przejscie z miksa na abonament

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pawulon
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lut 2010, o 19:00

przejscie z miksa na abonament

Post autor: pawulon »

Dlaczego, gdy ktos chce przejsc z miksa na abonament, na oferte bez telefonu, to karzecie go oplata aktywacyjna w wysokosci49zl?To samo jest z przejsciem od innego operatora do was w ofercie tylko SIM w taryfach rozmownych.Jak dla mnie,to raczej sredio zacheca ludzi do przechodzenia na abonament i do przechodzenia do was od innego operatora.Gratuluje podejscia do klienta! :-x
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: Dominik_Plus »

pawulon, z założenia w promocjach przeznaczonych dla Klientów konwertujących opłata aktywacyjna wynosi 0 zł.

Promocja, o której piszesz (Oferta Bez limitu 12 miesięcy dla klientów konwertujących) jest jedyną, w której zalazłem opłatę aktywacyjną przy konwersji.

Postaram się to wyjaśnić i dam znać.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
DJMazi
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: DJMazi »

Nie Prawda Panie Dominiku
Przy moim przejściu z mix na abonament też byłem informowany przy ustaleniach telefonicznych że nie zapłacę za aktywacje karty.
A jak dostałem dokumenty od kuriera Aktywacje mam do zapłaty 99zł
Ja tego tak nie zostawię ostatnio już się kierowałem do rzecznika praw konsumentów.
To samo na www pisze : http://www.plus.pl/indywidualna/Aboname ... ISmartfon/
Abonament 39,90 Minuty do wszystkich sieci* 200 minut
ja dostałem 100 minut a podczas zapytania pani przez telefon stwierdziła że na www ktoś zrobił błąd.
Masakra jakaś ...
I najlepsze że dostałem 4 miesiące gratis abonament za przejście z mix do abonamentu.
A narzucono na mnie opłatę aktywacyjną za 99zł
Gratulacje za co ta opłata ?? chyba za to że karty nowej nie dostałem/.
I cały czas byłem w plus gsm
pawulon
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 2 lut 2010, o 19:00

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: pawulon »

Panie Dominiku, gdy przeczytalem Pana odpowiedz na mojego posta, wrecz mnie porazilo. Porazila mnie Pana niekompetencja. Czy naprawde mam dac Panu namiary na plik PDF z regulaminem dotyczacym w/w taryfy? Czy wy tam naprawde nie potraficie czytac ze zrozumieniem?Zaznaczam, ze nie chodzi mi o oferte bez limitu. W moim poscie nie bylo nic na ten temat!!! No dobrze, to ulatwie Panu szukanie, skoro to takie trudne. Oto skrot do w/w pliku PDF: http://www.plus.pl/indywidualna/Przejdz ... rtaMNP.pdf
P.S.
Serdecznie wspolczuje temu Panu, ktory wypowiedzial sie w w/w sprawie. Nosilem sie z mysla o przejsciu na abo, ale po tym, co przeczytalem, przeszlo mi. :-x
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, o 09:12 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Reg. PlusForum pkt 10
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: Dominik_Plus »

Tak jak sugeruje temat wątku - dotyczy on przejścia z oferty Plus Mix do Plus Abonament (tj. konwersji). W przypadku przenaszalności (z innej sieci do Plus) numer musi być aktywowany u nas, co faktycznie może się wiązać z opłatą aktywacyjną. To już zależy od konkretnej promocji.
pawulon pisze:Panie Dominiku, gdy przeczytalem Pana odpowiedz na mojego posta, wrecz mnie porazilo. Porazila mnie Pana niekompetencja. Czy naprawde mam dac Panu namiary na plik PDF z regulaminem dotyczacym w/w taryfy? Czy wy tam naprawde nie potraficie czytac ze zrozumieniem?Zaznaczam, ze nie chodzi mi o oferte bez limitu. W moim poscie nie bylo nic na ten temat!!! No dobrze, to ulatwie Panu szukanie, skoro to takie trudne. Oto skrot do w/w pliku PDF: http://www.plus.pl/indywidualna/Przejdz ... rtaMNP.pdf
Regulamin ten nie dotyczy konwersji. Informacja na ten temat jest już na jego samym początku (§ 1 pkt 1)
Promocja „Oferta bez telefonu w taryfach Rozmownych dla klientów przenoszących numer” („Promocja”) jest organizowana przez Polkomtel sp. z o.o. („Polkomtel”) i skierowana jest do Klientów, którzy w czasie jej trwania zawrą z Polkomtel na piśmie umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci Plus („Umowa”) na okres 18 miesięcy („czas oznaczony Umowy”) i skorzystają z możliwości przeniesienia przydzielonego numeru w ruchomej publicznej sieci telefonicznej („numer docelowy”) z sieci innego dostawcy usług telekomunikacyjnych do sieci Plus i staną się Abonentami sieci Plus.
A o promocji "Bez limitu" napisałem, dlatego że żadna inna oferta bez telefonu nie jest dostępna w przypadku konwersji.
DJMazi pisze:Przy moim przejściu z mix na abonament też byłem informowany przy ustaleniach telefonicznych że nie zapłacę za aktywacje karty.
A jak dostałem dokumenty od kuriera Aktywacje mam do zapłaty 99zł
Chodzi o tą ostatnią umowę? Jeżeli tak to czy taka opłata aktywacyjna jest ujęta na fakturze?
DJMazi pisze:Ja tego tak nie zostawię ostatnio już się kierowałem do rzecznika praw konsumentów.
To samo na www pisze : http://www.plus.pl/indywidualna/Aboname ... ISmartfon/
Ten regulamin dotyczy przedłużenia umowy a nie konwersji.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
pawulon
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 2 lut 2010, o 19:00

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: pawulon »

Zeby bylo jasne, chodzi mi przede wszystkim o przeniesienie numeru z innej sieci do plusa.Pana tlumaczenie wcale mnie nie przekonuje. Jesli wyrazam chec przeniesienia numeru do waszej sieci, to rozsadnym i logicznym byloby pojscie potencjalnemu klientowi na reke i rezygnacja z oplaty aktywacyjnej,n ieprawdaz? Zreszta w przypadku konwersji na abonament na tę samą taryfę jest rowniez oplata aktywacyjna w wysokosci 49 zl. Sprawdzilem to w regulaminie, wiec mija sie Pan z prawda. :-x
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: Dominik_Plus »

pawulon pisze:Zeby bylo jasne, chodzi mi przede wszystkim o przeniesienie numeru z innej sieci do plusa.
W takim razie się nie zrozumieliśmy, bo temat wątku sugerował coś innego.
pawulon pisze:Jesli wyrazam chec przeniesienia numeru do waszej sieci, to rozsadnym i logicznym byloby pojscie potencjalnemu klientowi na reke i rezygnacja z oplaty aktywacyjnej,n ieprawdaz?
W przypadku przeniesienia numeru z innej sieci rekompensatą za opłatę aktywacyjną mogą być np. 3 abonamenty gratis.
pawulon pisze:Zreszta w przypadku konwersji na abonament na tę samą taryfę jest rowniez oplata aktywacyjna w wysokosci 49 zl. Sprawdzilem to w regulaminie, wiec mija sie Pan z prawda.
Poproszę w takim razie linka do tego regulaminu. Postaram się to wyjaśnić, bo jedyną promocją z opłatą aktywacyjną przy konwersji jest wspomniane wcześniej przez mnie "Bez limitu"...
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
pawulon
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 2 lut 2010, o 19:00

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: pawulon »

Oto link, o ktory mi chodzi:http://www.plus.pl/indywidualna/Przejdz ... rtaMNP.pdf. Przeczytalem ten regulamin jeszcze raz i nie ma tam ani jednej wzmianki na temat 3-miesiecznego100%- owego rabatu na abonament, ktory mialby byc rzekomo wedlug Pana rekompensata za oplate aktywacyjna w wysokosci 49 zl.I co Pan na to? Lepiej zmiencie podejscie do klientow, nie miejcie nas za skonczonych matolow, ktorzy wezma wszystko, co sie im podsunie.Wpadliscie w samouwielbienie i nie dostrzegacie tego, ze wasze oferty sa po prostu dla klientow niekorzystne.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: Dominik_Plus »

Dominik_Plus pisze:
pawulon pisze:Zreszta w przypadku konwersji na abonament na tę samą taryfę jest rowniez oplata aktywacyjna w wysokosci 49 zl. Sprawdzilem to w regulaminie, wiec mija sie Pan z prawda.
Poproszę w takim razie linka do tego regulaminu. Postaram się to wyjaśnić, bo jedyną promocją z opłatą aktywacyjną przy konwersji jest wspomniane wcześniej przez mnie "Bez limitu"...
Ten podany link (http://www.plus.pl/indywidualna/Przejdz ... rtaMNP.pdf) nie dotyczy konwersji.
pawulon pisze:Przeczytalem ten regulamin jeszcze raz i nie ma tam ani jednej wzmianki na temat 3-miesiecznego100%- owego rabatu na abonament, ktory mialby byc rzekomo wedlug Pana rekompensata za oplate aktywacyjna w wysokosci 49 zl.I co Pan na to?
W poprzednim poście dałem dokładny link do regulaminu gdzie jest taki rabat. :roll: Nie napisałem, że taki rabat jest we wszystkich promocjach.

Klient przed zawarciem umowy zawsze wybiera tą ofertę, która jest dla niego najkorzystniejsza.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
pawulon
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 2 lut 2010, o 19:00

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: pawulon »

Ja mowie o jednym, a Pan o drugim. Ręce opadają. No jak nie dotyczy jak dotyczy, no po prostu słów brak. Szkoda, ze nie mogę tego Panu pokazać na kompie w realu, krok po kroku. Wszystko jest na waszej stronie internetowej. Jeszcze raz powtarzam, chodzi mi o przejście z innej sieci do Plusa, a nie o konwersje z mixa na abonament. O konwersji wspominałem tak przy okazji.

A tak a propos, to własnie te taryfy najbardziej by mnie interesowały, wiec proszę mi nie mówić, że mogę sobie wybrać inne, bardziej korzystne, lepiej usuńcie tę bzdurną opłatę aktywacyjną.
Ostatnio zmieniony 1 lut 2013, o 12:04 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: Dominik_Plus »

pawulon, ale miałeś podać link do promocji innej niż "Bez limitu" gdzie jest opłata aktywacyjna przy konwersji.
pawulon pisze: Zreszta w przypadku konwersji na abonament na tę samą taryfę jest rowniez oplata aktywacyjna w wysokosci 49 zl. Sprawdzilem to w regulaminie, wiec mija sie Pan z prawda.
Poza tym, jeżeli przenosisz numer z innej sieci to w Plusie nowa karta SIM musi zostać aktywowana. Dlatego nie uważam, że opłata aktywacyjna jest "bzdurna". Takie argumenty byłyby uzasadnione w przypadku aktualnych Klientów.

Mimo wszystko Twoją sugestię dotyczącą opłaty aktywacyjnej przyjąłem. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: sl@w_es »

@"pawulon", nie pisz post pod postem w tak krótkim czasie (3 min). Jeżeli o czymś zapomniałeś i chcesz to dopisać, a nikt jeszcze nie odpowiedział na Twój post, to skorzystaj z możliwości edycji (przycisk Zmień w prawym górnym rogu postu).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
pawulon
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 2 lut 2010, o 19:00

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: pawulon »

A dlaczego nie mozna z niej w ramach walki o klienta zrezygnowac, przeciez ktos, kto wyraza chec przejscia do was, oczekuje specjalnego traktowania?A tu DAWAJ na poczatek ekstra piec dych albo spadaj,takie macie podejscie do klienta, zedrzec ostatnia koszule jak urzad skarbowy.
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: rawsky »

@"pawulon" wszystko zostało wyjaśnione przez Dominika_Plus. Twoje dalsze i ,,trafne" wpisy nic nie zmienią. Obowiązuje regulamin itd , więc nikt w Plusie nie będzię ich zmieniał, bo tak chcesz.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: przejscie z miksa na abonament

Post autor: Dominik_Plus »

pawulon, jeżeli w naszej sieci aktywowana jest nowa karta SIM to w zależności od promocji może być naliczona opłata aktywacyjna. Dotyczy to zarówno aktywacji nowych numerów jak i przeniesienia z innej sieci.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
ODPOWIEDZ