Plush Abonament

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Ipo,

zgodnie z tym co napisał typiarzz, jeśli wysokość Twojego abonamentu z e-fakturą jest w przedziale od 20 do 29,99 zł i umowa została zawarta po 1.01.2018 r. wówczas przysługuje Ci pakiet DATA 2GB do wykorzystania w UE.

typiarzz,
typiarzz pisze:Czy rabat na abonament jest na pewno naliczany dla kazdej umowy przenoszonej z abonamentu (w moim przypadku z Play)?
rabat powinien być naliczony w przypadku przeniesienia numeru z oferty abonamentowej innego operatora, jeśli umowa została zawarta w promocji na czas oznaczony (24 mc.).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: Plush Abonament

Post autor: Ipo »

@Basia_Plus jest w tym przedziale, a umowa zostanie wkrótce podpisana. Nie chodzi tu o mój numer. :) Jaki pakiet mam dokupić w razie czego by zwiększyć ilość tego internetu? Chodzi mi o cały czas o internet w roamingu na terenie UE.
typiarzz
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 4 mar 2018, o 19:44

Re: Plush Abonament

Post autor: typiarzz »

Basia_Plus pisze:
typiarzz,
typiarzz pisze:Czy rabat na abonament jest na pewno naliczany dla kazdej umowy przenoszonej z abonamentu (w moim przypadku z Play)?
rabat powinien być naliczony w przypadku przeniesienia numeru z oferty abonamentowej innego operatora jeśli umowa została zawarta w promocji na czas oznaczony (24 mc.).
Czyli jesli umowa z Plush ABO jest na czas nieokreslony to nie mam takiej znizki.
Wobec tego musze aktywowac "Wakacje od abonamentu" i jednoczesnie zapytac sie Dzialu Obslugi Klienta jakie sa daty okresu rozliczeniowego, tak aby nie pozbawic sie uslugi, skoro "Wakacji od abonamentu" nie mozna dezaktywowac z dnia na dzien.
pawelpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2018, o 02:30

Re: Plush Abonament

Post autor: pawelpp »

Jak wcześniej pisałem, czekam na aktywację numeru (przeniesienie z karty) aż minie 14 dni zaznaczone w formularzu. Da się przyśpieszyć i zrobić to "na już" czy muszę czekać do 27.03 ?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Ipo,
Ipo pisze:Jaki pakiet mam dokupić w razie czego by zwiększyć ilość tego internetu?
można aktywować jeden z pakietów atlantyckich http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1 lub
wykupić Pakiet Plush Internet extra 5 GB do wykorzystania w kraju za 4,99 zł i wówczas masz dodatkowe 0,5 GB do wykorzystania w roamingu. Jeśli nie aktywujesz dodatkowych pakietów, to po wykorzystaniu jednostek z pakietu DATA, pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 0,03 zł za 1 MB.

typiarzz,
typiarzz pisze:Czyli jesli umowa z Plush ABO jest na czas nieokreslony to nie mam takiej znizki.
w przypadku umowy zawartej na czas nieokreślony zniżka nie przysługuje.

pawelpp,
pawelpp pisze:Da się przyśpieszyć i zrobić to "na już" czy muszę czekać do 27.03 ?
w jakim kanale sprzedaży umowa została zawarta?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawelpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2018, o 02:30

Re: Plush Abonament

Post autor: pawelpp »

Sklep internetowy Plush. Dokumenty do podpisania dostarczył kurier 13.03

A jeszcze dodatkowe pytanko nawiązując do pytania Ipo. Jest możliwość ustawienia limitu 2GB w roamingu i STOP, żeby czasem nie przekroczyć i nie nabić rachunku ?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Plush Abonament

Post autor: Marta_Plus »

pawelpp,

w sprawie aktywacji swojego numeru, proszę skontaktuj się telefonicznie z infolinią sklepu internetowego pod numerem: 601101200 (w dni powszednie w godz. 8.00 - 21.00; połączenie płatne zgodnie z taryfą dostawcy usług, z której korzystasz).
pawelpp pisze:Jest możliwość ustawienia limitu 2GB w roamingu i STOP, żeby czasem nie przekroczyć i nie nabić rachunku ?
Nie, po przekroczeniu tej ilości GB, tak jak wspomniała wcześniej Basia_Plus, pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 0,03 zł za 1 MB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ipo
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2013, o 01:04

Re: Plush Abonament

Post autor: Ipo »

Przenoszę teraz rodzinkę sukcesywnie do Plusha więc mam kilka pytań. Każdy jest z innej sieci więc będą numery tymczasowe. Jak rozumiem numer tymczasowy działa do momentu przeniesienia numeru i za niego płacimy normalnie jak za numer po przeniesieniu? Po tym przeniesieniu numer tymczasowy zmieni się w ten właściwy? Przenieść chcę trzy osoby na jeden PESEL więc każdy przechodząc na ABO 25 (umowa bezterminowa) będą mieli rabat w ramach duetu?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Ipo,
Ipo pisze: Jak rozumiem numer tymczasowy działa do momentu przeniesienia numeru i za niego płacimy normalnie jak za numer po przeniesieniu?
tak, z numeru tymczasowego można korzystać do momentu przeniesienia Twojego numeru do sieci Plus. Abonament zostanie policzony proporcjonalnie za okres od dnia aktywacji karty SIM do końca cyklu rozliczeniowego oraz za kolejny okres rozliczeniowy.
Ipo pisze:Po tym przeniesieniu numer tymczasowy zmieni się w ten właściwy?
W momencie uwolnienia numeru przez obecnego operatora, numer tymczasowy zostanie zmieniony na docelowy.
Ipo pisze:Przenieść chcę trzy osoby na jeden PESEL więc każdy przechodząc na ABO 25 (umowa bezterminowa) będą mieli rabat w ramach duetu?
Aby otrzymać rabat w promocji "Duet w Plush ABO" należy spełnić warunki z regulaminu: http://www.plushbezlimitu.pl/documents/ ... ea19e7fa92.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Wyder90
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2018, o 13:46

Re: Plush Abonament

Post autor: Wyder90 »

Witam,

sprawa wygląda następująco:
- w styczniu 2018 przeniosłem numer do Plush Abo L
- w lutym zakupiłem nowy telefon do, którego potrzebowałem nową kartę sim
- wybrałem się do salonu Plusa aby wymienić kartę sim - Pani w salonie poinformowała mnie, że wymiana karty sim będzie darmowa ponieważ nie minęły 3 miesiące od podpisania umowy na abonament
- kolejnego dnia otrzymałem wiadomość sms z Plusa iż " wymiana karty sim jest możliwa po opłacie ... "
- wybrałem się ponownie do salonu Plusa - Pani w salonie była bardzo zaskoczona zaistniałą sytuacją, oraz konsultowała się z kimś innym od podobnych spraw oraz podtrzymała decyzję o tym, że karta sim powinna być wymieniona za darmo lecz jest jakiś błąd w systemie ...
- Pani w salonie zaproponowała mi płatną wymianę kartę sim oraz reklamację opłaty za kartę ponieważ wymiana karty z tytułu podpisanej umowy powinna być darmowa - zgodziłem się na takie rozwiązanie - po czym wymieniona karta została aktywowana
- po kilku-kilkunastu dniach otrzymałem list z wiadomością o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji opłaty za wymianę karty sim, oraz, że zostanie w najkrótszym możliwym czasie wystawiona faktura korygująca anulująca opłatę za wymianę karty sim
- wczoraj otrzymałem fakturę za abonament do, której została doliczona opłata za wymianę karty sim i do faktury zostało doliczone 25 zł z tytułu wymiany karty sim.

Proszę o informację co powinienem dalej zrobić aby kwota za wymianę karty została odliczona od faktury za abonament - ponieważ nie mam zamiaru płacić za coś co zgodnie z regulaminem ma być darmowe ...

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Plush Abonament

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Wyder90,

Wyder90 pisze:- po kilku-kilkunastu dniach otrzymałem list z wiadomością o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji opłaty za wymianę karty sim, oraz, że zostanie w najkrótszym możliwym czasie wystawiona faktura korygująca anulująca opłatę za wymianę karty sim
- wczoraj otrzymałem fakturę za abonament do, której została doliczona opłata za wymianę karty sim i do faktury zostało doliczone 25 zł z tytułu wymiany karty sim.
jeśli korekta została wystawiona po zamknięciu okresu rozliczeniowego, wówczas saldo bieżącej faktury nie uwzględni tej kwoty. Dopiero na fakturze za kolejny okres rozliczeniowy zostanie uwzględniona kwota korekty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Wyder90
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2018, o 13:46

Re: Plush Abonament

Post autor: Wyder90 »

Basia_Plus pisze:Witaj Wyder90,

Wyder90 pisze:- po kilku-kilkunastu dniach otrzymałem list z wiadomością o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji opłaty za wymianę karty sim, oraz, że zostanie w najkrótszym możliwym czasie wystawiona faktura korygująca anulująca opłatę za wymianę karty sim
- wczoraj otrzymałem fakturę za abonament do, której została doliczona opłata za wymianę karty sim i do faktury zostało doliczone 25 zł z tytułu wymiany karty sim.
jeśli korekta została wystawiona po zamknięciu okresu rozliczeniowego, wówczas saldo bieżącej faktury nie uwzględni tej kwoty. Dopiero na fakturze za kolejny okres rozliczeniowy zostanie uwzględniona kwota korekty.
Korekta została wystawiona 09.03.2018. Faktura została wystawiona 26.03.2018 za okres od 25.02.2018 do 24.03.2018
więc moim zdaniem korekta powinna zostać uwzględniona w fakturze, którą otrzymałem.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plush Abonament

Post autor: Ewa_Plus »

Wyder90
- czy 9 marca, to nie jest czasem datą rozpatrzenia reklamacji?
Bo to nie jest jednoznaczne z tym, że tego dnia na konto wejdzie korekta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Wyder90
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2018, o 13:46

Re: Plush Abonament

Post autor: Wyder90 »

Ewa_Plus pisze:Wyder90
- czy 9 marca, to nie jest czasem datą rozpatrzenia reklamacji?
Bo to nie jest jednoznaczne z tym, że tego dnia na konto wejdzie korekta.
Nie wiem jaka jest data rozpatrzenia reklamacji ponieważ nigdzie to nie pisze. Na piśmie jakie otrzymałem jest napisane "Warszawa , 9 marca 2018 r. " więc stwierdziłem, że to jest data z którą reklamacja wchodzi w życie...
Czy mogę gdzieś sprawdzić kiedy reklamacja zostanie uwzględniona ?
Oraz czy pomimo reklamacji będę musiał zapłacić obecną fakturę + 25 zł za wymianę karty sim?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plush Abonament

Post autor: Ewa_Plus »

Wyder90,
- Dep. Reklamacji nie wystawia faktur korygujących, zleca to Windykacjom. Dlatego mogło się to trochę przesunąć w czasie. Najlepiej jeśli napiszesz w tej sprawie na bok@plus.pl
Co samej f-ry, to możesz ja opłacić pomniejszając wartość o 25 zł :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ