Niezamawiany pakiet internetowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
darkdog
PlusManiak
Posty: 121
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 21:09

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: darkdog »

czyli jak dobrze rozumiem to tylko 4,10 gb tak ;-)
lunatik
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 4 lut 2011, o 11:10

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: lunatik »

Ewa_Plus pisze:lunatik,
- limit roamingowy nie jest dodatkowym pakietem. Jest częścią składową podstawowego pakietu danych.
Inaczej mówiąc możesz w kraju wykorzystać całe 10 GB, ale jeśli w UE zużyłbyś cały limit 5,10 GB, to z podstawowego zostanie Ci 4,90 GB.
Tak wlasnie zrozumialem
Tylko czemu Plus Online twierdzi że mam w sumie 15,25 GB limitu czyli o 5,10 GB wiecej niż powinienem.


Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: Marta_Plus »

darkdog,

tak, jeżeli jest to limit zgodny z tabelą z załączonego wcześniej przez Ewę_Plus regulaminu. Ponadto, jeśli syn w kraju ma wykupiony dodatkowy pakiet GB, to również będzie z niego korzystał w UE. Limit roamingowy będzie wykorzystywany przed innymi pakietami internetowymi.

lunatik,

w tym przypadku, weryfikacji dostępności jednostek w poszczególnych pakietach internetowych, należy dokonać w następnych zakładkach, przesuwając je w bok.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lunatik
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 4 lut 2011, o 11:10

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: lunatik »

Wiem że się czepiam i to nie Pani wina ale pierwsza plansza zwyczajnie wprowadza w błąd.

Nie może Pani zwyczajnie przyznać ze to błąd aplikacji i wkrotce zistanie to naprawione?

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: Marta_Plus »

lunatyk,

dziękuję za Twoje uwagi - oczywiście przekazałam je do odpowiedniej komórki naszej firmy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
darkdog
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 21:09

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: darkdog »

[quote="Marta_Plus"]darkdog,

tak, jeżeli jest to limit zgodny z tabelą z załączonego wcześniej przez Ewę_Plus regulaminu. Ponadto, jeśli syn w kraju ma wykupiony dodatkowy pakiet GB, to również będzie z niego korzystał w UE. Limit roamingowy będzie wykorzystywany przed innymi pakietami internetowymi.

a można wykupić taki dodatkowy pakiet gb , czy on jest jednorazowy czy zostaje do końca umowy
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: Marta_Plus »

darkdog,
pakiet 150 MB, o którym wspominałeś, to zapewne ten bezpłatny, automatycznie aktywowany przy podpisywaniu umowy i odnawiający się co miesiąc Pakiet internetowy w roamingu w UE 150 MB. Oczywiście można uruchomić dodatkowe pakiety obniżające koszty w roamingu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod poniższym linkiem: https://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-abonamencie
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lunatik
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 4 lut 2011, o 11:10

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: lunatik »

Ewa_Plus pisze:lunatik,
- limit roamingowy nie jest dodatkowym pakietem. Jest częścią składową podstawowego pakietu danych.
Inaczej mówiąc możesz w kraju wykorzystać całe 10 GB, ale jeśli w UE zużyłbyś cały limit 5,10 GB, to z podstawowego zostanie Ci 4,90 GB.
Chyba jednak nie.
Z podstawowego pakietu pozostało mi 4,7 GB, a ta "część skladowa podstawowego pakietu danych" pozostała na wysokosci 5,1 GB ( jesli to nie jest bonus to też powinna maleć)
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: Ewa_Plus »

lunatik,
- podeślij nr telefonu, którego to dotyczy przez formularz. Przekażę do weryfikacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
darkdog
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 21:09

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: darkdog »

Marta_Plus pisze:darkdog,
pakiet 150 MB, o którym wspominałeś, to zapewne ten bezpłatny, automatycznie aktywowany przy podpisywaniu umowy i odnawiający się co miesiąc Pakiet internetowy w roamingu w UE 150 MB. Oczywiście można uruchomić dodatkowe pakiety obniżające koszty w roamingu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod poniższym linkiem: https://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-abonamencie
oki np.
Pakiet Atlantycki 100 MB, czy to jest aktywacja jednorazowa i po wykorzystaniu przestaje działać czy działa do końca umowy. I jeszcze mam takie pytanie w abonamencie syna praktycznie ma wszystko z roamingiem rozmowy, sms mms-sy , to dlaczego jak wysyła sms-a do Szwecji naliczana jest opłata ,050gr.za sms-a.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: Marta_Plus »

darkdog,
pakiet jest jednorazowy, po jego wykorzystaniu jest automatycznie wyłączany, nie odnawia się. Szczegółowe informacje oraz regulamin usługi znajdziesz pod tym linkiem: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4633
Ewa_Plus pisze:I jeszcze mam takie pytanie w abonamencie syna praktycznie ma wszystko z roamingiem rozmowy, sms mms-sy , to dlaczego jak wysyła sms-a do Szwecji naliczana jest opłata ,050gr.za sms-a.
Jeśli syn wysyła takiego SMS-a np. z Polski na numer zagraniczny, to nie jest to usługa w ramach roamingu, a SMS międzynarodowy. Wówczas opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem taryfy ( tabela SMS i MMS międzynarodowy), czyli w tym przypadku właśnie kwota 0, 50 zł netto. ;-)
O tych rozróżnieniach pisałam m.in. tutaj: tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
darkdog
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 21:09

Re: Niezamawiany pakiet internetowy

Post autor: darkdog »

;-) dzięki
ODPOWIEDZ