Przedłużenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pawel_exe
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:40

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: pawel_exe »

Ruben kiedy mogę wypowiedzieć numer który mam do 22 września 2016 r., mam taką samą ofertę co Ty, czyli bardzo bardzo mierną?
mekong
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2013, o 16:16

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: mekong »

Ewa_Plus pisze:mekong,
- jeśli jest to dokładnie ta sama oferta (a nie inna, podobna), to nie powinno być żadnych niespodziewanych płatnych pakietów.
Poprosiłam już Dział Reklamacji o jak najszybsze zajęcie się Twoją sprawą.
Bardzo dziękuję za pomoc. Niemniej na wszelki wypadek dezaktywowałem już te pakiety. Myślę, że to tylko drobne nieporozumienie i wszystko się wyjaśni :-) .
Ruben
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 3 lip 2014, o 08:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ruben »

pawel_exe pisze:Ruben kiedy mogę wypowiedzieć numer który mam do 22 września 2016 r., mam taką samą ofertę co Ty, czyli bardzo bardzo mierną?
Tak naprawdę, to wypowiedzenie można złożyć teraz zaznaczając, że ze skutkiem na dzień zakończenia okresu zastrzeżonego w umowie. Niestety Plus jest kolejny raz "wyjątkowy" i salony nie chcą przyjmować takich wypowiedzeń twierdząc, że będzie naliczona kara.
Dlatego też żeby uniknąć boksowania się z Plusem, wypowiedzenie należy złożyć w przedostatnim okresie rozliczeniowym np. jeżeli okres rozliczeniowy masz 4 dnia miesiąca, to wypowiedzenie powinieneś złożyć między 5 lipca a 4 sierpnia i umowa wygaśnie 22 września. W wypowiedzeniu powinieneś zaznaczyć, że po rozwiązaniu umowy numer ma przejść do systemu "na kartę"-prepaid, żeby nie stracić numeru. Jeżeli chcesz przenieść do innego operatora, to wszystkie formalności załatwi za Ciebie nowy operator.
pawel_exe
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:40

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: pawel_exe »

Dzięki za pomoc:) pozdrawiam
Migotka8923
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 22 sie 2013, o 23:46

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Migotka8923 »

marcinosu002 pisze:
Basia_Plus pisze:Migotka8923,
Migotka8923 pisze:Jak to jest z telefonem na raty w ogole.
cena telefonu jest rozłożona na 24, 36 lub 48 rat w zależności od wybranej ich ilości przy podpisywaniu umowy.
Wysokość raty jest podana w harmonogramie opłat za sprzęt, który otrzymujesz przy zawarciu kontraktu lub z pierwszym rachunkiem za usługę.
No i to jest doliczane do abonamentu wyjątkowo niekorzystny tryb (nie będę używał mocniejszych słów)
płacić za tylko za SIM 50 zł to jest paranoja + raty, plus się robił naprawdę firmą która tylko chce wydoić ile się da.
To trzeba siec zmienic ;)
w nju placisz za wszystko nielimitowane 29zl albo i mniej zaplacisz.

Widzisz mi nie przeszkadza zaplacic 69zl abo w tym oplata za telefon a przy e fakturze 59zl. Na start zaplace za telefon 129zl a przy abonamencie rozkladajac (abo wyjdzie mnie 39zl a telefon co miesiac te 20zl przez 24m albo 29zl za abo a 30zl za telefon a chce honora 5x) to taniej wyjdzie brac abonament z tym telefonem niz brac oddzielnie karte w jakiejs sieci i kupic tego honora np w euro w ratach... a ten telefon w euro kosztuje ponad tysiac zl. Wystarczy przekalkulowac :) Moze inne telefony bardziej sie oplaca kupic w sklepie ale akurat nie ten.

Wysłane z mojego GT-S7582 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ewa_Plus »

pawel_exe,
- w salonach też można złożyć takie wypowiedzenie ze skutkiem na koniec umowy, pracownik nie powinien Ci tego odmówić.

Ruben,
- przykro mi, że nie udało się dobrać oferty spełniającej Twoje oczekiwania :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ruben
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 3 lip 2014, o 08:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ruben »

Migotka8923 pisze: Widzisz mi nie przeszkadza zaplacic 69zl abo w tym oplata za telefon a przy e fakturze 59zl. Na start zaplace za telefon 129zl a przy abonamencie rozkladajac (abo wyjdzie mnie 39zl a telefon co miesiac te 20zl przez 24m albo 29zl za abo a 30zl za telefon a chce honora 5x) to taniej wyjdzie brac abonament z tym telefonem niz brac oddzielnie karte w jakiejs sieci i kupic tego honora np w euro w ratach... a ten telefon w euro kosztuje ponad tysiac zl. Wystarczy przekalkulowac :) Moze inne telefony bardziej sie oplaca kupic w sklepie ale akurat nie ten.
Nie każdemu proponują takie oferty, chociaż twoja też rarytasem nie jest. Jeszcze 2 tyg. temu można było uzyskać opłaty 12m-cyx29,90pln a kolejne 14m-cyx69,90pln i także przy jednorazowej opłacie za telefon. Czyli średnia za 26m-cy wyjdzie około 51pln/m-c.

Wczoraj przy abonamencie za 90pln zaproponowano mi: Honor 5X na 24raty po 48pln =1152pln. Zaakceptowałabyś takie warunki? :)
Generalnie ceny telefonów proponowano zbliżone do sklepowych a nawet wyższe.
Migotka8923
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 22 sie 2013, o 23:46

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Migotka8923 »

No to ja nie wiem co za oferte ci proponowali. Ja sprawdzalam przy przejsciu z mixa na abo przez strone internetowa plusa ze jest oferta przy abo za 69zl przez 24m z telefonem honor x5 za 129zl.. No i pewnie z e faktura pewnie abo by wyszedl 59zl.

W sumie przy przedluzeniu przez strone internetowa tez tyle kosztuje ten honor x5 przy abo za 69zl tylko umowa na 26m ale i tak w sumie sie oplqco brac jezeli uruchomi sie efakture. Wtedy abo wyniesie 59zl przez 26m.

Jezeli bym lepszej oferty nie dostala inna droga w plusie to raczej bym zrezygnowala z tej sieci a mysle i tak przejsc do innej i wziac abo.

Wysłane z mojego GT-S7582 przy użyciu Tapatalka
Ruben
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 3 lip 2014, o 08:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ruben »

@Migotka8923,
Ceny na stronie internetowej podane są już z uwzględnieniem e-faktury.
Dla mnie (posiadam smartdom) na stronie dostępne są wyłącznie oferty "bez telefonu".
Z DUK propozycja była taka, jaką przedstawiłem powyżej. Cóż, mają taką politykę i na to nic nie poradzimy, albo się godzimy albo zmieniamy operatora.
W takich sprawach nie kieruję się sentymentami czy lojalnością, tylko idę tam, gdzie mam korzystniejsze warunki i zadowalającą mnie jakość. Konkurencja całe szczęście istnieje i ma lepsze dla mnie warunki więc przechodzę.
Możliwe, że po zarejestrowaniu wypowiedzenia pojawią się nowe oferty ;)
pawel_exe
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:40

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: pawel_exe »

Wczoraj z ciekawości poszedłem do salonu Plus spytać jak wyglądała by propozycja na kolejne 2 lata. Pan zaproponował mi abonament 120 zł, pomniejszony o 50 % w ramach II umowy rabatowanej (koszt 60 zł) oraz 11 GB internetu. Była to oferta bez telefonu. Po wyjściu z salonu byłem bardzo zawiedziony, może ktoś z Was skorzysta z tej informacji negocjując swoją umowę :)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ewa_Plus »

pawel_exe,
- czy chciałbyś jeszcze raz porozmawiać z pracownikiem DUK?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawel_exe
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:40

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: pawel_exe »

Nie wiem czy jest sens rozmawiać z DUK, zacząłem się rozglądać u konkurencji i powiem, że postawili wysoko poprzeczkę.
babeth25
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2016, o 11:56

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: babeth25 »

Witam, powiem że pierwszy raz czuje się tak bardzo zawiedziona siecią Plus!!!!!
Jestem w sieci Plus ok 12 lat, polsat cyfrowy mam ok. 8 lat, wcześniej nie korzystałam z programu smart dom- i w tym roku po raz pierwszy skorzystałam i to chyba był największy błąd jaki popełniłam- trzeba mi było zrezygnować w ogóle z Polsatu cyfrowego!!! Gdybym wiedziała że jak włączę opcję smart dom, to jedyną możliwością będzie przedłużenie umowy na telefon z opcją tylko na raty bądz bez tel tylko sim, w życiu bym tego nie zrobiła! Trzeba będzie w końcu posłuchać z rad męża i całą rodzinką się z Plusa wypisać!!!!!
Z DUK kontaktowałam się z milion razy ale nikt nie raczy oddzwonić!!!
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

pawel_exe,
pawel_exe pisze:Nie wiem czy jest sens rozmawiać z DUK,
daj znać jeżeli będziesz zainteresowany kontaktem konsultanta DUK.

babeth25,

obecnie dla Klientów korzystających z Programu smartDom, dostępna jest oferta ratalna lub Tylko SIM.
babeth25 pisze:Z DUK kontaktowałam się z milion razy ale nikt nie raczy oddzwonić!!!
Prześlij numer telefonu, na który chcesz uzyskać ofertę przez ten formularz, poproszę konsultanta DUK o kontakt z Tobą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ruben
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 3 lip 2014, o 08:04

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ruben »

Ewa_Plus pisze:pawel_exe,
- w salonach też można złożyć takie wypowiedzenie ze skutkiem na koniec umowy, pracownik nie powinien Ci tego odmówić.
Byłem dzisiaj w dwóch salonach i niestety twierdzą, że nie mogą przyjąć wypowiedzenia z określoną datą ponieważ nie mają możliwości wpisania jej do systemu. Twierdzą, że mogą wpisać tylko termin 30 dniowy co w moim przypadku (umowa wygasa 30 lipca, okres rozliczeniowy 4 dnia miesiąca) będzie wiązać się to z naliczaniem kary.
Jako rozwiązanie proponują wysłanie wypowiedzeń listem.
ODPOWIEDZ