Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: rado »

Chciałbym przedłużyć umowę abonamentową i skorzystać z promocji Avocado "50% na konto" - zwrot za 50% abonamentu przez 6 miesięcy. Konto Avocado mam już rok, założyłem je podpisując wtedy aneks do umowy na 12 miesięcy. Włączyłem promocję "50% na konto", ale po kilku dniach wyłączyłem ją, aby skorzystać z innej - "Bonus z karty" (wykluczają się wzajemnie, a "Bonus..." był dla mnie lepszy). De facto nie skorzystałem więc z promocji "50% na konto" - nie została naliczona żadna premia, bo wyłączyłem ją zanim zaczął się okres rozliczeniowy, od którego miała działać. Czy mogę skorzystać z tej promocji podpisując kolejny aneks na 12 lub 24 miesiące? Oczywiście po wcześniejszym wyłączeniu prom. "Bonus z karty".
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: Dominik_Plus »

rado, sprawdzę to i dam znać.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: Jrv »

Z tego co pamiętam to nie. Bonus 50% na konto przysługuje dla klientów OTWIERAJĄCYCH rachunek do 30 dni od przedłużenia/aktywacji umowy w Plusie. Dla wcześniej otwartych rachunków dostępna jest jedynie opcja 2% z karty.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: Dominik_Plus »

rado, jest tak jak napisał Jrv - niestety nie ma możliwości uruchomienia promocji "50% na konto" po raz drugi. :-(
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: rado »

Dziękuję za odpowiedź. Niestety znów interpretacja na niekorzyść abonenta - przecież z promocji nie skorzystałem.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: Jrv »

Nie chodzi o interpretacje tylko dosłowny zapis z regulaminu tej usługi. Regulaminy z którym zapoznałeś się przy zawieraniu umowy i świadomie z bonusu 50% zrezygnowałeś...
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: rado »

Nie chodzi o interpretacje tylko dosłowny zapis z regulaminu tej usługi. Regulaminy z którym zapoznałeś się przy zawieraniu umowy i świadomie z bonusu 50% zrezygnowałeś...
Konsultant, u którego przedłużałem umowę poinformował mnie, że promocję można włączyć przy każdym podpisywaniu aneksu do umowy, więc jeśli z niej zrezygnuję, to mogę włączyć za rok. Widocznie kierował się tym punktem regulaminu:

4. W Promocji może wziąd udział osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności
prawnych, podpisująca umowę Pakietu Avocado, ktora w ciągu 30 dni poprzedzających dzień
przystąpienia do Promocji:

a. zawarła pisemną umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci Plus (z
wyjątkiem umowy zawartej w ramach oferty „Plus Internet CDMA” oraz „Prefiks
1069”) lub podpisała aneks do takiej umowy określający czas oznaczony umowy o
świadczenie usług telekomunikacyjnych na okres min. 12 miesięcy,
lub
b. zawarła pisemną umowę o udział w promocji typu Plus Mix lub zawarła aneks do
takiej umowy z Polkomtel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 3, 02-676
Warszawa, spółka zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru
Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000419430, NIP
527-10-37-727, Regon 011307968, kapitał zakładowy 2.050.000.000 PLN (w pełni
wpłacony) („Polkomtel”). Szczegółowe informacje dotyczące powyższych ofert
telekomunikacyjnych, dostępne są w placówkach Polkomtel.


Sam nie miałem szans na zapoznanie się z regulaminem, dopiero w domu mogłem go ściągnąć z internetu - taka była procedura. Zwróć też uwagę na ostatnie zdanie cytatu powyżej!

Niestety jest też punkt inny, trochę dalej:

10. Uczestnikiem promocji (zwany dalej „Uczestnikiem Promocji”) staje się osoba spełniająca warunki wskazane w pkt 4, która:
a. przystępując do promocji zawarła jednocześnie z Bankiem umowę o Pakiet Avocado w punkcie sprzedaży Polkomtel oraz posiada Pakiet Avocado przez kolejne 12 miesięcy od daty zawarcia umowy,

Wynika z tego więc, że z promocji można skorzystać tylko raz i to tylko w momencie zakładania rachunku bankowego! Tego konsultant niestety nie wiedział. Ale z tego, co pamiętam, jakiś przepis prawny stanowi, że jeśli regulamin zawiera niejasności, interpretuje się je na korzyść klienta. Tu niejasność polega na rozbiciu (po co??) warunków udziału w promocji na 2 części i ukryciu jednej bardzo ważnej informacji w innym miejscu, niż podstawowa informacja.

Morał z tego taki, że należy żądać drukowania wszystkiego na miejscu i dokładnego czytania. Przeczytałem dokładnie umowę (zawsze tak robię), co do promocji nie spodziewałem się niespodzianek i zaufałem wiedzy pracownika Plusa.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: Dominik_Plus »

rado, najistotniejszy fragment w pkt. 4:
4. W Promocji może wziąć udział osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności
prawnych, podpisująca umowę Pakietu Avocado, ktora w ciągu 30 dni poprzedzających dzień
przystąpienia do Promocji:
:-(
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: rado »

Ano tak, rzeczywiście przeoczyłem znaczenie tego fragmentu. Marna pociecha, ale doświadczony pracownik Plusa też tego nie zauważył :P Dla Was sugestia, aby wszystkie regulaminy drukować klientowi na miejscu, a nie odsyłać do internetu.
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: rado »

Dominiku, jednak Plusik powinien się zaczerwienić - i to mocno!
Coś mi nie dawało spokoju, a że jestem dociekliwy, znalazłem na dysku wspomniany regulamin z grudnia 2011, czyli obowiązujący w momencie podpisywania przeze mnie umowy Avocado i aneksu w Plusie.
Wklejam newralgiczne fragmenty - jakże inaczej brzmią!
[przepraszam za literówki - tak się wkleja z pdf-a, coś jest nie tak z kodowaniem polskich fontów na forum]

12/2011
4. W Promocji może wziąć udział osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, będąca posiadaczem Pakietu Avocado, która w ciągu 30 dni poprzedzających dzień przystąpienia do Promocji zawarła z Polkomtel S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa,

12/2012
4. W Promocji może wziąd udział osoba fizyczna posiadająca pełną zdolnośd do czynności prawnych, podpisująca umowę Pakietu Avocado, ktora w ciągu 30 dni poprzedzających dzieo przystąpienia do Promocji:

12/2011
10. Uczestnikiem promocji (zwany dalej „Uczestnikiem Promocji”) staje się osoba spełniająca warunki wskazane w pkt 4, która:
a) zawarła z Bankiem umowę o Pakiet Avocado w punkcie sprzedaży Polkomtel oraz posiada Pakiet Avocado przez kolejne 12 miesięcy,

12/2012
10. Uczestnikiem promocji (zwany dalej „Uczestnikiem Promocji”) staje się osoba spełniająca warunki wskazane w pkt 4, która:
a. przystępując do promocji zawarła jednocześnie z Bankiem umowę o Pakiet Avocado w punkcie sprzedaży Polkomtel oraz posiada Pakiet Avocado przez kolejne 12 miesięcy od daty zawarcia umowy,

Zawierałem umowę na warunkach starego regulaminu, więc to on mnie obowiązuje.
Oczywiście o zmianach uczestnicy nie zostali poinformowani, taki nowy standard Plusa :(

Szczerze mówiąc, to już nie pierwszy numer Plusa z umowami. Jakieś 10 lat temu zawarłem umowę przez internet - aneks na 2 lata z Nokią 9210i. Na szczęście swoim zwyczajem rzuciłem okiem na treść umowy, trochę pobieżnie, bo kurier przebierał nogami. Już nawet podpisałem ją i warunki promocji i w ostatniej chwili zauważyłem dodany zapis, którego nie było w warunkach wydrukowanych ze strony Plusa!! Przez tę "małą" zmianę straciłbym naprawdę dużą kwotę... Lekko zszokowany otwarłem stronę Plusa i regulamin, który okazał się taki, jaki wydrukowałem. A więc kurier dostarczył do podpisu zmieniony regulamin, bez żadnej wcześniejszej informacji ze strony sklepu Plusa!! Pokazałem mu oryginał na www, ale on stwierdził, że muszę podpisać wersję, którą przywiózł, nic dziwnego zresztą. Anulowaliśmy dokumenty, złożyłem reklamację. Oczywiście nie została uznana, stwierdzono, że na stronie była błędna wersja. A ta "błędna" wersja wisiała jeszcze z tydzień albo dłużej, nim została podmieniona na "prawidłową". Wielka żenada, machnąłem ręką, choć powinienem iść do sądu - sprawa oczywista, do wygrania. Niestety duże firmy wykorzystują długie i żmudne procedury sądowe i często oszukują klientów zakładając, że nie będą dochodzić swych praw. Mimo tego przez te prawie 16 lat miałem dobre zdanie o Plusie, ale widzę, że jest coraz gorzej. Dobre zdanie pozostało o stronie technicznej i miłej obsłudze w Salonie w Krakowie. Przyjdzie się pożegnać, zostanie mi rzadko używany Simplus, a z abonamentem może kiedyś wrócę - zależy od oferty. Obecna jest zbyt słaba i to główny powód rezygnacji, choć bardzo niewiele brakło do satysfakcji. Regulaminowe kombinacje tylko przelały czarę goryczy.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: Dominik_Plus »

rado, tu nie ma regulaminowych kombinacji... Po prostu zmieniły się warunki oferty, co jest rzeczą naturalną. W 2011 r był zapis "będąca posiadaczem Pakietu Avocado" a w 2012 pojawiła się nowa odsłona tej promocji gdzie warunki były inne. Obowiązujący jest regulamin aktualny w dniu, w którym chcesz skorzystać z danej promocji.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
rado
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2013, o 18:37

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: rado »

Po prostu zmieniły się warunki oferty, co jest rzeczą naturalną. W 2011 r był zapis "będąca posiadaczem Pakietu Avocado" a w 2012 pojawiła się nowa odsłona tej promocji gdzie warunki były inne. Obowiązujący jest regulamin aktualny w dniu, w którym chcesz skorzystać z danej promocji.
Z moich obserwacji wynika, że naturalne w Plusie jest niestety psucie wielu dobrych ofert - czy to stałych, czy promocyjnych. Zresztą w innych sieciach jest pod tym względem tak samo. Gdy zostanie wprowadzona atrakcyjna dla klientów oferta, to po jakimś czasie potrafi zniknąć, albo zostać zmieniona na niekorzyść. Nikogo nie obchodzi, że klienci planują wydatki przez odpowiedni wybór taryfy i usług dodatkowych, a niekoniecznie mają czas i ochotę na ciągłe śledzenie zmian i pilnowanie, żeby nie dać się naciągnąć.
Co do słowa "kombinacje", które użyłem: w tym przypadku rzeczywiście niesłusznie - przeoczyłem, że promocja jest ważna do 31.12.2012 (a nie "do odwołania z 2-tygodniowym wyprzedzeniem" jak "2% z karty" - to mnie zmyliło) i "Bank zastrzega sobie prawo do przedłużenia promocji". Trudno było przypuszczać, że przedłuży ją na gorszych warunkach, wszak obie te promocje to sztandarowe i szeroko reklamowane bonusy w Avocado. Poza tym miałem z niej skorzystać właśnie między Świętami a Sylwestrem, ale nie otrzymałem jak co roku dobrej oferty na abonament.
W dalszym ciągu uważam, że przedłużając promocję na zmienionych warunkach, Bank lub/i Plus powinni poinformować o tym klientów.
Obowiązujący jest regulamin aktualny w dniu, w którym chcesz skorzystać z danej promocji.
Co do przypadku sprzed lat - mimo, że warunki promocji widniały na stronie jeszcze sporo dni po moim zamówieniu, to Plus stwierdził, że nie mogę z nich skorzystać, bo Plus się pomylił (sic!), reklamacja i odwołanie nic nie dały - wolno im się pomylić i koniec, a obowiązujące są warunki przywiezione przez kuriera. Idealnym podsumowaniem jest scena w szatni z "Misia": Tym podaje numerek, ale na haczyku nie ma płaszcza. Gdy próbuje protestować, szatniarz zabiera mu numerek i mówi: "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?!".
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Avocado - włączenie promocji "50% na konto"

Post autor: Dominik_Plus »

rado, dzięki za opisanie jak to wygląda z Twojej perspektywy. Mogę Ci tylko zagwarantować, że naprawdę nie staramy się Cię oszukać - bo tak niestety odbieram niektóre Twoje posty. :-(

Rozumiem też to, że od nas, jako swojego operatora oczekujesz "więcej". Dlatego też zawsze staramy się dać od siebie jak najwięcej. Ale np. w tym przypadku promocja należy do banku.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
ODPOWIEDZ