Znikające pakiety

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znikające pakiety

Post autor: Ewa_Plus »

Wszystko pomału wraca do normy ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Znikające pakiety

Post autor: Krakus51 »

U mnie tez wszystko wróciło do normy. Nawet SMS powiadomili że reklamacja załatwiona i sprawa zakończona.
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Znikające pakiety

Post autor: Krakus51 »

Ewa_Plus pisze:Wszystko pomału wraca do normy ;-)
Też miałem taką nadzieję. Niestety ale nic nie wraca do normy :oops: , okazuje się że jest jak przypuszczałem. Na Plus online pokazuje że pakiet na UE jest 120 jednostek. Na próbę posłałem SMS do Niemiec, i co ? pakiet dalej pokazuje 120 jednostek. Myślę może jeszcze nie uwzględniło tego SMS, ale gdzie tam, jest oczywiście ale do zapłacenia, jako przekroczenie pakietu. To są jakieś jaja, reklamacja dzwoniła kilka dni temu z przeprosinami a tu będzie nowa reklamacja. Dobrze że zrobiłem próbę bo miałem porozmawiać i byłoby pewnie z kilkadziesiąt złotych extra do zapłaty. I znowu trzeba zawiesić korzystanie z pakietu na UE. Kto korzysta z pakietu na UE lepiej niech sobie sprawdzi ile ma już do płacenia. Być może tylko ja mam takiego pecha z tym pakietem na UE. Coś mi się zdaje że po 19 latach pora rozstać się z Plusem. Ciekawe czy Wy też macie takie jaja.
22jurek
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 20 sie 2014, o 15:42

Re: Znikające pakiety

Post autor: 22jurek »

Pakiet 120 jednostek UE nie obejmuje sms wysłanych za granicę.
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Znikające pakiety

Post autor: Krakus51 »

22jurek pisze:Pakiet 120 jednostek UE nie obejmuje sms wysłanych za granicę.
Bzdura kolego, mam ten pakiet na UE od września, to jest pakiet zamienny na SMS, MMA oraz minuty wykonane z kraju do UE. Zamienne w stosunku 1 do jeden, czyli 1 SMS czy MMS to tak jak 1 minuta rozmowy. Do 15 czerwca wszystko działało bez zastrzeżeń, dopiero od tego czasu były znikające pakiety na UE. Ma to związek ze zmianami w roamingu. Pisali SMS i dzwonili do mnie że już wszystko jest naprawione i działa OK. Jak widać nie jest dobrze. Pokazuje tylko w Plus online że jest pakiet ale go nie rozlicza tylko liczy jak by był wykorzystany.
Załączniki
UE.jpg
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pakiety

Post autor: habish »

Wysyłałeś do Niemiec na niemiecki numer czy na polski numer?
22jurek
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 20 sie 2014, o 15:42

Re: Znikające pakiety

Post autor: 22jurek »

Obstaję jednak przy swoim. Sms wykonany na zagraniczny nr telefonu jest płatny spoza jednostek UE. Natomiast rozmowa międzynarodowa z tym numerem jest w ramach tych jednostek.
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Znikające pakiety

Post autor: Krakus51 »

patryk7588 pisze:Wysyłałeś do Niemiec na niemiecki numer czy na polski numer?
Oczywiście że na niemiecki
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Znikające pakiety

Post autor: Krakus51 »

22jurek pisze:Obstaję jednak przy swoim. Sms wykonany na zagraniczny nr telefonu jest płatny spoza jednostek UE. Natomiast rozmowa międzynarodowa z tym numerem jest w ramach tych jednostek.
W takim razie skoro obstajesz przy swoim to może wytłumacz jak rozumiesz zamienny pakiet na UE. Jak już pisałem mam tą opcje od września i wiele razy tak robiłem i zawsze brało z pakietu. Wszystko zaczęło się od 15 czerwca. Masz taki pakiet na UE ? jeśli tak to jak u Ciebie to wygląda.
22jurek
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 20 sie 2014, o 15:42

Re: Znikające pakiety

Post autor: 22jurek »

Proszę bardzo. Pakiet zamienny sms,mms w stosunku 1-1 możesz wykorzystać np. gdy jesteś za granicą i wysyłasz sms na polski numer telefonu. Wtedy taki sms schodzi z pakietu. UE. Tzn schodził bo 15 czerwca nastąpiły zmiany i pakiet UE w tym celu nie jest już potrzebny. Wykorzystywany on jest teraz praktycznie na rozmowy międzynarodowe. Ale NIE na sms-y międzynarodowe. Taki pakiet mam oczywiście i tak to u mnie działa
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pakiety

Post autor: habish »

Krakus51 pisze:
patryk7588 pisze:Wysyłałeś do Niemiec na niemiecki numer czy na polski numer?
Oczywiście że na niemiecki
Czyli rozliczenie jest poprawne.
SMSy tylko w roamingu.
Połączenia międzynarodowe są wliczone w pakiet ale nie SMS.
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Znikające pakiety

Post autor: Krakus51 »

Otóż nie jest tak "Jest to pakiet na połączenia międzynarodowe w UE, jest to 120 minut/sms/mms" to od konsultanta Plusa. O ile mi wiadomo to Polska jeszcze jest w UE. Na pewno do 15 czerwca działało dobrze bo wiele razy tak robiłem. Wychodząc z Twojego założenia pakiet na UE można teraz sobie w buty wsadzić. Poza tym jest to idealny powód do zerwania umowy z Plusem do nie wywiązuje się z umowy, a takie warunki mam w umowie 24 miesięcznej. To co piszesz to mam teraz w roamingu będą za granicą bo mam nielimitowane połączenia, sms, mms. Będąc w Polsce ten pakiet mam po to by dzwonić wysyłać sms czy mms
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pakiety

Post autor: habish »

Sprawdź dokładnie swój regulamin.
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Znikające pakiety

Post autor: Krakus51 »

patryk7588 pisze:Sprawdź dokładnie swój regulamin.
Cholera, niestety masz rację :( sprawdziłem umowę i rzeczywiście tak jest że z Polski tylko rozmowy, a za granicą rozmowy, sms i mms zamiennie. To teraz dla mnie tylko ważne są rozmowy z Polski bo za granica mam no limit. A byłem na 100% pewny że to ja mam rację, no ale cóż mylić się jest rzeczą ludzką.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znikające pakiety

Post autor: Ewa_Plus »

Krakus51,
- zgadza się, pakiet ten nie obejmuje SMS wysłanych z Polski zagranicę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ