Wymiana karty SIM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
dlpl
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:33

Re: Wymiana karty SIM

Post autor: dlpl »

Jeżeli przy przedłużaniu umowy zgłosiłbyś pracownikowi, że nie działa Ci karta SIM to z pewnością zaproponowałby Ci wymianę.
Miałem taki przypadek kilka miesięcy temu. Po kilku latach karta SIM padła. Zaproponowano mi przedłużenie umowy i z tej okazji bezpłatną wymianę karty sim. Niestety umowę "system" przyjął, a bezpłatnej wymiany katy SIM już nie. Czasu na rozpatrywanie reklamacji nie miałem bo potrzebowałem mieć aktywny numer więc skończyło się na anulowaniu przedłużenia umowy i płatnej wymianie SIM no i kilku nerwowych wizytach w salonie :/
Reklamowałem oczywiście to, że musiałem zapłacić za kartę sim. Oczywiście reklamacja została rozpatrzona negatywnie.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Wymiana karty SIM

Post autor: Dominik_Plus »

dlpl pisze:Czasu na rozpatrywanie reklamacji nie miałem bo potrzebowałem mieć aktywny numer więc skończyło się na anulowaniu przedłużenia umowy i płatnej wymianie SIM no i kilku nerwowych wizytach w salonie :/
Reklamowałem oczywiście to, że musiałem zapłacić za kartę sim. Oczywiście reklamacja została rozpatrzona negatywnie.
Z tym odrzuceniem bezpłatnej wymiany karty SIM to musiał być jakiś błąd.
Ale gdyby nie skończyło się na anulowaniu przedłużenia umowy to pewnie decyzja Departamentu Reklamacji byłaby inna. Wtedy przysługiwałaby Ci bezpłatna wymiana i opłata zostałaby najprawdopodobniej anulowana.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
mare43
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2014, o 12:43

Re: Wymiana karty SIM

Post autor: mare43 »

w zeszłym tygodniu wymieniłem kartę sim gdyż przestała działać.Nowa karta w swoim menu w dziale użytkowe ma tylko ks. telefoniczną? w starej był sejf. czy tak jest? czy ja może źle coś robię? w sejfie starej karty miałem różne ((tajne) sprawy, które utraciłem?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wymiana karty SIM

Post autor: Krzysiek_Plus »

mare43, karty będące obecnie w sprzedaży nie posiadają tej aplikacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Wymiana karty SIM

Post autor: poltergeist »

Podepne się pod temat. Czy w abonamencie wymiana wadliwej karty sim jest płatna, czy powinna być darmowa?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wymiana karty SIM

Post autor: Krzysiek_Plus »

Bezpłatna wymiana karty SIM przysługuje w przypadku:
- starych kart wyprodukowanych przed 2005 rokiem (na rok produkcji wskazuje trzecia i czwarta cyfra numeru seryjnego karty),
- przedłużenia umowy, (90dni)
- nowej umowy gdy karta jest uszkodzona lub wymagana jest wymiana na kartę microSIM. (7dni)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ