłaty za pobranie i wysłanie danych naliczane są rozdzielnie (w ramach jednej sesji w rozliczeniu dziennym) za każdy rozpoczęty 1 KB.
10. Transmisja danych w ramach Pakietu Roamingowego DATA nie jest wliczana do limitu transmisji danych w ramach usługi „Limiter Data w roamingu”.
11. Taryfa nie obejmuje korzystania z usług w roamingu w sieciach morskich, samolotowych i satelitarnych.
12. Pakiet Roamingowy DATA rozliczany jest przed wykorzystaniem przysługujących Abonentowi innych pakietów transmisji danych w roamingu w ramach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.
13. Bez względu na liczbę posiadanych Pakietów DATA, Abonent otrzymuje jeden Pakiet Roamingowy DATA
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mpmdembi »

Czyli mając abonament Ja+ 59,99zł, ale mam umowę na czas określony i płacę realnie 35zł/mc, to mam 2,1GB/mc w roamingu (jeśli nie zużyję pakietu 6GB w Polsce, który mam w abonamencie) - to jest jasne.

A jak będzie rozliczany pakiet głosowy/SMS? Mam pakiet 120min/SMS w roamingu i na poł. międzynarodowe z Polski. Rozumiem, że po 15. pakiet ten nie będzie schodził w roamingu, bo jest rlah, a "w domu" na połączenia do Polski on nie zchodzi? Czyli mogę go użyć jedynie na rozmowy międzynarodowe z Polski, a rozmowa w roamingu go nie będzie pomniejszała?
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Roaming po 15 czerwca bez rewelacji

Post autor: mpmdembi »

I jeszcze jedno pytanie. Mając włączoną opcję LTE bez limitu w taryfie Ja+, w roamingu działa ona tak samo jak w kraju?
ODPOWIEDZ