Ochrona internetu

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Ochrona internetu

Post autor: amaryl556 »

W dniu dzisiejszym na numer 80088 wysłałem hasło Usun ochrona to zamiast informacji o dezaktywacji ochrony przysłano mi nowy kod aktywacyjny. Co to ma znaczyć? Rano o 3.00 pobudka sms abym pobrał aplikację i ją aktywował a teraz znowu kody. W Boku internetowym brak mam takiej opcji bo bym sam to usunął. Plus pisze w FAQ że taka opcja usługi się tam znajduje (tylko gdzie)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, o 11:10 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tematu wątku.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: Marta_Plus »

amaryl556,
amaryl556 pisze:Plus pisze w FAQ że taka opcja usługi się tam znajduje (tylko gdzie)
zaloguj się proszę do Plus online, następnie postępuj według instrukcji zamieszczonej tutaj: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4608. Daj znać, jak obecnie wygląda sytuacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: amaryl556 »

Tak u mnie to wygląda
Tak u mnie to wygląda
@Marta_Plus
Mój widok konta odbiega nieco od tego podanego w linku. Ja nie mam takiego układu z opcjami. Otrzymałem w końcu wiadomość sms o dezaktywacji tej usługi.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: sl@w_es »

@ amaryl556,

grafika, którą zamieściłeś wygląda na "przyciętą"; mam to samo z tym, że w dalszej części wygląda to tak:
Ochrona internetu.jpg
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: amaryl556 »

Nie grafika nie jest przycięta.Porównałem ją z linkiem z Plusa i chciałem pokazać że nie ma u mnie opcji "Ochrona internetu".
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: sl@w_es »

amaryl556 pisze:(...) chciałem pokazać że nie ma u mnie opcji "Ochrona internetu".
Bardzo ciekawa i oryginalna moim zdaniem sprawa - problem dotyczy jednostki - no, może określonej grupy abonentów, a nie ogółu.
Najważniejsze jednak, że Twoje działania zakończyły się oczekiwanym rezultatem:
amaryl556 pisze:(...) Otrzymałem w końcu wiadomość sms o dezaktywacji tej usługi.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
olasz14
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, o 10:34

Usługa ochrona internetu

Post autor: olasz14 »

Proszę o wyjaśnienie tej bardzo dziwnej zagrywki...
22.12.2017 dostałam smsa z nr 80088 o treści: Dział techniczny przypomina o antyzłodzieju na telefon... wejdź na stronę, dowiedz się więcej o ochronie internetu i zainstaluj.
Nic nie instalowałam więc 25.12.2017 dostałam kolejnego smsa z nr 80088 o treści: ochrona internetu to możliwość wyboru ile czasu dziecko może korzystać z internetu... wejdź na stronę, zainstaluj i skorzystaj z testu za darmo, potem tylko 2,99 zł/msc.
Nic nie instalowałam, taka usługa jest mi po prostu niepotrzebna a tu nagle dziś (11.01.2018) dostałam smsa z nr 80088 o takiej treści: Ochrona internetu to zabezpieczanie przed włamaniami i wirusami. Koszt usługi to 2,99 zł/msc. Pozostało 5 dni do zakończenia okresu testowego. Potem nastąpi automatyczne przedłużenie usługi. Aby dezaktywować wyślij SMS o treści USUŃ OCHRONA na numer 80088.
To są jakieś jaja? Mam dezaktywować coś czego nie aktywowałam???
Zaznaczam, że w plus online w zakładce Usługi nie mam w ogóle tej nieszczęsnej ochrony internetu.
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Usługa ochrona internetu

Post autor: largo »

Zapewne masz NOWA umowe i daja rozne usługi na TESTY 30 dniowe i jak nie zrezygnujesz to doliczaja do faktury.
olasz14
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, o 10:34

Re: Usługa ochrona internetu

Post autor: olasz14 »

Ale nic takiego nie mam w umowie.
Poza tym trochę dziwne jest, że 25.12 namawiają mnie żebym zainstalowała a za dwa tygodnie twierdzą, że za 5 dni kończy mi się okres testowy...
No i na stronie jest informacja, że dezaktywować można przez plus online, a ja nie mogę bo nie mam tej usługi...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, o 12:26 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono wątki- podobny temat
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: Basia_Plus »

olasz14,
olasz14 pisze:Mam dezaktywować coś czego nie aktywowałam???
w przypadku zawarcia nowej umowy/ aneksu do umowy, usługa Ochrona Internetu jest automatycznie aktywowana w ciągu 5 dni od wejścia oferty w życie.
olasz14 pisze:No i na stronie jest informacja, że dezaktywować można przez plus online, a ja nie mogę bo nie mam tej usługi...
Sprawdź proszę zakładkę Usługi, zgodnie z tym info: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
olasz14
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, o 10:34

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: olasz14 »

Sprawdziłam zakładkę Usługi i nadal nie ma tam usługi Ochrona internetu.
Na jaki czas ta usługa jest aktywowana po zawarciu umowy i na jakiej podstawie? Bo ja umowę zawierałam na początku listopada i wszystkie te dodatkowe usługi (serwis IPLA i co tam jeszcze było) dezaktywowałam na początku grudnia. Ale te miałam zawarte w umowie.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: Basia_Plus »

olasz14,
olasz14 pisze:Na jaki czas ta usługa jest aktywowana po zawarciu umowy i na jakiej podstawie?
Usługa Ochrona Interntu będzie aktywna, w każdym okresie rozliczeniowym do momentu zlecenia jej dezaktywacji. Sprawdzałaś regulamin promocji, w której umowa została zawarta?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
olasz14
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, o 10:34

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: olasz14 »

Basia_Plus pisze:Sprawdzałaś regulamin promocji, w której umowa została zawarta?
Sprawdziłam, znalazłam taką usługę w Aneksie jednak nie dotyczy ona mojego planu taryfowego. Dla taryfy JA + 49,99 - usługa Ochrona Internetu - brak. Tylko przy wybraniu wyższego planu taryfowego (od JA+59,99 wzwyż) aktywuje się ta usługa w ramach promocji na jeden okres rozliczeniowy.
Wysyłanie do mnie w takim przypadku informacji, ze mam dezaktywować usługę jest co najmniej niestosowne a nawet powiedziałabym bezczelne.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: Basia_Plus »

olasz14,

przepraszam za zaistniałą sytuację. Aby zweryfikować te informacje konieczny będzie dostęp do Twojego konta. Wyślij proszę zgłoszenie na adres bok@plus.pl i podaj mi tutaj numer zgłoszenia postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
olasz14
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, o 10:34

Re: Ochrona internetu zamiast deaktywacji przysyła nowe kody

Post autor: olasz14 »

Dziękuję. Wysłałam zgłoszenie, nr 180112-001300.
ODPOWIEDZ