Problem z transmija GPRS

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Myspa3
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:10

Problem z transmija GPRS

Post autor: Myspa3 »

Witam. Mam problem, który próbuje wyjaśnić już od dłuższego czasu, lecz niestety z BOK połączyć się nie mogę. Nie wiem czy nie reagują na moje próby połączeń czy może telefony mają wyciszone.
Na początku listopada przedłużyłem z Wami umowę. Wprawdzie miała wejść w życie już od następnego dnia czyli od nowego okresu rozliczeniowego ale oczywiście tak się nie stało. (w prawdzie w umowie jest wzmianka, że Polkomtel ma na to czas do 7 dni, lecz pracownik zapewnił mnie,że najczęściej aktywacja następuje w przeciągu 24 godzin i już od następnego dnia mogę się cieszyć nową taryfą). Tak się jednak nie stało, więc musiałem czekać kolejny, cały miesiąc na nowe warunki. Na ten czas, poprosiłem by wyłączono mi pakietową transmisję danych by przypadkowo nie narazić się na gigantyczny rachunek. Tak też się stało. Pod koniec grudnia w życie weszła nowa taryfa, z pakietem internetowym. Chcąc cieszyć się mobilnym internetem, za pośrednictwem osobistego konta na plus online włączyłem transmisję danych GPRS. Jednak telefon nie łączy się z internetem. Żaden z wysoko wykwalifikowanego personelu w punktach sprzedaży nie potrafi rozwiązać problemu, jedyne co regularnie słyszę to "Proszę zadzwonić do BOK, my nie wiemy". Telefon to samsung Galaxy SIII.
Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Odp: Problem z transmija GPRS

Post autor: luki »

Jak się zalogujesz do Plus Online i klikniesz - Usługi, to pakietową transmisję danych masz zaznaczoną zieloną kropką? Po włączeniu usługi wyłączałeś telefon? W telefonie w ustawieniach, komunikacji, w sieci komórkowe masz zaznaczone -Transmisja danych po sieci?

Wysłane z mojego GT-P7320
Myspa3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:10

Re: Problem z transmija GPRS

Post autor: Myspa3 »

Tak, zaznaczone zieloną kropką;) Telefon również był restartowany;)
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z transmija GPRS

Post autor: Jrv »

Myspa3 pisze:Witam. Mam problem, który próbuje wyjaśnić już od dłuższego czasu, lecz niestety z BOK połączyć się nie mogę. Nie wiem czy nie reagują na moje próby połączeń czy może telefony mają wyciszone.
:lol:

Ważne są odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez luki.
Czyli czy włączona jest transmisja danych? Czy masz w punktach dostępowych aktywny profil plus lub internet? Czy próbowałeś sprawdzić - bądź w punkcie czy to robiono - kartę sim w innym sprawdzonym telefonie?
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ