Brakujące jednostki w pakietach po aktywacji numeru

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wolalabym
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sty 2013, o 19:32

Brakujące jednostki w pakietach po aktywacji numeru

Post autor: wolalabym »

Przeniosłam dziś numer z mixa na abonament ( rozmowny za 39,9 z pakietem internetowym na próbę) i :
-nie wysłałam żadnego mmsa a z 300 mam 77 sztuk,
-gdy chcę zamienić 100 minut na 100 smsów opcja się nie zmienia a wysłałam jednego smsa, nigdzie nie dzwoniłam i zostało mi 23 smsy i tyle samo minut ( oraz doliczony sms który wysłałam do nr z plusa to jest 16 gr)
- nie ma nigdzie informacji czy mój pakiet internetowy na próbę został już włączony.
Kiedy mogę spodziewać się naprawy zaistniałych problemów?
Dodam że jako kilkuletni klient czuję się oszukana.
Ostatnio zmieniony 7 lut 2013, o 13:50 przez Dominik_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawienie tematu zgodnie z pkt. 8 Plus Forum
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: masakra

Post autor: luki »

Pierwszy abonament jest rozliczany proporcjonalnie i pakiety są przyznawane proporcjonalnie.

Czyli dostałaś 1/5 pakietów i 1/5 opłaty abonamentowej zostanie pobrana.

Pakiet jest wymienialny automatycznie 100 minut wymienne na 100 SMS-ów. Wyślesz 1 SMS to zostanie Ci 99 minut wymienne na 99 SMS-ów. Nie wiem jak chcesz go zmienić.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: masakra

Post autor: Dominik_Plus »

Najprawdopodobniej jest tak jak napisał luki. W pierwszym dniu nowego okresu rozliczniowego powinnaś dostać pełne pakiety.

Jeżeli chcesz to dokładnie wyjaśnić to skontaktuj się z nami przez Plus online: LINK

Uzyskasz też w ten sposób informacje na temat pakietu internetowego.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
kwiatusek
PlusManiak
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2013, o 14:21

Re: masakra

Post autor: kwiatusek »

Jeżeli chcesz to dokładnie wyjaśnić to skontaktuj się z nami przez Plus online: LINK
- to jest link do formularza BOK-zadaj pytanie, w ten sposób nie sprawdzi się danych z konta.

Plus online dostępny jest pod tym linkiem
aRchangel
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2013, o 15:45

Re: masakra

Post autor: aRchangel »

Zasadę naliczenia opłat stałych w pierwszym rachunku reguluje § 11 pkt 2 RŚUT.
Opłata stała jest pobierana za okres rozliczeniowy z góry, z wyjątkiem pierwszego rachunku telefonicznego wystawionego po zawarciu umowy. Abonenci w pierwszym otrzymanym rachunku telefonicznym obciążeni zostaną opłatą stałą za pierwszy okres rozliczeniowy, proporcjonalnie do czasu korzystania z usług POLKOMTEL w tym okresie, tj. od dnia rozpoczęcia świadczenia usług do ostatniego dnia okresu rozliczeniowego oraz za następny okres rozliczeniowy. Wszystkie następne rachunki telefoniczne zawierać będą opłatę stałą płatną z góry.

Skoro opłata stała liczona jest w pierwszym cyklu proporcjonalnie to wiadomym jest, że proporcjonalna będzie również ilość minut/SMS/MMS w ramach pakietów.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: masakra

Post autor: Dominik_Plus »

kwiatusek pisze:
Jeżeli chcesz to dokładnie wyjaśnić to skontaktuj się z nami przez Plus online: LINK
- to jest link do formularza BOK-zadaj pytanie, w ten sposób nie sprawdzi się danych z konta.
Plus online dostępny jest pod tym linkiem
Dałem tam zły link - podaję poprawny: LINK
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
magdalenaa15
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2013, o 12:52

darmowe minuty

Post autor: magdalenaa15 »

Dostałam w plusie (abonament) rozmowna 59,90 200minut i 300 minut darmowych...200 zamiennych na sms-y...weszlam na plus online weszłam na pakiety i tam gdzie było 200 minut bylo 24min a tam gdzie 300 minut 19:21..wczoraj napisałam chyba 24 sms-y i juz niemam tych 200minut...A telefon mam od wczoraj i karte takze aktywna od wczoraj...
Dlaczego tak jest,że dostaje 200min a mam tylko 24...i dlaczego takze dostaje 300min a mam tylko 19:21? Ja tego nie rozumiem
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Brakujące jednostki w pakietach po aktywacji numeru

Post autor: Dominik_Plus »

magdalenaa15, odpowiedź znajdziesz powyżej. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Keenia
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2013, o 15:45

Re: Brakujące jednostki w pakietach po aktywacji numeru

Post autor: Keenia »

A co się dzieje w sytuacji po transferze nr po śmierci abonenta? Miałam do wyboru dwa rozwiązania, albo zostaje w dotychczasowej taryfie, albo biorę nową. Wybrałam druga opcję gdyż jest bardziej korzystna. Taryfa włączyć ma się 9 marca (za dwa tygodnie). Przyszła już pierwsza faktura i nie ma na niej ani poprzedniej taryfy, ani nowej. Umowę podpisywałam 11 lutego, czyli prawie cały miesiąc do włączenia nowej faktury. Co się dzieje w tym "międzyczasie"? Czemu do momentu włączenia nowej taryfy nie mam starej? Jest to na tyle dla mnie ważne, bo w poprzedniej taryfie miałam darmowych 5 nr do plusa, w nowej będzie to nielimitowane... Zamiast 200 minut (taryfa za 39.90) mam teraz tylko 100... Rachunek cały czas rośnie - nie mogę wręcz używać telefonu żeby z torbami nie pójść... Dlaczego nikt nie poinformował mnie o cenach i zasadach obowiązujących w tym "międzyczasie"? Przy normalnej sytuacji przedłużania umowy, nigdy nie było takich problemów. Uważam, że ktoś wykorzystał fakt mojej żałoby. Emocje nie pozwalają dokładnie analizować sytuacji, dopiero teraz zaczyna do mnie docierać jaki bubel mi wcisnęli. Zostałam również poinformowana, że będę miała za darmo do sieci plus, potem się zorientowałam że tylko na 3 miesiące... gdyby pani w salonie o tym powiedziała, nie rezygnowałabym z poprzedniej taryfy z darmowymi 5 numerami... Proszę o pomoc. Czy jest sens pisania reklamacji?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Brakujące jednostki w pakietach po aktywacji numeru

Post autor: Dominik_Plus »

Keenia, prześlij mi swój numer poprzez ten formularz. Postaram się dokładnie przeanalizować Twoją sytuację.

Niestety bez konkretnych dat i nazw promocji ciężko mi się do tego jednoznacznie odnieść.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
ODPOWIEDZ