Naliczanie GPRS pomimo nie korzystania !

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mati55
PlusManiak
Posty: 61
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:21

Naliczanie GPRS pomimo nie korzystania !

Post autor: mati55 »

Witam,
od dłuższego czasu mam problem z niesłusznym naliczaniem opłat za GPRS.

W poprzednich miesiącach odpuściłem sprawę ponieważ były to kwoty ok. 2-10 zł. W tym miesiącu rozliczeniowym (okres od 25-12-2012 do dnia dzisiejszego) naliczyło już 23,68 zł. Jestem pewien, że nie korzystał nikt z telefonu na którym jest dany abonament, ani ja sam nie uruchamiałem żadnych aplikacji, które mogłyby naliczać jakieś oplaty związane z GPRS.

Niestety nie mogę zobaczyć bieżącego wykazu z powodu takiego błędu:
Informacje są chwilowo niedostępne (błąd ref-2060417). Spróbuj za chwilę.
Telefon to Nokia N85, nie jest to smartfon, nie ma tam aplikacji, które mogłyby wykonywać automatyczne aktualizacje.....

Mogę prosić o jakąś pomoc co w tym przypadku ?



Druga sprawa to sms-y...

Także naliczone już skromne 0,46zł ale jednak !
Moje pakiety przedstawiają się tak:

Obrazek

Jak widać dostępny jest jeszcze pakiet wymiennych minut na sms-y, więc także niesłusznie naliczona kwota..(?!)
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Naliczanie GPRS pomimo nie korzystania !

Post autor: Dominik_Plus »

Witaj mati55!

Obawiam się, ze jednak z jakiegoś powodu Twój telefon łączy się z Internetem, jeżeli masz naliczane takie opłaty. W przypadku twojego modelu może to być np. nawigacja. A dokładnie wspomaganie ustalania pozycji (aGPS). Podczas działania wykorzystuje to pakietową transmisję danych.

Ustawienia dla tej opcji znajdziesz w Menu > Narzędzia > Ustawienia > Ogólne > Pozycjonowanie.
Jeżeli tam nie uda Ci się wyłączyć tej funkcji to możesz całkowicie zablokować połączenie z Internetem poprzez wyłączenie usługi GPRS. Tutaj znajdziesz instrukcję jak to zrobić przez Plus online: LINK

A co do Twojej drugiej sprawy to niestety przez forum nie sprawdzę tego dokładnie.
Ale tak z doświadczenia obstawiałbym, że chodzi tu o SMS-y wysyłane na nr 2580. One są rozliczane poza abonamentem i każdy z nich kosztuje dodatkowo 0,23 zł netto. Dwa takie SMS-y dałyby właśnie 0,46 zł i tłumaczyłyby tą sytuację.

A od jak dawna masz ten błąd w Plus online?
Informacje są chwilowo niedostępne (błąd ref-2060417). Spróbuj za chwilę
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
mati55
PlusManiak
Posty: 61
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:21

Re: Naliczanie GPRS pomimo nie korzystania !

Post autor: mati55 »

Ok. Sprawa sms-ów rozwiązana, bo faktycznie wysyłałem dwa pod 2580 - myślałem ze jest to bezpłatne. :)

Sprawa GPRS, pozycjonowanie jest wyłączone, więc niemożliwe, że pobierało dane...Nawigacja w tym okresie rozliczeniowym nie była jeszcze używana co więcej...w jej ustawieniach tak samo połączenie z internetem jest wyłaczone... :roll:
mati55
PlusManiak
Posty: 61
Rejestracja: 3 sty 2013, o 16:21

Re: Naliczanie GPRS pomimo nie korzystania !

Post autor: mati55 »

Kolejne już naliczenie GPRS!

Dziś jest to już: GPRS 30,08 zł !!!


KPINY PO PROSTU KPINY !
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Naliczanie GPRS pomimo nie korzystania !

Post autor: Dominik_Plus »

mati55, to oznacza, że Twój telefon łączy sie z Internetem z jakiegoś innego powodu.

Jeżeli nie korzystasz z pakietowej transmisji danych to wyłącz ją przez Plus online tak jak napisałem w poprzednim poście: LINK
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Naliczanie GPRS pomimo nie korzystania !

Post autor: Jrv »

Tylko, że Nokia N85 to JEST smartfon, pracuje na systemie Symbian. Widocznie zaczął się aktualizować i stąd problemy. Poszukaj w instrukcji jak wyłączyć dane pakietowe lub zrób jak radzi Dominik_Plus.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ