Taryfy OMG z pakietem internetowym

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kubus
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 sty 2013, o 13:31

Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: kubus »

Witam,
Moje pytanie dotyczy nowych taryf OMG w ofercie "Masz smartfon", "Masz Oba Ma". Konkretnie czy pakiet internetowy wliczony jest w cenę abonamentu i opłata o której piszę dalej jest uwzględniona w tych ofertach. W tabelkach przedstawionych na stronie Plusa nie jest to zaznaczone, a w regulaminie promocji podają Państwo opłatę miesięczną za pakiet.

Pozdrawiam,
Kuba
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: szewol »

Dla własnej pewności, zawsze trzeba zerknąć do regulaminu promocji, z której chcesz skorzystać. Wszak każdy świadomie lub nie może wprowadzić w błąd. Ale jeśli pytasz o oferty "Masz smartfon" oraz "Masz Oba Ma", to tabelki na stronie Plusa mają wliczony abonament za internetem.

Przykładowo taryfa MASZ SMARTOFN 59,90 zł:
Na stronie Plusa (w tabelce) masz: 400 minut + 1GB + nielimitowane w Plusie = 59,90 zł
W regulaminie masz rozpisane za co płacisz konkretnie: 49,90 zł za abonament 400 minut + 10 zł za 1GB + 0 zł za nielimitowane w Plusie = 59,90 zł
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: sl@w_es »

szewol pisze:Dla własnej pewności, zawsze trzeba zerknąć do regulaminu promocji, z której chcesz skorzystać. (...)
Złote słowa, ale większość uważa to za zbędną czynność, ba, nawet nie czyta tego co podpisuje, a potem wyskakuje z pretensjami do wszystkich tylko nie do siebie.

P.S.
Przepraszam za mały OT, ale to zdanie wymagało podkreślenia.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
kubus
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 2 sty 2013, o 13:31

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: kubus »

szewol pisze:Dla własnej pewności, zawsze trzeba zerknąć do regulaminu promocji, z której chcesz skorzystać. Wszak każdy świadomie lub nie może wprowadzić w błąd. Ale jeśli pytasz o oferty "Masz smartfon" oraz "Masz Oba Ma", to tabelki na stronie Plusa mają wliczony abonament za internetem.
Witam,
Z mojego pytania wynika, że zapoznałem się z regulaminem promocji, otwarta była tylko kwestia interpretacji rozliczania tego pakietu. Analizując tabelki wspomnianych ofert na stronie Plusa i podpunkt z regulaminu promocji dotyczący pakietu internetowego non-stop miałem uzasadnione wątpliwości. Przecież w taryfach Rozmownych Plus doliczał dodatkową opłatę za przyznany pakiet data.

Fakt, nie zwróciłem uwagi na obniżoną wartość abonamentu w pierwszej tabelce (taryfy, promocyjny plan cenowy OMG).

Kuba
Ostatnio zmieniony 11 lut 2013, o 13:14 przez kubus, łącznie zmieniany 2 razy.
kubus
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 2 sty 2013, o 13:31

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: kubus »

sl@w_es pisze:Złote słowa, ale większość uważa to za zbędną czynność, ba, nawet nie czyta tego co podpisuje, a potem wyskakuje z pretensjami do wszystkich tylko nie do siebie.
Czasem nie zaszkodzi też zapytać ;-)

Kuba
marco8207
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2009, o 16:56

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: marco8207 »

Czyli nie jest tak różowo jak można sobie wyobrazić. Flagowy htc 8s 59zł w abo 59.90 tak naprawdę dostajemy w abo 79.90 gdyż pakiet internetowy kosztuje 20zł a niema możliwości jego dezaktywacji. Nowe oferty całkiem przeciętne. Ech a miało nie być kruczków. A może źle to rozumuję, jak coś proszę sprostować.
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: szewol »

kubus pisze:Z mojego pytania wynika, że zapoznałem się z regulaminem promocji, otwarta była tylko kwestia interpretacji rozliczania tego pakietu.
Nie ma problemu. Cała przyjemność po mojej stornie, że mogłem wyjaśnić ;-)
Miałem na myśli tylko tyle, że dla własnego bezpieczeństwa najlepsza jest analiza regulaminu. Chociaż z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze jest to łatwe.
marco8207 pisze:Flagowy htc 8s 59zł w abo 59.90 tak naprawdę dostajemy w abo 79.90 gdyż pakiet internetowy kosztuje 20zł a niema możliwości jego dezaktywacji. Nowe oferty całkiem przeciętne. Ech a miało nie być kruczków. A może źle to rozumuję, jak coś proszę sprostować.
Źle rozumiesz :-)
HTC 8S dostepny jest w cenie 59 zł w abonamencie MASZ SMARTFON za 59,90 zł, który obejmuje: 400 minut + 1 GB + nielimitowane rozmowy w Plusie. Przy abonamencie 79,90 zł (600 minut + 2,5 GB + 0 w sieci) telefon te kosztuje 19 zł. W tabelkach MASZ SMARTFON na stronie Plusa cena pakietu internetowy została wliczona w abonament!
idzioch
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2013, o 14:58

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: idzioch »

Witam!

Odwiedziłem dziś salon sprzedaży Plus w celu podpisania nowej umowy i otrzymałem informację, że do ceny "Opłata miesięczna z e-fakturą" w taryfie Masz Smartfon OMG (w moim przypadku miała być to opcja w abonamencie za 84,90 zł) należy doliczyć koszt pakietu internetowego czyli 20 zł.

Bardzo proszę o wypowiedź pracownika Plus w celu ostatecznego rozwiania wątpliwości w tym wątku :)

Moje dodatkowe pytania...

1. Jak rozumieć ten zapis? "Minuty do wszystkich sieci uwzględniają minuty z abonamentu oraz dodatkowego, bezpłatnego pakietu minut do wszystkich."
2. Czy dzwoniąc na numery z sieci Plus pomniejszam w pierwszej kolejności pakiet minut do wszystkich?

Pozdrawiam
Mateusz
robson
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2013, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: robson »

Pomimo że nie jestem pracownikiem Plusa, mogę Ci odpowiedzieć, że jeśli masz na myśli taryfę OMG 59,90 (a pewnie tak), która finalnie kosztuje 84,90 dla nowych klientów, to tu już masz opłatę za internet wliczoną. Niestety Plus trochę namieszał w regulaminie, bezsensownie rozdzielając opłatę podstawową i pakiet internetowy podczas gdy nie ma możliwości rozłączenia tych dwóch usług (wyłączenia pakietu net).
Myli to również konsultantów w punktach, ja wczoraj we Wrocku też miałem taka sytuację że pracownik punktu obsługi podawał mi ceny telefonów z innej rubryki z regulaminu, wmawiając mi że chcąc abonament za 79,90 (przenoszę numer) muszę patrzeć na ceny z rubryki 59,90 ( a w tabelce z telefonami są juz ceny ubruttowione, tj. z pakietem:) )
...a zatem, z przeykrością stwierdzam, że niektórzy klienci (ci czytający regulaminy) lepiej znają warunki ofert, niż pracownicy punktów Plusa:/
Na pozostałe pytania wolę, żeby odpowiedział ktoś bardziej kompetentny.
Awatar użytkownika
mariuszfmario
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 lut 2013, o 16:27
Lokalizacja: Szewce / Wrocław

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: mariuszfmario »

Dodatkowo jest drobnym drukiem dopisane pod ofertą, że dla abonentów włączających e-fakturę, włączany jest pakiet 300mms za 10zł brutto i to też trzeba doliczyć do początkowego 59,90 :(
a miało być bez haczyków!! Jedyne co zmienili, to że dokupując pakiet sms,jest on wykorzystywany przed minutami/smsami wliczonymi w abonament, czego nie było w Rozmownych i Do Usług.
robson
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2013, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: robson »

Co do e-faktury i pakietu MMS, to jest on darmowy na czas kiedy korzystasz z e-faktury, więc nic nie doliczasz, chyba że zrezygnujesz e-faktury, wtedy faktycznie te 10 zł jest doliczane.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: Dominik_Plus »

idzioch pisze:Bardzo proszę o wypowiedź pracownika Plus w celu ostatecznego rozwiania wątpliwości w tym wątku :)
Mateusz, , szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w regulaminie: LINK
Na tej stronie (w trzeciej kolumnie) jest opłata miesięczna, na którą składają się:
- Abonament OMG 64.90
- Pakiet Non Stop 20.00
- Pakiet MMS 0.00 (Jeżeli jest włączona e-faktura. Jeżeli jest papierowa to dodatkowo 10.00).
idzioch pisze:Moje dodatkowe pytania...

1. Jak rozumieć ten zapis? "Minuty do wszystkich sieci uwzględniają minuty z abonamentu oraz dodatkowego, bezpłatnego pakietu minut do wszystkich."
2. Czy dzwoniąc na numery z sieci Plus pomniejszam w pierwszej kolejności pakiet minut do wszystkich?
W taryfie OMG 64.90 jest 340 min. Do tego dodatkowo dostajesz drugi pakiet 260 min. W pierwszej kolejności wykorzystywany jest pakiet z abonamentu.

mariuszfmario pisze:Dodatkowo jest drobnym drukiem dopisane pod ofertą, że dla abonentów włączających e-fakturę, włączany jest pakiet 300mms za 10zł brutto i to też trzeba doliczyć do początkowego 59,90 :(
Wyżej jest dużym drukiem:
  • Opłata miesięczna z e-fakturą
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
bazukapl
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2013, o 01:34

Oferta OMG. Taryfa za 84.90zł i pakiet internetowy

Post autor: bazukapl »

Witam.

Mam zamiar podpisać umowę na abonament OMG w kwocie 84.90zł (jestem nowym klientem). W tym pakiecie jest 600 minut wymiennych na sms'y w stosunku 1:1, nielimitowane rozmowy w plusie oraz 2,5 GB pakietu internetowego. I tu rodzi się pytanie ponieważ w regulaminie piszę, że pakiet internetowy jest płatny 20zł. Czyli do tych 84,90zł trzeba doliczyć 20zł za pakiet? (84,90 + 20 = 104,90 - rzeczywista kwota abonamentu)? Czy jest on już wliczony w tą kwotę 84,90 i tyle będę musiał płacić co miesiąc?

Dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, o 08:35 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przeniesienie wątków
Awatar użytkownika
Daytek
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2011, o 14:38

Re: Oferta OMG. Taryfa za 84.90zł i pakiet internetowy

Post autor: Daytek »

Jak chcesz taryfę 84,90 zł to tyle Ci wyjdzie do zapłaty (to jest taryfa 64,90 + 20 zł int), więc na ceny telefonów w regulaminie patrzysz w rubryce OMG 64,90 ;)
bartpiotro
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2013, o 16:42

Re: Taryfy OMG z pakietem internetowym

Post autor: bartpiotro »

Czyli jak dobrze rozumiem biorąc w sklepie internetowym w promocji Masz Smartfon w Sklepie Internetowym LG L9 w taryfie OMG 44,90 płace za niego 439 zł a abonament wynosi z pakietem internetowym 54,90? czy jednak 44,90 bo już naprawdę się gubię :) Przepraszam wszystkich którzy to czytają ;)
ODPOWIEDZ