Umowa bez telefonu - czas i kara za zerwanie

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mikrobi
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 gru 2012, o 23:56

Umowa bez telefonu - czas i kara za zerwanie

Post autor: mikrobi »

Hej,

Dojrzałem już po latach w Plusie do zaprzestania koncepcji "kupowania" telefonu u operatora co dwa lata umowy i kupiłem sobie telefony w normalnym sklepie, co jest generalnie lepszą opcją. Po pierwsze, w przypadku nowych smartfonów jest to faktycznie taniej (SGSIII oficlanie kosztuje w Plusie 3118 PLN - to jakiś kosmita chyba wymyślił - podczas gdy z przeliczenia jego ceny w taryfach Bez Limitu wychodzi ok. 1900PLN, czyli normalna cena rynkowa). Po drugie, wiążemy się krótszą umową (12 vs 24 m-ce) - akurat u mnie jest to czynnik kluczowy, gdyż razem z Aero2 Plus zdestabilizował sieć radiową i np. u mnie permanentnie zrywa połączenia.

I tego drugiego dotyczy moje pytanie: umowa jest na 12m-cy, a kara za zerwanie (jak miły pan w salonie Liberty powiedział) wynosi 1200 PLN. Po pierwsze, gdzie znajdę on-line umową, która te warunki, razem z karą precyzuje? Po drugie, jaki cel ma w tym przypadku w ogóle umowa terminowa? Czy tylko taki, aby "przywiązać" klienta do taryfy i uniemożliwić mu jej zmianę w trakcie trwania umowy?
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Umowa bez telefonu - czas i kara za zerwanie

Post autor: Hunter »

Taki, żebyś nie odszedł sobie do innego operatora, ogólnie żebyś nie myślał nawet o zerwaniu umowy - operator dostarcza usługi, a Tobie lepiej jest zapłacić niż ją zrywać :) . Na stronię plus.pl - znajdź tę ofertę i sprawdź regulaminy promocji.
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
mikrobi
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2012, o 23:56

Re: Umowa bez telefonu - czas i kara za zerwanie

Post autor: mikrobi »

Szukam i nie znajduję. Np tu:

http://www.plus.pl/indywidualna/Aboname ... _numer.pdf

nic nie ma.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Umowa bez telefonu - czas i kara za zerwanie

Post autor: Dominik_Plus »

mikrobi, jeżeli decydujesz się na ofertę bez telefonu to uzyskujesz lepsze warunki niż z telefonem. Stąd wynika ten okres umowy. Natomiast dla Ciebie umowa jest gwarancją utrzymania takich samych warunków przez okres trwania umowy.

Wysokość kary umownej znajdziesz na swoim egzemplarzu umowy. Ewentualnie możesz się z nami skontaktować przez Plus online: LINK
Podamy Ci wtedy wysokość kary.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
ODPOWIEDZ