Przedłużenie umowy

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mizi11
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 lut 2018, o 18:15
Lokalizacja: MIelec

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: mizi11 »

Kolejne rozczarowanie z ofertami PLUSA. W zeszłym tygodniu zaproponowano mi abonament za dwa telefony w cenie 59,99 zł, w którym to były nielimitowane rozmowy, sm,s mms i internet 7gb na telefon. Nie była to konkurencyjna umowa zważając na czas 32 miesięcy ( jedna umowa ma 6 mc do końca), poprosiłem min 10 GB na numer internetu, niestety nie byli w stanie sprostać takiemu zadaniu. Po zmianie PLUSIE w lutym, znowu nawiązał ze mną kontakt pracownik tej firmy, a tu porażka na całej linii. Zaproponowano mi w kwocie 60 zł (na dwa numery) nielimitowane rozmowy, sms, mms i tu UWAGA 8 GB internetu ale na 2 numery. Niby miałem dostać zniżkę na abonament 10 zł na 5 czy 6 miesięcy, SZOK.

U konkurencji w cenie 25 zł za numer telefoniczny dostajemy:
-nielimitowane rozmowy, sms, mms
-15 GB internetu na numer.

Czyli podsumowując w cenie 25 zł za numer ( przy dwóch jest rabat 10 zł czyli 40 zł) jest to czego ja oczekiwałem przy przedłużeniu umowy w kwocie do 60 zł. Niestety konsultanci nie byli w stanie przedstawić sensownej propozycji.

Tak więc po wieloletniej przygodzie z PLUSEM będę zmuszony poszukać nowego dostawcy.

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5184
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

mizi11,

jeśli chciałbyś, aby konsultant DUK ponownie skontaktował się z Tobą, podeślij proszę numer telefonu poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: torre24 »

mizi11 pisze:U konkurencji w cenie 25 zł za numer telefoniczny dostajemy:
-nielimitowane rozmowy, sms, mms
-15 GB internetu na numer.
To nawet nie jest u konkurencji tylko w Plusie.
SylwesterC
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2016, o 17:06

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: SylwesterC »

Witam,

Dzisiaj dzwonił do mnie pan z DUK. Jestem bardzo rozczarowany ofertą, którą mi przedstawił. Oferta nie różniła się niczym od tej ze strony inetrnetowej !!! Interesowala mnie umowa bez telefonu do 30 zl. Pan zaoferował abonament z 2 GB inetrnetu ;) + no limit na rozmowy i sms/mms. Trochę to dziwne, bo przy ostatniej umowie na drugi nr dostałem 8 GB internetu + no limit za tą samą cenę ( było to rok temu)... Czekam do końca umowy (jeszcze parę miesięcy) i przenoszę nr do konkurencji. Chyba, że PLUS stanie na wysokości zadania i zaoferuje ofertę godną uwagi, bo ta jest poniżej jakiegokolwiek miniumum. Przykro być tak potraktowanym po kilkunastu latach bycia w PLUSIE :(
Awatar użytkownika
largo
Szalony PlusManiak
Posty: 554
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: largo »

Teraz wskiskaja takie super oferty tak jak mi albo o 20zl wiecej albo 2GB z 8GB co mam teraz... masakra ale co tam wypowiedzenie poszlo odczekac troche i do innej sieci... choc szkoda ale co doplacac wiecej nie bede
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: torre24 »

Najlepsze jest to, że mają super ofertę (plush) i abonent Plusa żeby z niej skorzystać ma najbardziej pod górkę (wypowiedzenie-karta-nowa umowa). Jakby nie mogli dać przez DUK.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1184
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ron »

SylwesterC pisze:Witam,

Dzisiaj dzwonił do mnie pan z DUK. Jestem bardzo rozczarowany ofertą, którą mi przedstawił. Oferta nie różniła się niczym od tej ze strony inetrnetowej !!! Interesowala mnie umowa bez telefonu do 30 zl. Pan zaoferował abonament z 2 GB inetrnetu ;) + no limit na rozmowy i sms/mms. Trochę to dziwne, bo przy ostatniej umowie na drugi nr dostałem 8 GB internetu + no limit za tą samą cenę ( było to rok temu)...
Chyba nie sądzisz, że co roku będą obniżać do 0zł. Ofertę jaką posiadasz aktualnie jest dobra. ;-)
torre24 pisze:Najlepsze jest to, że mają super ofertę (plush) i abonent Plusa żeby z niej skorzystać ma najbardziej pod górkę (wypowiedzenie-karta-nowa umowa). Jakby nie mogli dać przez DUK.
Nowa oferta w przypadku DUET (2 numery) wychodzi 45,00zł
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: torre24 »

Ron pisze:
SylwesterC pisze:Witam,

Dzisiaj dzwonił do mnie pan z DUK. Jestem bardzo rozczarowany ofertą, którą mi przedstawił. Oferta nie różniła się niczym od tej ze strony inetrnetowej !!! Interesowala mnie umowa bez telefonu do 30 zl. Pan zaoferował abonament z 2 GB inetrnetu ;) + no limit na rozmowy i sms/mms. Trochę to dziwne, bo przy ostatniej umowie na drugi nr dostałem 8 GB internetu + no limit za tą samą cenę ( było to rok temu)...
Chyba nie sądzisz, że co roku będą obniżać do 0zł. Ofertę jaką posiadasz aktualnie jest dobra. ;-)
torre24 pisze:Najlepsze jest to, że mają super ofertę (plush) i abonent Plusa żeby z niej skorzystać ma najbardziej pod górkę (wypowiedzenie-karta-nowa umowa). Jakby nie mogli dać przez DUK.
Nowa oferta w przypadku DUET (2 numery) wychodzi 45,00zł
Duet: pierwszy numer 30 zł, kolejny 15 zł. No limit, 2 GB Internetu na każdą kartę sim, umowa dwa lata.
Plush: 2 numery po 20 zł, no limit, po 10 GB na kartę sim (rośnie ze stażem), umowa bezterminowa.
Nie widzisz różnicy? Oferty DUK i nowe taryfy to przy Plushu lipa.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1184
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Ron »

W każdej sieci SubMarka jest tańsza ...
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5184
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Basia_Plus »

Witaj SylwesterC,

konsultant zaproponował dostępne na tę chwilę oferty. Za jakiś czas oferta może się zmienić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: torre24 »

Ron pisze:W każdej sieci SubMarka jest tańsza ...
Jaki jest zatem sens pakować się w standardową taryfę kiedy można mieć to taniej, u tego samego operatora?
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: szewol »

torre24 pisze:Pochwal się na co się zdecydowałeś.
Na wspomnianą wcześniej ofertę bez telefonu zbliżoną do Plusha za 25 zł.
torre24 pisze:Jaki jest zatem sens pakować się w standardową taryfę kiedy można mieć to taniej, u tego samego operatora?
Tak jak wspomniał Ron, Plush i inne to jedynie submarki. Są tańsze, bo są zupełnie inne koszty ich utrzymania. Owszem. Może się wydawać, że to dziwna strategia, ale dzięki temu klient ma wybór. Mimo wszystko i tak znaczna część klientów wybiera główne oferty operatorów.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: torre24 »

Niestety większość abonentów nie ma racji w swoim wyborze, pewnie z przyzwyczajenia, niedoinformowania czy zwykłego lenistwa.
Kolejoman
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 17 mar 2013, o 04:30

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Kolejoman »

W chwili obecnej posiadam taryfę OMG bez limitu, w której płacąc 39 zł mam:
- nielimitowane połączenia do sieci komórkowych (stacjonarne płatne)
- nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci
- 1 GB internetu

Ofertę otrzymałem kilka lat temu z DUK i wtedy była to dla mnie całkiem fajna oferta (na stronie i u zwykłych konsultantów były dużo gorsze) jednak dzisiaj przyrównując ją chociażby do najnowszych taryf Plusa jak i oferty konkurencyjnego operatora wypada już dość słabo.

W związku z tym chciałbym prosić o kontakt ze strony DUK. Nie mam jakiś wielkich wymagań, chciałbym nadal mieć nielimitowane połączenia ale zarówno na komórki jak i na stacjonarne, nielimitowane SMS i MMS i odrobinę więcej internetu. Z ogólnodostępnych taryf najbliższa moim oczekiwaniom jest taryfa Plus 40, jednak ja oczekiwałbym trochę niższego abonamentu (poniżej 30 zł) ponieważ u konkurencji mogę dostać analogiczną do Plus 30 albo lepszą ofertę za mniej niż 30 zł. Interesuje mnie oferta bez telefonu.

I ważne pytanie, co dzieje się gdy skończy się czas określony umowy? W mojej obecnej ofercie przechodziła na czas nieokreślony bez zmiany warunków i nie ukrywam, że to też był aspekt, który wpłynął na moją decyzję. Jak to jest w obecnych taryfach?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3119
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przedłużenie umowy

Post autor: Marta_Plus »

Kolejoman,

podeślij mi proszę swój numer telefonu przez ten formularz, wówczas zlecę kontakt pracownika DUK, z którym będziesz mógł porozmawiać o szczegółach nowej oferty.
W mojej obecnej ofercie przechodziła na czas nieokreślony bez zmiany warunków i nie ukrywam, że to też był aspekt, który wpłynął na moją decyzję
W aktualnych ofertach również tak będzie. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ