Kosmiczna cena

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Deszczu
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 sty 2013, o 22:27

Kosmiczna cena

Post autor: Deszczu »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ceny telefonów są tak kosmicznie wygórowane? np. Nokia Lumia 900 przy abonamencie 79,9zł w taryfie rozmownej z pakietem smartfonowym na próbę kosztuje aż 1399zł? :O Skoro na serwisach aukcyjnych można ją kupić dokładnie za 999,00 zł + ewentualna wysyłka, z góry dziękuję za odp. :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Kosmiczna cena

Post autor: Xcz »

Deszczu pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ceny telefonów są tak kosmicznie wygórowane? np. Nokia Lumia 900 przy abonamencie 79,9zł w taryfie rozmownej z pakietem smartfonowym na próbę kosztuje aż 1399zł? :O Skoro na serwisach aukcyjnych można ją kupić dokładnie za 999,00 zł + ewentualna wysyłka, z góry dziękuję za odp. :)

Pozdrawiam.
http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stor ... 1000000010

W sklepie internetowym jest taniej.
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Kosmiczna cena

Post autor: Dominik_Plus »

To jest ogólnie drogi telefon. Popatrz ewentualnie coś podobnego lub rozważ ofertę bez telefonu. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Kosmiczna cena

Post autor: poltergeist »

Zgadza się, że jest to telefon ogólnie drogi. Niemniej operatorzy komórkowi mają u producentów znaczne zniżki na zakup aparatów. Biorąc pod uwagę, że Lumię 900 można kupić w detalu z gwarancją za 1500 zł, to cena 1399 przy dość wysokim abonamencie wcale atrakcyjna nie jest. Wiele osób (m.in. ja) wybiera wyższy abonament tylko po to, żeby mieć tańszy nowoczesny telefon. W chwili obecnej bardziej opłaca mi się kupić taki telefon w detalu za 1500 zł, wybrać najniższy abonament za 19,90 zł i zaoszczędzić w skali dwuletniego kontraktu 1200 zł.

Niestety ceny telefonów u operatorów wzrosły i to w całej Europie. We Francji np: kilku operatorów w ogóle zaprzestało dotowania telefonów i oferują je normalnie w cenach detalicznych z możliwością zakupów na raty w preferencyjnym oprocentowaniu :)
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kosmiczna cena

Post autor: szewol »

@poltergeist: I do tego powoli zmierzamy. Nie da się oferować dużych pakietów minut z wypasionymi telefonami za 1 zł i do tego dbać o jakość sieci.Powoli kończy się era atrakcyjnych cen telefonów z abonamentem. Owszem, za 1 zł otrzymamy telefony ze średniej półki. Przykład "fioletowego operatora", który wprowadził w weekend nowe taryfy z duża liczba minut, ale ceny telefonów pozostawiają wiele do życzenia...
ODPOWIEDZ