Przedłużenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bquote
PlusManiak
Posty: 69
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 12:34

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: bquote »

1pietrek1 pisze:Basia_Plus tak samo jak po 16.05.2016 r. też nie było takich ofert, była zablokowana możliwość przedłużenia z telefonem, a jednak 20.05.2016 r. udało mi się przedłużyć przez stronę www. Więc jak to wytłumaczyć?
Mogłeś mieć taki przypadek, też miałem go kilka razy ale wtedy akurat Plus robił poprawki w sklepie i możliwe, ze przepuściło. Ja jednak zrezygnowałem bo obawiałem się, że rabaty zabiorą. Teraz bardziej się zabezpieczyli więc już nie ma takich przypadków.
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: 1pietrek1 »

Tylko, że nie ma takiej podstawy. Zgodnie z regulaminem Smart Dom z maja 2014 r. utrata korzyści następuje w przypadku rozwiązania umów lub obniżenia wartości abonamentu. Nie jest napisane nic o ofertach z jakich należy korzystać.
bquote
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 12:34

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: bquote »

1pietrek1 pisze:Tylko, że nie ma takiej podstawy. Zgodnie z regulaminem Smart Dom z maja 2014 r. utrata korzyści następuje w przypadku rozwiązania umów lub obniżenia wartości abonamentu. Nie jest napisane nic o ofertach z jakich należy korzystać.
Plus wszystko może ;)
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: 1pietrek1 »

To niech poda podstawę na jakiej nie można przedłużyć umowy ze sprzętem na podstawie Regulaminu Smart Dom z maja 2014 r.
bquote
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 12:34

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: bquote »

1pietrek1 pisze:To niech poda podstawę na jakiej nie można przedłużyć umowy ze sprzętem na podstawie Regulaminu Smart Dom z maja 2014 r.
Z tego co wiem to regulamin jest ten sam dla wszystkich użytkowników, Ostatnio był zmieniany, ale gdzieś mają powoływanie się na te punkty czy regulaminy z dnia podpisania umowy. Ten program miał naściągać ludzi żeby polepszyć statystyki a teraz jest jak widać "dostałeś, to siedzi cicho".
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: 1pietrek1 »

Obowiązuje regulamin z dnia przystąpienia do programu Smart Dom i on się nie zmienia.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

marcinosu002 ,
marcinosu002 pisze:A kiedy będzie możliwość przedłużenia umowy na normalnych warunkach? Tj. telefon bez rat.
na tę chwilę nie mamy informacji o jakichkolwiek zmianach.

1pietrek1 ,

w dalszym ciągu obowiązuje Cię regulamin Programu smartDOM z momentu, w którym do niego przystąpiłeś.
W tej chwili osoby przedłużające umowy w ramach Programu korzystają z obecnie dostępnych promocji, o czym pisaliśmy we wcześniejszych postach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: 1pietrek1 »

Basia_Plus czyli jeżeli jakimś cudem udało mi się przedłużyć z telefonem bez rat i wysokość abonamentu jest wyższa to zachowam rabaty na 2 usługę 50% i na trzecią -48,90 zł.?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

1pietrek1,
1pietrek1 pisze:jeżeli jakimś cudem udało mi się przedłużyć z telefonem bez rat i wysokość abonamentu jest wyższa to zachowam rabaty na 2 usługę 50% i na trzecią -48,90 zł.?
tak. W opisanym przez Ciebie przypadku rabat powinien zostać zachowany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Migotka8923
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 22 sie 2013, o 23:46

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Migotka8923 »

Jak to jest z telefonem na raty w ogole. Placac za abonament powiedzmy te 69zl z efaktura 59zl to przy dobraniu telefonu doplacamy na start do niego a pozniej dodatkowo doplacamy jeszcze przez cala umowe do abonamentu jakas kwote w ratach za telefon???

Wysłane z mojego GT-S7582 przy użyciu Tapatalka
bquote
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 12:34

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: bquote »

Migotka8923 pisze:Jak to jest z telefonem na raty w ogole. Placac za abonament powiedzmy te 69zl z efaktura 59zl to przy dobraniu telefonu doplacamy na start do niego a pozniej dodatkowo doplacamy jeszcze przez cala umowe do abonamentu jakas kwote w ratach za telefon???

Wysłane z mojego GT-S7582 przy użyciu Tapatalka
Jeśli masz SmartDom to tak, dostaniesz tylko na raty. Ale szczerze lepiej kupić telefon w sklepie z elektroniką, dlaczego?
1. O wiele niższe ceny, lepsze opcje finansowania. Możliwość ubezpieczenia sprzętu.
2. Brandowane telefony przez Plusa = dłuższe oczekiwanie na aktualizacje.

W Plusie biorąc telefon w SmartDom, przepłacasz. Wysokość abonamentu nie obniża ceny początkowej telefonu, cena jest zawsze stała, wyższa od sugerowanej ceny dystrybutora. Umowę masz na 2 lata a raty możesz rozbić nawet na 48 rat, czyli jesteś związany/a z Plusem na baaardzo długo.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

Migotka8923,
Migotka8923 pisze:Jak to jest z telefonem na raty w ogole.
cena telefonu jest rozłożona na 24, 36 lub 48 rat w zależności od wybranej ich ilości przy podpisywaniu umowy.
Wysokość raty jest podana w harmonogramie opłat za sprzęt, który otrzymujesz przy zawarciu kontraktu lub z pierwszym rachunkiem za usługę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Migotka8923
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 22 sie 2013, o 23:46

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Migotka8923 »

Ja uwazam ze to zalezy od konkretnego modelu telefonu. Jezeli telefon wziety w sieci bedzie moze tylko pare zl drozszy to sie nie oplaca brac oddzielnie. Nie kazdy ma fundusze zeby kupic tel za gotowke bez rat a jak juz ktos bierze telefon w ratach w sklepie z elektronika to czesto narzucaja dodatkowe koszty ubezpieczenia tych rat w banku. Chodzi mi o abonament wziety nie w smart dom tylko dla indywidualnego klienta oddzielnie od internetu czy tv.

Wysłane z mojego GT-S7582 przy użyciu Tapatalka
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: marcinosu002 »

Basia_Plus pisze:Migotka8923,
Migotka8923 pisze:Jak to jest z telefonem na raty w ogole.
cena telefonu jest rozłożona na 24, 36 lub 48 rat w zależności od wybranej ich ilości przy podpisywaniu umowy.
Wysokość raty jest podana w harmonogramie opłat za sprzęt, który otrzymujesz przy zawarciu kontraktu lub z pierwszym rachunkiem za usługę.
No i to jest doliczane do abonamentu wyjątkowo niekorzystny tryb (nie będę używał mocniejszych słów)
płacić za tylko za SIM 50 zł to jest paranoja + raty, plus się robił naprawdę firmą która tylko chce wydoić ile się da.
Ruben
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 3 lip 2014, o 08:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ruben »

Zmiany warunków skrajnie niekorzystne dla abonentów.
Jestem po kontakcie z DUK i to co mi przedstawiono, to w żaden sposób nie przystaje do realiów rynkowych.
Jeżeli już decyduję się wiązać z operatorem trzema usługami na 2 lata, to naturalnym jest, że chcę mieć z tego korzyści. Dzisiaj sprawa wygląda tak, że po rabacie 50% abonament "tylko SIM" kosztuje 50pln! Obecnie w ofertach na kartę można te usługi kupić za 25-30pln.
Nawet w przypadku rozbicia smartdomu, to chcąc przedłużyć umowę ze sprzętem jest tylko wariant ratalny.
Decyzję już podjąłem, zmieniam operatora, bo nie lubię dużo przepłacać.
ODPOWIEDZ