Przedłużenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
MarcinJ
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 paź 2012, o 15:11

Czy jest możliwośc negocjacji abonamentu ?

Post autor: MarcinJ »

Witam
Kończy mi się teraz umowa z Plusem. Ponieważ w ciągu ostatniego roku Plus wykazał się totalnym brakiem szacunku do mnie chce odejść z tej sieci. Musiałem np płacić przez pół roku abonament za usługę której Plus nie świadczył z własnej winy i nie chciał rozwiązać umowy bo "po naszej stronie jest wszystko dobrze". Ale jak Plusa wyprostował Urząd Komunikacji Elektronicznej to się nagle dało rozwiązać umowę. Ponadto było jeszcze kilka innych problemów z Plusem.
Chce przejść do innej sieci i już mam fajne oferty. Chce jednak dać Plus-owi ostatnią szansę (ze sentymenty jestem u nich 14 lat, ani jednego opóźnienia w płaceniu abonamentu!). Interesuje mnie abonament na firmę (ponoć może być z oferty indywidualnej) ok 80 netto z małym pakietem internetu i telefon HTC One X+ . Czy można negocjować cenę telefony ? Jeśli zaproponują dobrą cenę zostaje w Plusie w przeciwnym wypadku przenoszę nr do innej sieci.
Wówczas kilka moich znajomych również się przenosi bo będziemy mogli mieć do siebie z darmo rozmowy i mms :)
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Dominik_Plus »

MarcinJ, cieszymy się, że jesteś naszym Klientem od tylu lat i naprawdę zależy nam żebyś z nami został. Ale na temat tego telefonu pisaliśmy już kilka postów wcześniej:
Dominik_Plus pisze:
MarcinJ pisze:Witam
Kończy mi się umowa i chciałem wziąć nowy abonament z telefonem HTC One X+.
Zadzwoniłem do biura obsługi a pani mówi, że nie mają tego telefonu i już go nie będą mieli.
Obdzwoniłem kilka salonów i w 90% przypadków słyszałem, że telefonu obecnie nie ma ale mogę go zamówić.
Czy ktoś wie jak to jest ? W salonie mogą go załatwić a centrala nie ?
Punkty mają swoje magazyny a konsultanci DOK mają swój. Możliwe jest, że pracownicy punktów mogą pozyskać egzemplarze, które zostały jeszcze z poprzednich dostaw.
W tej sprawie najlepiej gdybyś rozmawiał już bezpośrednio ze sprzedawcą.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
MarcinJ
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 4 paź 2012, o 15:11

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: MarcinJ »

Z jakim sprzedawcą? W salonie nic nie mogą, zresztą tak jak na infolinii.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: HTC w abonamencie

Post autor: Dominik_Plus »

MarcinJ pisze:Obdzwoniłem kilka salonów i w 90% przypadków słyszałem, że telefonu obecnie nie ma ale mogę go zamówić.
Ze sprzedawcą, który zadeklarował, że może jeszcze uzyskać ten model.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
MarcinJ
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 4 paź 2012, o 15:11

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: MarcinJ »

Dobrze, tylko mów że nie może zmienić oferty, bo to może tylko centrala.
I co z tego że załatwi telefon, jak nie może obniżyć na niego ceny.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Dominik_Plus »

W tej sytuacji mogę Ci jedynie zaproponować ofertę bez telefonu lub rozważenie innego modelu telefonu.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
MarcinJ
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 4 paź 2012, o 15:11

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: MarcinJ »

Szczerze mówiąc, zależało mi na telefonie. To było jedyne co mnie jeszcze przekonywało do Plusa.
Kolejne problemy z Plusem, od dwóch tygodni znacznie pogorszył się zasięg Plus-a w mojej okolicy.
Sprawdzone na kilku telefonach. Nie można prowadzić rozmów wewnątrz budynku. Przez 9 lat było super aż do chwili obecnej. Zgłoszona jest reklamacja. Teraz już mnie nic nie przekonuje do pozostania w tej sieci.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Dominik_Plus »

Jak sam widzisz ten konkrety model już jest u nas praktycznie niedostępny. :-( Mamy za to bardzo duży wybór innych telefonów i na pewno znalazłbyś dla siebie coś o zbliżonych parametrach.

W sprawie zasięgu zapraszam Cię do odpowiedniego wątku.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
majeranek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2013, o 19:18

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: majeranek »

Witam.

Z racji tego, że ojcu kończy się umowa w kwietniu i może ją już przedłużyć byliśmy dzisiaj w plusie zobaczyć ofertę.
Muszę przyznać jestem niemiło zaskoczony. Ojciec ma umowę na firmę. Przyznam szczerze nie bardzo wiem, kiedy patrzeć na necie na ofertę dla firm czy dla osób indywidualnych, bo z tego co się orientuję w salonie przedstawiona nam została oferta dla klientów indywidualnych.

Najbardziej dla mnie okazała się cena niektórych telefonów. Dla przykładu:
Samsung Galaxy SII i9100 w ofercie Rozmowna2 (tak mam napisane na kartce) 59,90zł kosztuje 1699,00zł, a w sklepie internetowym (nie tym z plusa) telefon można kupić za 1199,00zł

To teraz niech mi ktoś powie, co to za interes?! Jakim cudem telefon do którego muszę podpisać dwuletni cyrograf kosztuje więcej, o bagatela 500zł, niż ten sam telefon bez aktywacji i bez simlocka kupiony w sklepie?

Przyznam szczerze zdębiałem z leksza po zobaczeniu tej oferty, szczególnie, że jakieś 2 tygodnie temu była promocja na ten telefon i w abonamencie 79,99zł dla firm kosztował on 1zł.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś wyjaśnił mi to zjawisko, skąd takie, a nie inne ceny i jakimi cenami sugerować się na stronie plusa?

Pozdrawiam.
mitek

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: mitek »

To taki chwyt cenowy bądz błąd w sklepie internetowym. Sam to doświadczam jako klient, na forach pisałem dziś często to niektóre osoby stanowczo twierdzą przenosiny z sieci do sieci. Od wczoraj jest wyprzedarz telefonów w orange.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Dominik_Plus »

majeranek, w tej sytuacji mogę Ci zaproponować dwa alternatywne rozwiązania - oferta z innym modelem aparatu lub oferta bez telefonu.

Ewentualnie zapytaj w punkcie o cenę tego modelu w wyższej taryfie - np. Rozmowna dla Firm 75. Może się okazać korzystniejsza.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
majeranek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2013, o 19:18

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: majeranek »

To jeszcze mam takie pytania.

Czy gdzieś można na stronie plusa dotrzeć do tabel z cenami telefonów i rodzajem oferty, przyznam szczerze dużo łatwiej szukać w ten sposób niż w sklepie internetowym.

Czemu jak w sklepie internetowym wybiorę opcję: "Rozmowna dla Firm z Internetem na Próbę w Sklepie Internetowym"
Nie ma opcji "Rozmowna dla firm 75"?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Dominik_Plus »

Na stronie internetowej nie ma cennika telefonów dla przedłużenia umowy. Informacje takie możesz uzyskać telefonicznie, w punkcie/salonie Plusa lub w sklepie internetowym.

I co do sklepu - tam gdzie patrzysz to jest sklep dla nowych aktywacji. Przedłużenie umowy jest możliwe na: http://www.plus.pl/przedluz
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
MarcinJ
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 4 paź 2012, o 15:11

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: MarcinJ »

Witam
Nawiązując do naszej wcześniejszej rozmowy wstrzymałem się z wypowiedzeniem umowy (do poniedziałku 11.2.2013).
Interesuje mnie abonament dla firm, ok 100 brutto, poniewaz nie ma w Plusie HTC One X+ na którego jest promocja :mrgreen: w związków z powyższym zmieniłem telefon na Samsung S III.
Co możecie Państwo zaproponować ?
W T-mobile HTC One X mam za 100 zł brutto, w Orange 120zl brutto w abonamencie nie przekraczającym 110 zł brutto
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Krzysiek_Plus »

MarcinJ jeśłl chodzi o przedłużenie umowy to proszę zostaw kontakt do siebie na stronie

Ale rówież proszę o twoją odp w temacie: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=33& ... 116#p51116
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ