ksiegowanie wpłat

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

ksiegowanie wpłat

Post autor: Nieee »

W jakim terminie są ksiegowane wpłaty za fakturę poprzez str online?
Np dziś wplata, to kiedy na online będzie widoczna?
I jeżeli dzisiaj był termin, to taka wpłata traktowana jest jako terminowa, skoro dziś pewnie już nie będzie widoczna?
Awatar użytkownika
carloss23
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 3 sty 2013, o 19:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: carloss23 »

U mnie widać zawsze na drugi dzień, dodatkowo otrzymuje smsa na komórkę.
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: Nieee »

No to pięknie, pierwsza faktura i już zapłacona po terminie.
Myślałam, że taka płatność to w czasie rzeczywistym przechodzi... :roll:
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Odp: ksiegowanie wpłat

Post autor: poltergeist »

Takie rzeczy to tylko w ...... ;)
Musisz pamiętać, że liczy sie data wpływu na konto. A banki za natychmiastowe przelewy najczęściej pobierają prowizję. Czasem lepiej zapłacić 1-2 dni wcześniej.

Wysłane z HTC Desire S przez Tapacośtam
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: Nieee »

Czy ja mogę uzyskać konkretną odpowiedź od pracownika Plusa, na zadane w pierwszym poście pytanie?
Wpłata poprzez online była 21-go i od tej pory do teraz środki zablokowane są na koncie, a kwota jest niezaksięgowana.
Jak to się ma do tego że płatność miała być do 21-go?
Na stronie FAQ - Waszej znalazłam informację że taka płatność kartą jest księgowana w czasie rzeczywistym, zatem jak Plus rozumie pojęcie "czas rzeczywisty"?
Na online nadal wisi płatność, że nie zapłacone - kiedy to zostanie zaksięgowane i zaktualizowane?

Informacja dla udzielających się w tym watku - płatność była zrealizowana poprzes stronę Plusa online poprzez odnośnik "zapłać rachunek", więc proszę sobie darować odpowiedzi związane z płatnością przelewem zwykłym czy natychmiastowym.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: Dominik_Plus »

Nieee, pisząc "poprzez str online" rozumiem, że masz na myśli płatność kartą kredytową przez stronę eCard?

Jeżeli tak, to płatność powinna być zaksięgowana od razu. Możliwe, że patrzysz w Plus online na wysokość ostatniej faktury a nie na bieżące saldo konta. Wybierz Płatności > Ogólne i zobacz czy wpłata jest widoczna w tabelce.

A carloss23 i poltergeist udzielali Ci wcześniej właściwych odpowiedzi - ale w opaciu o Twój pierwszy post.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: Nieee »

- Tak, chodziło mi o płatność poprzez odnośnik na Waszej stronie "zapłać rachunek" a ponieważ opcje przelewu oraz paypal i wydruk druczku na poczte czy banku jest nieaktywny, to zwykły przelew nawet przez głowę mi nie przeszedł.

- Teraz sprawdzone, rzeczywiście płatność jest widoczna z wczorajszą datą, a zapewniam, że wczoraj ok 21-szej nie było jej. Tak więc jak na razie mam poślizg w księgowaniu 1 dzień, a możliwe że się wydłuży, skoro w banku kwota za rachunek wciąż jest zablokowana i niewidoczna w transakcjach, czyli nierozliczona.

- Może za mało konkretów podałam, dla mnie było oczywiste że płatność online to online, może zabrakło słowa "Plusa" i tak to jest jak się używa skrótów myślowych, urażonych przepraszam.


W takim razie jak rozumieć ten poślizg w księgowaniu wpłaty? Miało być od razu a nie było. Właściwie jak dla mnie póki kwota jest na blokadzie w banku, a nie w transakcjach zrealizowanych to nie mogę powiedzieć że płatność jest zakończona/zaksięgowana.
Gdzie ten sms z powiadomieniem o wpłacie?
Dlaczego ta zapłacona kwota wciąż widnieje na online Plusa z lewej strony jako do zapłaty? Przecież wysokość kolejnego rachunku powinna być już niższa o aktywację i abonament za niepełny pierwszy miesiąc.
Nie podoba mi się to...
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 362
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: asandrzej »

Sms o wpływie wpłaty przychodzi owszem ale wtedy gdy masz to ustawione w infopakietach dla konta. Płatność jest realizowana online. Płatność kartą schodzi po kilku dniach. Księgowanie płatności kartą następuje kolejnego dnia w Plus online.
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: Nieee »

I kiedy na online pojawi się "odsetek" za nieterminową płatność za fakturę?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: Dominik_Plus »

Nieee pisze:W takim razie jak rozumieć ten poślizg w księgowaniu wpłaty? Miało być od razu a nie było. Właściwie jak dla mnie póki kwota jest na blokadzie w banku, a nie w transakcjach zrealizowanych to nie mogę powiedzieć że płatność jest zakończona/zaksięgowana.
Rozliczenia na twoim koncie bankowym najlepiej wyjaśniaj bezpośrednio z bankiem lub firmą eCard. Będziesz wtedy miała informację z pierwszej ręki. :-)

I przepraszam Cię za błąd w poprzednim poście. Właśnie znalazłem informację, że teraz płatności kartą kredytową księgowane są następnego dnia: LINK
Nieee pisze:Dlaczego ta zapłacona kwota wciąż widnieje na online Plusa z lewej strony jako do zapłaty?
A te pozycje są tylko informacją o ostatniej fakturze:
  • Termin płatności:
    Kwota płatności:
Nieee pisze:I kiedy na online pojawi się "odsetek" za nieterminową płatność za fakturę?
Przy takich opóźnieniach nie naliczamy odsetek. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

Re: ksiegowanie wpłat

Post autor: Nieee »

Dominik_Plus pisze:
Nieee pisze:I kiedy na online pojawi się "odsetek" za nieterminową płatność za fakturę?
Przy takich opóźnieniach nie naliczamy odsetek. ;-)
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę następnej fakury :lol:

Dzięki za info.
ODPOWIEDZ